467 Shares 5933 views

Co jest dobre: definicja

Kiedy słyszymy słowo „dobre”, wyobraźnia natychmiast zaczyna rysować coś ciepłego, lekkie i puszyste. Jednak nie każdy może powiedzieć dokładnie, co to znaczy. Podświadomie, rozumiemy, że jest to coś dobrego, ale definicja słowa „dobry” jest zawsze ignorowane. Więc staramy się zaradzić tej sytuacji.


Pojęcie słowa „dobry”

Słowo jest interpretowany w różnych słowników. W szczególności, pojęcie to ma w słownikach Ozhegova i Dalia.

„Welcome”, definicja Ozhegova przedstawia się następująco:

 • Pod dobrą oznaczało to coś pozytywnego i pożytecznego. Akcja proces lub słowo, które może sprzeciwić zła. zwany także dobre właściwości, kosztowności. W niektórych przypadkach, dobry oznaczać zgodę. Na przykład, dać zielone światło do czegoś, czyli umożliwiają działanie.

W wyjaśniającym słowniku Kuznetsova również odpowiedź na pytanie, co jest dobre. Definicja brzmi następująco:

 • Welcome – to działania, które mają na celu korzyść. To wszystko, co przynosi korzyści, a nie szkody, można nazwać dobrym.

W słowniku Dahl ma również słowo „dobry”. Definicja jest następująca:

 • W duchowego dobra jakość można określić jako dobre. To z kolei oznacza coś pożytecznego i uczciwego, który wymaga ludzki obowiązek.

Ze stron filozofii

Warto zauważyć, że coś takiego jak dobro i zło są w dziedzinie studiów z zakresu filozofii i etyki. W związku z tym pytanie: „Co jest dobre?” Definicja filozofii odpowie najlepiej. W najszerszym znaczeniu tego dobra, jak dobry, to znaczy:

 1. Cenny wgląd, który wyraża pozytywną wartość czegoś w jego stosunku do standardowych norm.
 2. Standard, który odpowiada z normami przyjętymi w społeczeństwie, oczekiwań i potrzeb.

Słowo „dobry” w procesie rozwoju człowieka nie stracić prawdziwe znaczenie, ale czasem używane w różnych dialektach, oznaczający bogactwo lub swobodę działania.

standardy etyczne

Będących przedmiotem badań nauk etycznych, słowo ma inną definicję:

 • Witamy – kategorię badań etycznych, które pozytywnie oceniają zachowanie zjawiska lub zdarzenia. Ta zaleta: moralne, poprawne, twierdząca, który jest pozytywny początek. Jest to w przeciwieństwie do „zła”, coś destrukcyjne i negatywne.

Dla ludzkiej natury jest naturalnie pragną dobra i piękna. Każdy człowiek odczuwa dotkliwie potrzebę coś dobrego, który może przynieść mu szczęście. Chcę coś dobrego – nie jest to zjawisko hipotetyczny, wrodzona potrzeba natury ludzkiej, która jest stała i stabilna.

Słowo „dobre”, którego definicja jest podana powyżej, nie jest ostatnim punktem badania. Na szczęście, jak dany element jest obecny w różnych dziedzinach ludzkiego życia, coraz nieco inne znaczenie.

Odmiany „dobre”

W zależności od stanu osoby w pewnym momencie można uznać błogosławieństwem jest to, co brakuje. Na przykład:

 • Zdrowie. Czasami słowo „dobry” definicja dostanie się na sytuację, w jakiej znajduje się dana osoba. Na przykład, jeśli on jest chory, to znaczy zdrowie na dobre. Ale gdy choroba się cofa, potem pojęcie zdrowia z kategorii „wyższego dobra” staje się oczywiste zjawisko.
 • Bogactwo i cześć. Jak dobrze być znacznie bogactwo, i po prostu je znaleźć, ludzie rozumieją, że zdolność finansowa nie jest w pełni zgodny z wyższych potrzeb człowieka.
 • Moc i uznanie. Po wyrośnięciu do koła fortuny powyżej codzienność i zejść do punktu wyjścia, rozumie się, że zasilanie – jest to zjawisko mijania, światło gwiazdy, która prędzej czy później wyjdzie. Brakuje mocy, człowiek tęskni za nią, ale osiągnięcie pożądanego i utraciwszy, on rozumie, że takie zjawiska nie są dobre.
 • Wiedza. Konieczności dogłębnej wiedzy w określonej dziedzinie, ludzie nie mogą znaleźć wspólnego dobra, w rzeczywistości jest niczym więcej niż dobrym inteligencji. Duchowe potrzeby w tym przypadku nie są spełnione.
 • Przyjaźń. Sublime formą przyjaźni, bez wątpienia wpływa na najgłębsze sfery życia ludzkiego, a jednocześnie pozostanie niezauważony potrzeby intelektualne i inne.

Podobne przykłady można podać. To jest ludzka natura przejąć „dobre” jest to, co brakuje. Jednak takie podejście ujawnia słowo dość krzywo.

Od dobrze dobroci

Tak więc w dobrych może oznaczać wszystkie dobre wartości i moralny, który spełnia wszystkie aspekty działalności człowieka. Jest to logiczne założenie, że powstaje pytanie, rodzaj – to co?

Słowo „dobre” jest podobna do definicji słowa „dobry”:

 • Przynosi Inną korzyścią, przysługę, radość i dobre samopoczucie. Dobra może być, a ludzie, którzy podarowane reaguje na potrzeby świata i czyny, które przynoszą satysfakcję moralną dla obu stron.

Podsumowując, możemy powiedzieć, co następuje: dobro – jest najwyższą formą stworzenia świata i otaczającej postrzegania środowiska. Pragnienia, które spełniają wszystkie potrzeby ludzkie, bez szkody dla innych. Czyny, słowa i myśli, które przynoszą korzyści z mediów społecznych i jego „stwórcy”, uważany jest za dobre i bardzo dobre – to wrodzona potrzeba do którego wszystkie żywe istoty.