749 Shares 1231 views

Objawy udaru cieplnego u dzieci, to jakie?

Latem wielu rodziców przymykać oczu na fakt, że ich dzieci spędzają dużo czasu na ulicy, na plaży, na dziedzińcu – w skrócie, na świeżym powietrzu. Wydawałoby się, co się dzieje? Ogólnie rzecz biorąc, wszystko z wyjątkiem jednego bardzo nieprzyjemnych rzeczy – przegrzanie organizmu.


Jakie są objawy udaru słonecznego u dzieci? Na ogół, mogą być podobne do objawów dowolnego procesu zapalnego. Dziecko może nagle stać się słaby lub odwrotnie, zbyt podekscytowany. Ponadto, zaczął kręcić głową z boku na bok lub rzuca ją z powrotem. Ogólnie rzecz biorąc, w bardzo małych dzieci, objawy te dają tylko przegrzaniu.

Innym ważnym objawem udaru cieplnego – podwyższona temperatura ciała. W ciężkich przypadkach może dotrzeć do znaku 42 stopni i jest to wskaźnik do hospitalizacji awaryjnego ofiary, ponieważ w tej temperaturze objawy udaru słonecznego u dzieci jest często towarzyszą omamy, majaczenie, śpiączka, za które powinny być śmiertelne.

Szczególnie silny udar słoneczny w ogniu narażone niemowlęta, ponieważ mają niestabilny układ nerwowy, a mechanizmy termoregulacji w małym ciele, nie w miejscu, jak i dorosłych. Dlatego pilnie szukać pomocy u lekarza, jeśli na spacer lub w domu można zauważyć następujące objawy udaru słonecznego u dzieci:

  • letarg;
  • nudności;
  • skarg na ból głowy;
  • gorączka;
  • ból głowy;
  • trudności w oddychaniu;
  • utrata przytomności pełne lub częściowe.

Alarm powinien być pobity natychmiast rozpocząć działania ratownicze. Jakie działania należy podjąć w pierwszej słońcu uderzył dziecko? Natychmiast zdjąć ją z promieni słonecznych. Najlepiej jest, jeśli przenieść dziecko do chłodnym miejscu zacienionym ze stałą cyrkulację świeżego powietrza. Nie jest konieczne, aby umieścić dziecko w chłodnej wodzie, nawet jeśli znajdują się na nabrzeżu, tuż przetrzeć wilgotnym ręcznikiem.

Tak, dziecko udar słoneczny. Pierwsza pomoc będzie również, aby uwolnić ją z nadmiernym zużyciem. Zamiast tego, najlepszym sposobem byłoby owinąć ciało dziecka z wilgotnym prześcieradłem. Następnie trzeba przywrócić równowagę wodno-soli w organizmie. Aby to zrobić, należy zapewnić dziecku pić dużo płynów. Ale w każdym razie, nie słodki sok lub sody, to najlepiej jeśli to nie jest zbyt zimno zwykła woda pitna. Można go lekko zakwasić sokiem z cytryny. Odbyć się wodny roztwór soli: pół łyżeczki soli, rozpuszczonym w trzech filiżanek wody. Daj dziecku do picia napój, a następnie skontaktować się z lekarzem.

W każdym razie, spróbuj się do zaleceń w lecie pediatrów, jak chronić dziecko przed udaru słonecznego. Nie pozwól, by być przez długi czas pod słońcem, zwłaszcza w południe. Pamiętaj, aby upewnić się, że dostęp został wody pitnej i umieścić dziecko na nakryciu głowy ulica światła. Naucz go stosować kremy z filtrami UV do delikatnej skóry nie pali. W tym przypadku, objawy udaru cieplnego u dzieci będzie dla ciebie tylko w słowach.