390 Shares 7886 views

Jak okazywać życzliwość ludziom wokół siebie

Współczesny świat staje się coraz bardziej okrutny. Jeśli w przeszłości dobro uznano za jedną z najlepszych cech ludzkiej osoby, wraz z odwagą i odwagą, dzisiaj takie ludzkie cechy jak marność, chęć odnieść sukces i najlepsze są na czele. Niestety wielu zapomniało jednej prostej prawdy: traktuj ludzi tak, jak chcesz, aby cię traktowali. Zmienić się na lepsze nie jest za późno. Więc jak być uprzejmie dla ludzi wokół ciebie?

Często używamy słów, nawet nie myśląc o ich znaczeniu. Na przykład, co oznacza pojęcie "dobroć", co to znaczy stać Kinder "? Dobroć jest przede wszystkim tolerancyjna postawa wobec otaczających ludzi, niezależnie od ich przynależności społecznej. Synonimy słowa "dobroć" to tolerancja, filantropia, tolerancja. Życzliwość nie jest wrodzona, jest to jakość osobowości, która rozwija się przez całe życie. Obecność tolerancji wobec ludzi zależy od relacji międzyludzkich w życiu. Każdy może nauczyć się miłować innych.

Kilka wskazówek na temat tego, jak być miłym ludziom i światu w ogóle:

  1. Często wiele rzeczy wokół nas są postrzegane przez nas jako sprawa oczywiście, ale wszyscy mamy coś do wszystkiego, co mamy. Często do siebie. Pomyśl o tym, co jest dobre w twoim życiu i psychicznie podziękuj tym, komu zawdzięczasz. Zdolność do bycia lepszym dla siebie jest wielką sztuką.
  2. Wiedz, jak właściwie wyrazić wdzięczność, która, jak wiesz, jest manifestacją Boga na Ziemi. Traktowanie z wdzięcznością następuje nawet dla nieznanych i zupełnie nieznanych ludzi: sprzedającego w sklepie, kierowcy taksówki, dozorcy. Oczywiście można się sprzeciwiać: "Dlaczego muszę podziękować osobie tylko dlatego, że wykonuje swoją pracę?" Pamiętaj jednak, jak dobre słowo powiedział rano, ładuje cały dzień z pozytywną energią.
  3. Czy komplementy, bo są doskonały nastrój. Nie denerwuj się małymi rzeczami i widzisz tylko złych ludzi. W każdym, nawet najbardziej nędznym człowieku, można znaleźć coś dobrego.
  4. Nie oceniaj innych ludzi. W świecie ktoś jest zawsze w błędzie, więc po co marnować swoją siłę duchową na tych ludzi i udowodnić coś przeciwnego?

Pytanie: "Jak być uprzejmie dla kolegów w pracy?" Jest jednym z najważniejszych. W warunkach ciągłej konkurencji walka o awans na drabinie kariery bardzo trudno pozostać tą osobą w pełnym tego słowa znaczeniu. Staraj się nie zakłócać podrażnień swoich kolegów i podwładnych, ponieważ są one również w stałych warunkach stresowych. Czasami, aby lepiej traktować osobę, musisz znać go lepiej. Być może dwóch pozornie różnych ludzi będzie miało wspólne zainteresowania i tematy konwersacji.

Jak być uprzejmym dla swoich bliskich?

Relacje w rodzinie powinny opierać się przede wszystkim na szacunku postaw wszystkich jej członków. Od dzieciństwa ustanowiono dobry stosunek do ludzi. Od najmłodszych lat poczucie tolerancji i tolerancji powinny być zaszczepione u dzieci. Dziecko, które przyzwyczaiło się do zobaczenia matki pobitego przez pijanego ojca od najmłodszych lat, raczej nie traktuje swojej przyszłej żony inaczej. Jeśli chodzi o szacunek wobec starszych, o dobroci i współczuciu, trzeba powiedzieć dziecku, zanim będzie chodzić do szkoły. Dzieci, opieka nad zwierzętami, ptaki i owady, dorastają bardziej ludziom wokół nich. Relacje w rodzinie powinny być godne zaufania. Nie ukrywaj problemów ze bliskimi, ponieważ znalezienie wyjścia z każdej sytuacji jest dużo łatwiejsze. Nie zakłócaj swojego złego nastroju u dzieci. Wiedz, jak przeprosić, gdy jest to konieczne.

Odpowiedzi na pytanie "jak się uprzejmie" może być tysiąc. Każdy psycholog doda od siebie jeszcze parę. Zyczność wobec ludzi zawsze zaczyna się od życzliwego stosunku do siebie. Chcę wierzyć, że początkowo w człowieku ustanowiono te same dobra, a nie zło. Jeszcze jedna prosta prawda to: jeśli człowiek jest zadowolony z siebie i ze swojego życia, jest szczęśliwy i życzliwy i gotowy oddać życzliwość wszystkim wokół niego. Być może, aby stać się uprzejma, najpierw musisz się cieszyć!