204 Shares 4578 views

Aby odczytać tak, aby nie wypaść: listę książek

„Co do czytania, tak aby nie spaść?” – są często traktowane miłośników literatury. Wybór czasami bardzo trudne – bo codziennie setki nowych książek opublikowanych w świecie. Książki, czasopisma, publikacje, opowiadając o życiu w różnych regionach Rosji, literatury odpowiedniej do czytania w pewnej porze roku, powieści i opowiadań detektywistycznych. Pomożemy Ci dokonać trudnych wyborów!

„Wiosna” Literatura

Zima się skończyła, a przed latem jest jeszcze daleko? Chcę poczuć ciepło słońca i powiew wiosny? Przyjść z pomocą Rey Bredberi! „Kwiecień czary” – jeden z najbardziej inspirujących opowiadań tego autora. Książka może być bardzo przydatna dla osób, które są pogrążone w problemach krajowych i obawy. Bradbury zwrócić uwagę na nietypowe, powłoka w najbardziej znanych rzeczy, inspirować i poczuć emocje i miłość.

Innym niewiarygodna historia tego pisarza – „451 ° Fahrenheita”. Rey Bredberi opisuje dość ponury obraz społeczeństwa postindustrialnego. Tutaj strażacy palą książki, telewizja stała się interaktywne i nabrać ludzi, jak i dla tych, którzy nie są zgodne z nowymi przepisami, psa elektryczna pochodzi. Nawiasem mówiąc, „451 ° Fahrenheita” Rey Bredberi pierwszy opublikowana w magazynie Playboy.

Kolejny niesamowity wiosna książka – "Skargi Book", której autorem Maks Fray. Igor Stepin i Swietłana Martynchik (mianowicie parę pisał pod pseudonimem M. Fry) oferują czytelnikom kompletny powieść z gatunku fantasy. Pomimo nazwy, strony produktu nie przemawia. Ku uciesze czytelników tej książki jest pełna miłosnych uczuć, subtelny humor, filozoficznych pytań i niesamowite przygody.

Czarny płaszcz i wiosna „obrzydliwe, niepokojące żółte kwiaty”, po raz pierwszy pojawił się w Moskwie. Takie pojawia się przed czytelnikami głównego bohatera „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa. Prace nad powieścią rozpoczął w 1928 roku i zakończył się dopiero z chwilą śmierci Michaiła Bułhakowa. Czytelnik uchwycić dwie historie. Jeden ma miejsce w Moskwie w dniu 30-tych, drugi – historia bohatera Poncjusza Piłata. Stawy patriarchy, Instytut Literatury Dom Griboyedov, „zły” apartament – podróż przez osobliwe „Bułhakow”, Moskwa, zachęca czytelników do książki „Mistrz i Małgorzata”. Michaił Bułhakow opuścił ośmiu wydań powieści. Zmiany w ostatniej śmiertelnie chorego pisarza podyktowane jego żony Eleny Sergeevna.

Lato pod pokrywą

W niezwykły świat pełen przygód i magii, fantazji nosić nowe elementy. Rezerwacji różnorodnych autorów są idealne na lato czytania.

Natychmiast piętnaście historie starożytnych cudów i tajemnic, że czas Lords są przekazywane z pokolenia na pokolenie, ukryte pod osłoną książki „Doktora Who. Opowieści Władcy Czasu ". Ponure i piękne, z jasnymi znakami i splątanych wątków, historii Dzhastina Richardsa wypełnione nie tylko okropności koszmar, ale także heroiczne triumfy.

W 2017 roku opublikował książkę Ransom Riggs „Legendy kraju.” Ta praca – to prawdziwy prezent dla tych, którzy kochają fantazji wieści. Riggs książka z serii „Dom dziwne dzieci pani Peregrine” – to wyjątkowa opowieść o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami, imbrinah, pętle czasowe i potworów. Nowe wydanie zawiera również zbiór legend, opracowana i zredagowana, że jeden z więźniów z domu dziwnych dzieci Millard Nallingsom.

