617 Shares 6748 views

Skrypt wydarzenie „Święto białego żurawia”

Ludzkość w swej historii zobowiązuje się do wojny z godną pozazdroszczenia stałości. Powody przyznania notę dyplomatyczną, która ma się rozpocząć wojnę, może być ustawiony. W dawnych czasach wojny były drapieżne, z pozycji siły. Często przyczyną ataku stała się piękna kobieta, która „nie jest dzielona” przeciwników. Teraz moda weszła tzw kanibalizm gospodarczego. Ale niezależnie od przyczyny zapowiedź działań wojskowych, większość z nich w czasie pokoju cierpiącej bezbronnej ludności: kobiet, dzieci i osób starszych. Zwrócić uwagę opinii publicznej na rażące nieuczciwej sytuacji i zachowanie pamięci o ofiarach, ustalono, dotykając i symboliczne obchody białe żurawie.


Żądza życia

Przed przejściem do historii, ponieważ obchodzimy święto białych żurawi w szkole podstawowej, niektóre literatura i materiały poetyckie są zatem wykorzystywane do usprawiedliwienia siebie, czy korzystanie z widocznością, trzeba wyjaśnić, jak to wszystko się zaczęło.

Dawno, dawno temu, w sierpniu 1945 roku, nie było straszne wydarzenie: japońskie miasto Hiroszimę spadła US bomby atomowej. Groźny wypadek natychmiast osiągając miliony niewinnych ludzi, ale to był dopiero początek. Niewidoczne promieniowanie śmierć przez dziesięciolecia nadal zbierać swoje żniwo nieuchronne. Wiele osób zachorował na ciężką chorobę popromienną, rak powoduje nieodwracalne zmiany w tkankach organizmu.

Jedną z ofiar tej śmiertelnej choroby stała mała dziewczynka o imieniu Sadako. Jakiś czas później zdiagnozowano nieuleczalną chorobę: białaczka. Ale jesteśmy wciąż żyje, wciąż żyje nadzieją. Dziewczyna pobożnie wierzył w moim odzysku. To przekonanie wspieranie starożytną legendę, że osoba, która może sprawić, tysiąc żurawi origami jako biały, należy obchodzić się z najbardziej cenionych pragnienie. W rezultacie dziecko umiera się tylko 644 żurawi przed śmiertelną chorobą nadal wygrał.

informacje historyczne

W jego pobytu w Japonii o tym wydarzeniu dowiedziałem przebijania prawdziwie narodowy znany poeta rasuł gamzatow. To nie może dotknąć historię małej dziewczynki, ofiara potwornych błędów dorosłych. Jak osobą kreatywną, Dagestanu poeta napisał piękny wiersz, do którego był inspirowany losem nieszczęsnego Sadako. Teraz jest produktem kilku poprawionej wersji zasłynął piosenka, której nie da się słuchać bez łez. Grała Mark Bernes, i nazwał go „Żurawie”.

Tragiczne wydarzenie, a utwór, który został stworzony przez poetę Dagestanu, doprowadziły do pojawienia się takiej wspaniałej imprezy jako święto białe żurawie. W 1986 roku, ciepłe popołudnie dźwigi sierpnia pomnik w Dagestanie otworzył. Data ta może być bezpiecznie uznać za początek prazdnovaniyaDnya pamięci niewinnych ofiar, które zginęły w krwawych konfliktów wszechczasów. Jak również święto białego żurawia stała się wydarzeniem literackim, ponieważ jest intonowanie bohaterów i męczenników ich pamięci rezerwy na wieki.

Symboliczne znaczenie święta

Żuraw jako symbol pokoju, niewinności i dobroci została wybrana przypadkowo. Wiele narody świata uwzględniać w swoich legendach i sagi tego dumnego i pięknego ptaka. Rzymianie i Egipcjanie wierzyli żurawia messenger słońce, symbol przyjaźni i życzliwości. Grecy zidentyfikowano go z wykwintną Apollo, właściciela nieopisanego piękna i zwiastun wiosny. Chińczycy wierzyli dźwig symbol świętości, czystości, jak również przewód między światem żywych i szereg duchów. W rzeczywistości, dwa w Państwie Środka jest uważany za króla ptaków.

