638 Shares 2026 views

Klatka z rękami do papuga. Jak zrobić klatkę papugi

Zgadzam się, że papugi – najbardziej popularne zwierzaki z kategorii ptaka. Ale ich naturalne siedlisko nie zawiera treści w niewoli, dlatego, aby uczynić je bardziej komfortowe, muszą przytulny domek (komórki). Szeroka gama komórek reprezentowanych na rynku produktów dla zwierząt. Ale nadal, aby dostać jeden, który będzie w pełni spełniać wymagania zawartości papug, muszą ciężko pracować.


Po prostu, aby komórkę rękami. Ale zanim przejdziemy bezpośrednio do producenta, trzeba nauczyć się podstawowych wymagań dotyczących zawartości ptaków w domu, a materiały użyte do stworzenia przytulny dom. Tylko w tym przypadku self-made klatkę dla papug jak zwierząt i będzie trwać przez długi czas.

wymogom komórkowych dla papug

Cokolwiek może być duża klatka zakupiony papugę nadal nie można uzyskać wystarczającą swobodę ruchów. Dodaj miejsca możliwego komfortu, zapewniając swoim zwierzęciem możliwość nieustannie zmieniają swoje położenie i ruszyć dalej. Wymaga to odpowiednio urządzone komórkę. Z rękami na papuga może stworzyć raj. Najważniejszą rzeczą jest, aby zaoszczędzić na materiałach i ich jakości.

Dodatkowo komórka jest duża, to musi nadal być wyposażone w grzędy i wielu platformach, na którym papuga będzie mógł usiąść, grać, aby rozwinąć skrzydła i skakać z miejsca na miejsce. Ważnym punktem: jeśli zauważysz, że Twój zwierzak spędza większość swojego czasu ukryty na dnie klatki, możliwe jest, że nie ma wystarczająco dużo miejsca do poruszania się. W tym przypadku, trzeba zastąpić bardziej przestronne opcję domu.

Typy komórek dla drobiu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na położenie komórki. Pozwoli to ustalić, jak będzie czuć swojego zwierzaka, czy będzie czuł się komfortowo, jeśli zechce, że jest bezpieczny. Robi komórkę z rękami, wyeliminować opcje odkryte, ponieważ ze swej natury, wszelkie ptaki włączając papugi, nie budują gniazda na ziemi. Jeśli chcesz to zrobić opcję odkryty, spróbuj uruchomić go w taki sposób, że dolna część klatki znajduje się na wysokości co najmniej 40 cm od podłogi.

I znów na szczycie komórek musi koniecznie oferują komfortowy plac zabaw. Jeśli to konieczne, papuga może nie tylko oglądać na nim, ale również spać. Co to jest bardzo ważne. Zgadzam się, że dostarczone przez wszystkich zasad klatki z rękami za papuga będzie wyróżniać się od standardowych opcji fabrycznych.

Oto kilka czynników, które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze gotowego komórkę lub utwórz go samodzielnie:

– rodzaj papugi;

– rozmiar ptaków;

– wiek (doświadczenie życia, nawyki);

– czas spędzony w komorze (w sposób ciągły lub w pewnych określonych okresach, na przykład, tylko w nocy);

– przede wszystkim charakter ptak.

Mamy określić kształt i wielkość komórek

Wielkość i kształt komórek zależy bezpośrednio od rodzaju ptaków. Klatka na nierozłączka i większych gatunków kakadu, na przykład, może nie być jednorodne pod względem wielkości i kształtu. Dlatego zły wybór będzie miało negatywny wpływ na zachowanie swojego zwierzaka. Oto kilka zaleceń, których realizacja pozwoli nadać papuga godnego życia bez występowania jakichkolwiek miałem żadnych problemów.

Zalecane wymiary komórek

Tak więc, najmniejszy zwierząt (faliste lub sinegolovye papugi) wymaga jego zawartość w komórce, którego szerokość jest nie mniejsza niż sześćdziesiąt centymetrów. Papugi i Amazońskiego średni rozmiar powinien być umieszczony w małych domów (komórek), którego szerokość wynosi co najmniej 80 cm. Ale komórki dla największych gatunków tych ptaków różnią się tym, że ich szerokość jest mniejsza niż 1 metr. Homemade komórek różni się od opcji fabrycznych, że wytwarzanie, można zrobić to dokładnie taki rozmiar, że trzeba.