Nawiasem mówiąc, o dzieci z Supernormal i opowiada serię powieści o Harrym Potterze. W księgach młodego czarodzieja twarze najbardziej niebezpieczny złoczyńca, którego nazwa nie można powiedzieć na głos. To otwiera serię produktu z „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Książka została napisana pod koniec ubiegłego wieku!

Na swoich stronach jedenaście samotny chłopiec odkrywa, – nie jest taki jak inni, był czarodziejem. Harry wchodzi Szkoła Magii, znajduje przyjaciół. Warto zauważyć, że pierwotna nazwa, pod którą książka pojawiła się w oknach, brzmi jak „Harry Potter i kamień magii.” Nazwa ta sugeruje Dzhoan Rouling, autor serii. Fakt, że Amerykanie nie kojarzy słowo „filozof” z magią.

To niesamowita opowieść o „Harry Potter i kamień filozoficzny”, książki o młodego czarodzieja i tajnym pomieszczeniu. To jest po historii Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi i Insygnia Śmierci. Uzupełnia serię powieści „Harry Potter i przeklęty dziecka.”

Książki dla jesiennej pogody

Kiedy ich prawa wejdzie jesienią, na pytanie „co czytać, tak aby nie spaść?” Staje się ostrzejszy. Ponieważ o tej porze roku chcę, by zakończyć się w dużym przytulnym kocem, zaopatrzyć się w filiżance kakao, ciasteczka i dobrej literatury. Przyjść z pomocą uroczych opowieści o Muminkach. Kolekcja „Wszystko o Muminków” zawiera to, co jest niezbędne w zimnym jesiennym – spokój, poczucie bezpieczeństwa i ciepła.

Jako lekarstwo na melancholijne jesienie garniturze i kolekcją Bunin w „Dark Aleje”. Są to historie o miłości. O tym, co może być ostatni odcinek, wspomnienia które są gorzkie. Lub taki, który złamać życie człowieka. Może to uczucie, które było wzruszające legenda. Każda historia – prawdziwa aleja w cieniu stuletnich drzew i gwiazd.

„Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell – jeszcze jedna książka, nadaje się do czytania szelest liści jesienią. Opublikował ponad 70 lat temu, jest nadal aktualne! Saga o wojnie secesyjnej w Stanach Zjednoczonych, los kapryśnej Scarlett O'Hara – jest to jeden z tych rzadkich książek, z których nie da się oderwać, że chcą ponownie przeczytać. Niestety, jest to tylko praca opublikowana spod pióra Margaret.

Jednak czytać kontynuację historii odbywających się w książce „Przeminęło z wiatrem” przez powieści Margaret Mitchell może być „Scarlett” Aleksandry Ripley. Niepohamowany i jasny Scarlett jest znowu cierpi, kocha, zmaga się z losem i wygrywa!

zimowy nastrój

Zima – czas najbardziej magiczne roku. Więc, czytanie książek na zimę też musi być magia. A jednak – ciepły, wzruszający i pełen tajemnic. Na ogół, takie jak, na przykład, „Trzynaste Tale” Diana Setterfielda. Krytycy przyznano debiutancka powieść skromny nauczyciel honorową nazwę „nowego Dzhen Eyr”.

Imprezy rozpoczną się w księgarni używanych, gdzie pracuje główny bohater. Dziewczynka o imieniu Margaret współczesna literatura preferuje dzieła Dickensa i sióstr Bronte. Nagle dziewczyna zaprasza najbardziej tajemniczy pisarz naszych czasów – Vida Winter. Pyta Margaret być jej biograf. Taka propozycja dla kobiety zaskoczony, bo zimą – pisarza, który nigdy nie powiedział prawdy o sobie. Duchy przeszłości, historia gotyckich bliźniaczek, Margaret jest bardzo blisko do centrum, a odpowiedź na tajemnicę, REDD czytelnicy szalone – wszystko pod przykrywką książki „Trzynasta Tale” Diane Setterfielda.