Jeśli wrócić do idei Japończyków, to żuraw powiązać je z długowieczności i witalności. Dlatego Sadako Sasaki próbowała wdrożyć gorące pragnienie, by żyć z pomocą pięknej legendy. Na cześć tego smutnego wydarzenia, więc zostawić go na wieki, został wzniesiony pomnik na świecie.

„Biały Żuraw”: szkoła podstawowa

Skrypt wydarzenie dla „Celebration białego żurawia” musi zaczynać się ogłoszeniem wzruszającym i smutnej historii japońskiej dziewczyny. Do powyższego należy dodać, że jest jeszcze pomnik ludzie wysyłają setki żurawi, że nie miałem czasu, aby trochę Sadako. Ogromna liczba z nich przechowywane są w pobliżu pomnika w szklanej skrzynce. Zatrucie promieniowanie ziemi rozbrojony dziewczynę, która namiętnie pragnął żyć, tak aby nie dopuszczać niewinnych ofiar kogoś rozigranych wojen, nie wolno nam zapomnieć o tej strasznej historii.

Wpis musi towarzyszyć dokumentalnych obrazów katastrofie w Hiroszimie i pomnik dziewczyny z żurawia. W zależności od wyposażenia technicznego, może to być fotografie, slajdy lub filmy. Chociaż Zeitgeist wyświetlacz raczej przewijać slajdy, które są fleszowanych w ciemnościach pokoju jak starej kroniki filmowej.

Pomysły na skrypcie

Należy zwrócić uwagę na fakt, że w tym dniu (22 października) przypomnieć przedwczesnej żniwo śmierci nie tylko na eksplozji atomowej w Hiroszimie, ale również wpływ ataków terrorystycznych New York, tragedię Moskwie w „Nord-Ost” i masakry dzieci w Biesłanie. Pamiętaj, Afganistanu i straszne, Khatyn i Kaspijskiego.

Skrypt dla „Święto Białego Żurawia” w szkole podstawowej obejmuje następujące elementy:

  1. Początkowo, oprócz dobrze znanych opowieści o losach japońskich dziewcząt, dzieci muszą słuchać piosenki „Japoński Crane”. Stworzy to niezbędne środowisko liryczny.
  2. Po to jest konieczne, aby mówić o Dagestanu poety rasuł gamzatow krótko na niektóre szczegóły jego biografii. W szczególności na fakt, że ten człowiek zasłużył laureatem licznych nagród i tytułów, jego poezja jest zawsze wliczone w skarbnicy światowej kultury. Dzieci muszą się nauczyć, że to właśnie on stał się założycielem święto. Ponadto należy stwierdzić, że po podróży do Japonii na uroczystościach z okazji tragiczną datę rasuł gamzatow napisał legendarnego utworu „Żurawie”. Został on przetłumaczony na język rosyjski i teraz bez niego nie można zrobić żadnych wakacyjnych białe żurawie. Oczywiście, po które powinniśmy słuchać dotykania produkt.
  3. Piosenka wykonywana przez Mark Bernes dawno zamienił się w Requiem dla ludzi, którzy zginęli podczas wojen i konfliktów zbrojnych. Istnieje przekonanie, na Kaukazie, że żołnierze, którzy zginęli w walce, przekształcony białe żurawie. Jest to niezbędne w celu doprowadzenia dzieci do myśli, że to święto jest konieczne, aby potomkowie pamiętać i strzeżcie rozpętanie wojny. Do tych bezimiennych i znanych bohaterów, którzy zginęli w drodze wojny nigdy nie zostaną zapomniane.
  4. Koniecznie w wydarzeniu o nazwie „Święto Białego Żurawia” (scenariusz dla dzieci) muszą zawierać wzmiankę z wielu zabytków, które są zainstalowane na ogromnej przestrzeni poradzieckiej. Jest to galeria pomników i zabytków – 24 rzeźbiarskiej kompozycji poświęconej świata i żurawi obrazujących. Koniecznie trzeba dopasować rozmowę z odpowiednimi danymi wideo.
  5. Wspólnie z dziećmi musimy pamiętać brutalnych wojen, które miały miejsce stosunkowo niedawno w trudnej historii naszej planety. Przede wszystkim jest druga wojna światowa, która twierdziła miliony istnień ludzkich, ułomnych wiele istnień ludzkich i zmienił bieg historii. Również powinniśmy zdecydowanie wspomnieć konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Czeczenii, Naddniestrzu. Warto zaprosić na wydarzenie jeden z weteranów tych wojen, słuchać bolesnych i heroicznych wspomnień świadków, który był dzieckiem podczas wojny. Istotny dodatek do tych wspomnień – słynnych piosenek z lat wojennych.
  6. Dla większego realizmu i zrozumienia tego, co się stało w czasie wojny, może być reprezentowany przez mały fragment z powieści Borisa Vasileva nazywany „Świt Oto Quiet”. Ta praca jest o wielkim wyczynie delikatnych dziewcząt, które były przeznaczone na śmierć, rzetelnie wykonując swoje obowiązki. Czołowi aktorzy przedstawiających bohaterki opowieści, wstępnie przypisać role do siebie.
  7. Na koniec, dzieci trzymane smutny moment ciszy i zapalił świece ku czci pamięci poległych we wszystkich wojnach.