Inną cechą komórek ptasich: ich szerokość powinna być większa niż wysokość. Wynika to z faktu, że ptaki mogą latać, choć wciąż porusza się w płaszczyźnie poziomej, jak i my.

klatka papugi z rękami. Wskazówki dotyczące tworzenia

Pomimo faktu, że w sklepach zoologicznych mają szeroki asortyment różnych komórkach, niektórzy właściciele chcą, aby klatki dla zwierząt domowych, z ich własnymi rękami. „Jak zrobić klatkę dla papug przez siebie?” – to dość częste pytanie. Weźmy bliżej przyjrzeć się najważniejszych niuansów związanych z produkcją komórek.

Jak wspomniano powyżej, należy najpierw określić kształt i wielkość komórek w przyszłości, a następnie można przejść do tworzenia szkicu. Musi być wystarczająco szczegółowe i odzwierciedlać wszystkie niezbędne rozmiary.

Poniżej znajduje się lista próbki z głównych elementów, które tworzą standardowy komórkę. Z jego rąk dla papugi można dokonywać żadnych dom: od najmniejszej komórki do dużej obudowy. Wszystkie opcje mają następujące składniki w swojej konstrukcji:

  1. Palet. Dla niego, można użyć gotowego okna lub uruchomić go z DVP i kolejowego. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wysokość kołnierzy, nie powinny one być bardzo niska.
  2. Rama (jest to zagięta siatki do pożądanego kształtu, a dokładnie na ramie).
  3. Dach.

Materiały niezbędne prace i procedura

Wszystko, czego potrzebujesz do samodzielnego wytwarzania komórek – drut, kątowniki, profilu metalowego, śruby i gwoździe. Przy wyborze materiałów do komórek jest konieczne, aby dać pierwszeństwo do przyjazne dla środowiska, które nie mogą być szkodliwe dla zdrowia i życia swojego ukochanego zwierzaka.

Jeśli planujesz używać elementów drewnianych w komórkach jednostkowych, najwłaściwszym byłoby jesion lub dąb. Te rodzaje drewna bardziej odporne na wilgoć. Do malowania komórki najlepiej jest wykorzystywać nowoczesne wersje farbą ekologiczną.

Początek procesu produkcji ogniw zapewnia czas klatek zapisu. Dodać do nich całkiem prosta, wszystko co trzeba zwrócić uwagę – to jest ich wysoka wytrzymałość. Każda rama składa się z czterech pojedynczych elementów (bar).

Kolejny krok obejmuje utworzenie części bocznych za pomocą profilu metalowego. Że części ścian bocznych, która jest podłużna w przyrodzie mogą być wygięte pod kątem 90 ° i połączone z górnymi i dolnymi częściami. Części ramy są mocowane za pomocą śrub. Skoro wiesz o wielkości klatek, zgodnie z nich odciąć odpowiednią ilość oczek, które należy dopasować wokół krawędzi profilu. Po ukończeniu układ szkielet i przecięcie miejscach wywiercić otwory. Muszą spełniać średnicowej wielkości drutu, z którego wykonana jest siatka.

Nie zapomnij wyposażyć gotowego komórkę ze specjalnymi hakami, które są potrzebne, aby zapewnić różne akcesoria (okoń, karmienia, pojenia i tak dalej).

W odniesieniu do czystości i pielęgnacji papuga, jest bardzo wygodna wysuwana tacka w tym zakresie. Upewnij takie nie być łatwe. Dla niego trzeba profile ramy i arkusze metalu ocynkowanego. Łącząc je dostać tacę wyciąganej.

drzwi klatki wymaga szczególnej uwagi. Najprostszym sposobem, aby jej jednostki – wyciąć otwory w siatce. Ale w tym samym czasie, należy zwrócić uwagę na jej wielkość (nie za duży) i lokalizacji (zamknięcie od góry do dołu).

To jest to! Wykonane i zainwestował w komórce z rękami za papugą lub inny ptak jest gotowy. Możliwe jest wprowadzenie zwierzaka do nowego mieszkania.