Kolejny wspaniały zimowy Historia ukryta pod osłoną książce słynnego niemieckiego pisarza ETA Hoffmanna. „Dziadek do orzechów” z przeniesieniem mocy zarówno dzieci jak i dorosłych w świecie pełnym magii, cudów i przekształceń. W świecie, gdzie marzenia zrealizowane.

zima nie więcej niż książka „uczucie panny Smilla za śniegu”. Główną bohaterką tej książki, której autor Peter Høeg, Smilla Jaspers – pół-duński, pół-Eskimo. Smilla urodził się w Grenlandii i mieszkał w Kopenhadze. I jeszcze Smilla zna kilkadziesiąt słów, aby opisać inny lód. Czuje się śniegu i lodu, rozumie swoją siłę i strukturę. Poza Smilla nie może znieść nieprawości, a więc bierze na cienkim lodzie poszukiwaniu prawdy. Z tego kryminał może być postrzegane przez kilka zimowych wieczorów.

Zarezerwuj przejazdy

Dla kogoś rozjazd – to jest głównym celem życia, dla kogoś – tylko sen, ale niektórzy wolą czytać książki o podróży. Aby odczytać tak, aby nie oderwać się od książki stron?

Miłośnicy kultury Wschodu docenią pracę „Shantaram”. Jej autor – Gregory David Roberts. Oszałamiająco dokładny opis indyjskich slumsach, szczegółowe odwzorowanie luksusowych pałaców, tętniące życiem metropolii i odległych wioskach – cała książka jest dosłownie nasycone miłością pisarza do wspaniałego Indiach. Nawiasem mówiąc, „Shantaram” jest bardzo niebezpieczne: przejeżdżających przez jego stronach można odebrać miłość i przywiązanie do kraju wschodniego!

Afryka i Kuba, Szkocja, Japonia, Indie i Ameryka – podróż przez te kraje zaprosić Adrian Anthony Gill. Zbiór opowiadań „na wszystkich czterech stron” – to rodzaj notatek podróży. Gill – nie zwykłym podróżnikiem, był krytyk i dziennikarz. Ze względu na ostry dowcip i niekonwencjonalne spojrzenie na świat Gill zauważa, że uszedł uwagi zbyt entuzjastycznych lub zmęczonych turystów.

literacki Francja

Podróż w sercu Prowansji uczyni książkę Niny George „Lavender Room”. Publikacja w 2013 roku po raz pierwszy w języku rosyjskim. Powieść jest pełna ciepła i straty, błędy i szczęścia. Krytycy Polecam tę książkę tym, którzy cierpią na przewlekłe cynizmu codziennej nudy. Uwaga: Możliwe skutki uboczne. Niektórzy czytelnicy są przedstawione skutki uboczne, takie jak miłość lawendy i niewytłumaczalny tęsknota za połacie Provence.

Książka o przygodach

Prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych autorów książek przygody – Aleksandr Dyuma. Ponad 170 lat „Hrabia Monte Christo” pozostaje ulubiona książka milionów miłośników literatury. Ta powieść napisana sequele, sfilmował go umieścić na swoich spektakli i musicali. Nawiasem mówiąc, ta historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Około młody paryski, który żartobliwie więzienie obsadzone jego przyjaciół, opowiada historię książkę „Hrabia Monte Christo”. Aleksandr Dyuma wykorzystywane do zapisywania archiwów paryskiej policji.

Równie popularne „Podróże Guliwera”. Praca ta, tak jak zabawna historia rzeczywiście alegorii. Jej autor – Dzhonatan Svift – prawdziwy mistrz wirtuoz wyrazu artystycznego. Dobroduszny humor i subtelna ironia, sarkazm, gniew i ostre kpiny – w swojej książce pisarz używa różnych technik. „Podróże Guliwera” – a jednocześnie powieść, antyutopia a utopią (szczególnie ostatnia część). Nawiasem mówiąc, w tej książce tylko cztery. Bohaterem sprawia cztery niesamowitą podróż, która trwała ponad szesnaście i pół roku. Więc jeśli jesteś zainteresowany w tej kwestii, co do czytania, tak aby nie wypaść, spójrz na tej książce.