Święto jest kompletna bez dużej liczby wierszy i piosenek tematycznych. Można zorganizować konkurs rysunku, w tym na chodnik.

Literacki rozmowa: próbuje na piśmie

Ponadto ze względu na nagradzanie tych, którzy zginęli w atakach terrorystycznych i wojen twórczy składnik jest zawarty w tym wydarzeniu. W festiwalu literackiego „białe żurawie”, skrypt powinien być przepełnione poetyckich akcentów. Na przykład, oprócz dzieł słynnych poetów dopuszczalne dodać wiersze i prace lokalnych poetów dzieci.

Ludzie, którzy patrzą na świat!

Gwiazdy świecą na Ciebie …

Gwiazdy nie chcą wojny!

Jest to punkt dla Ciebie.

Wybuchy i ból, a ogień,

Miasto dymu zniknął

Wygląda to światło z nieba,

Widząc koszmar wojskową!

Rany boli ziemię

Groźny spalić dusze.

Są potomkami lekcji:

Ci, którzy pozostali, smucić.

Jak zorganizować imprezę w bibliotece?

Skrypt „Święto Białego Żurawia” w bibliotece musi być pełen akcentów literackich, dużą ilością widoczności, zjeżdżalnie i taśmy filmowe. To miejsce sprzyja medytacji, tak smutny dzień pamięci poległych w wojnach i aktów terrorystycznych, nie może być lepiej nadaje się do pomieszczeń.

Oprócz historii festiwalu, dzieci zapoznają się z pracą Gamzatov zainteresowanych w pracach wojny, od pióra różnych autorów. Biblioteka w tym dniu powinno być urządzone tematycznie, tak że nawet przypadkowy gość nie pozostało nietknięte. Konieczne jest, aby produkować pamiątkowe zakładki z odniesień historycznych na ten temat i wierszy wojskowych. Okresowo, trzeba pokazać film do piosenki wykonywanej przez Mark Bernes „Żurawie”. Spowoduje to utworzenie niezbędnej atmosferę czci.

Jest możliwe, aby zorganizować wspólną produkcję kolażu z dźwigiem dołączony do modelu kuli ziemskiej. Spektakularne i pamiętne wydarzenie będzie uruchomienie białych balonów z żurawi na niebie jesienią.

To zdarzenie nie zarządza biblioteką bez muzyki i piosenek popularnych w latach wojny.

uciszył na zawsze

Tak, 22 października, cały świat (rozdzielczość UNESCO) posiada okolicznościowe uroczystości na cześć niewinnych ofiar wojny na drogach. Warto zauważyć, że dobroć pomniki ptaki i spokój są ustawione nie tylko na terytorium Rosji, krajów WNP, w Japonii, ale także w innych krajach. Na przykład w stolicy Danii zdobi wspaniałe rzeźby przedstawiających żurawie. Jest podobny posąg w Hollywood. Łączy stany na świecie w dążeniu do pokoju i dobrobytu. Chociaż nie jest to punkt orientacyjny święto, świat nie zapomni niewinnych ofiar przemocy niepotrzebnych wojen.