Dla tych, którzy lubią prace na dużą skalę, należy zwrócić uwagę na opowieści o Sherlocku Holmesie. Przygody bohatera literackiego jest zbiorem 56 opowiadań i 4 powieści! Pierwsza opowieść o tej niezwykłej opowieści detektywistycznej został napisany Arturom Konan Doyle w 1887 roku. Autor nie jest uważany za dzieło dobrej literatury, czytelników zachwyt wydawało mu się głupie i niewłaściwe. Jednak, gdy pisarz zdecydował się zakończyć historię Sherlocka tysiące czytelników, wśród których, według plotek, była Koroleva Viktoriya sama, dosłownie zmuszony Conan Doyle „ożywić” swojego bohatera i nadal o tym pisać. Więc opowieści o Sherlocku Holmesie pojawiły spod pióra pisarza aż do 1927 roku.

Gatunek „przygoda” dla dzieci

Młodzi podróżnicy pokochają historię o chłopcu, który nie chciał dorosnąć. Tak, to jest o Piotrusia Pana! Bohaterem tytułowej książki Dzheymsa Barri raz przypadkowo wleciała przez okno domu, w którym mieszkał tam dziewczynę o imieniu Wendy i jej dwóch braci. Razem udali się do magicznej krainy, gdzie nazwa Neverland (lub Neverland). Tutaj poznaliście syreny i Indian, piratów i bajki. I postacie, a czytelnicy czekają na ekscytującą przygodę!

kryminały

Jeśli uważasz, że współczesna rosyjska detektyw – literatura trzeciej klasy i frywolny, poważnie myli. Mieszanina twórczego pisania, wyobraźni, logiki i wszystkimi wymogami gatunku tworzy unikatowe dzieła. Zwolennicy fascynujących i tajemniczych opowieści należy zwrócić uwagę na rosyjskich detektywów. Książki Borisa Akunina, na przykład, uznawany za najbardziej popularnych utworów w Rosji w pierwszej dekadzie XXI wieku. Bohaterem tego pisarza, genialny detektyw Erast Fandorin czytelnicy spotkali się w 1998 roku. Pierwsza książka „Azazel” był detektywem spisek. Drugi – „Gambit turecki” – nazywa spyware detektywem. Trzecia powieść, zwany „Państwo Counselor” – ma detektywa polityczny. Trzy historie Akunin nie został zatrzymany. Dla „Advisor” został następnie „Mistress of Death”, „Pelagia i biały buldog”, „szpieg powieść.”

Jednak nie tylko można napisać Akunin rosyjskich detektywów. Książki Anny Malyshevoy jest również bardzo popularny w Rosji, a nawet w innych krajach. Lista w tym pisarza ponad dwudziestu książek. Najczęściej oglądane – psychologiczne detektywa „Dom w ostatniej latarni”, „Noc jest niebezpieczne”, „Smak morderstwo”. Na ostatni, nawiasem mówiąc, nawet nakręcony popularny serial telewizyjny!

Łamiąc granice i granice: księgę gatunku „fantastyka”

Są prace, które zawierają niezwykły element, zaprzeczenie zasad, konwencji i granic. Czym jest ta książka? Fantastyczny! Początki tego gatunku są w bajkach, folklor. Prace fiction znane są już od czasów starożytnych, rozkwitu gatunku, które miało miejsce w pierwszej połowie XX wieku. Jednym z najbardziej popularnych autorów – Gerbert Uells. "Time Machine", "Invisible Man", "The First Men na Księżycu" – próbka z wysokiej jakości science fiction. Inny autor, popularny nie tylko w tym gatunku – Stiven Króla. Jest to najlepsza wersja fantastycznej opowieści zarówno dla czytelników i krytyków – „11/22/63”

Główny bohater – zwykle nauczyciel z prowincjonalnego miasteczka – ma dostęp do tymczasowego portalu w celu zapobieżenia najbardziej tajemniczych zbrodni XX wieku – zamachu na prezydenta Kennedy'ego. Co się stanie, jeśli zapobiec straszliwej katastrofie? Odpowiedź leży między okładkami tej książki. Fikcja – gatunek, który jest dość popularny Wiktor Pielewin. Indywidualne podejście, jego praca „The Sacred Book of the Werewolf”, „Matuzalem Lampa”, „Życie owadów” i „Miłość do trzech tsukerbrinam”.

Czytaj książki, odkrywanie nowych autorów, kultywatory i po prostu spędzić czas z przyjemnością!