900 Shares 2827 views

Korekta kości wyrostka zębodołowego. Anatomicznej części szczęki

Wyrostka zębodołowego jest anatomiczne część szczęki. Takie formacje występują zarówno na górnej jak i dolnej szczęki. Pojawienie wyrostka zębodołowego przypomina gąbkę. Jej wysokość może być różna, w zależności od czynników genetycznych, wieku, przenoszonych chorób zębów.

struktura

Kompozycja wyrostka zębodołowego zawiera następujące elementy:

 • Ściana zewnętrzna, która obejmuje policzki i usta.
 • obejmujący wewnętrzne a język, szczęki zębów.
 • Przestrzeń pomiędzy dwiema ścianami jest wypełniona otwór dentystyczne, które rośnie zębów. Co ciekawe, pęcherzyki pojawiają się wraz ze wzrostem zęba i zniknąć całkowicie po jego stracie. Są one częścią szczęki, a górna pokryta kości korowej. Na fotografii rentgenowskich, jest mocno linia, która różni się od tkanki gąbczastej.

Dodatek patologia

Korekcja kości wyrostka może być potrzebne, jeżeli ta część szczęki poddane patologicznych zmian. Wśród nich są następujące:

 1. Atrofia. Zdarza się, z różnych powodów. Jeśli lekarz ustalił atrofię, przed usunięciem należy go wykonywać nawet alveoloplastiku, które można zmieniać metody. Potrzeba takiego procesu jest zwiększenie ilości kości w miejscu, w którym operacja jest wykonywana później. Atrofia wymaga implantacji.
 2. rozwój nienormalny. U niektórych pacjentów, lekarze oglądają za dużo płucne procesów. W tym przypadku, ich wielkość jest ograniczona tylko w trakcie zabiegu.
 3. Złamania kości wyrostka zębodołowego. Mogą być pełne, częściowe i rozdrabnia. Często zjawisko to jest związane ze złamanych zębów. Objawy choroby są krwawienia, obrzęk w obszarze zagrożonym, pęczniejące policzkach, nieznośnego bólu.

choroba

Wyrostka kości narażone na różne choroby, w wyniku czego może potrzebować korekty. Rozważmy chorobę, w której lekarz może przepisać implantacji:

 • Częściowa proces niszczenia.
 • Wady wynikające z rozmaitych obrażeń. Ponadto, mogą one być wywołane przez usunięcie nowotworu, gdy pacjent ona dawniej.

Jak jest korekta?

Korekcja jest przeprowadzane, gdy pęcherzykowy kości odkształceniu. Zjawisko to występuje zarówno w dolnej i w górnej szczęce. Zrób to z alveoplastiki lub innymi metodami.

W niektórych przypadkach proces jest wąska i wyboista nierówna. W tym przypadku biomateriału używane jednocześnie umieszcza się na powierzchni kości i nad nim. W ten sposób, lekarz może dać takiej postaci kości. Podczas korekty może też trzeba wyciąć okostnej i nacinania proces błoną śluzową. Następnie lekarz przygotowuje kości (nadaje mu pożądany kształt), a następnie umieszcza się materiał stosowany do implantacji. Krawędzie są szyte okostnej, aby uzyskać bardziej poprawną formę. Cała procedura odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Dodatkowo, lekarz może usunąć nadmiar nici, wiszące krawędzie. Rekonstrukcja odbywa się bez komplikacji, jeśli przed i po operacji pacjent będzie stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

metody alveoloplastiki

Szczęka człowiek – jest częścią ciała, co jest bardzo trudne w obsłudze. Wszakże dla korzystnego rezultatu konieczne jest przedłużenie jamy ustnej pacjenta jak najwięcej, więc pewne trudności mogą pojawić się w trakcie pracy. Alveoloplastika dzieje w znieczuleniu, a proces ten jest dość bolesne. Istnieją cztery sposoby leczenia:

 1. Wykonywanie korekcji wewnątrz kości. Jednak lekarz nie może przystąpić natychmiast do plastiku, ponieważ najpierw musi dokonać pionowej osteotomii, jak również transpozycji ścian kostnych.
 2. Realizacja procesu odbudowy przez cięcie grzbiet.
 3. Z tworzywa sztucznego może również występować na powierzchni nachylenia kości. Vnakladku zrobić.
 4. Osteotomii. Wykonuje chirurga przez przerywaną ściany. Powstałą przestrzeń jest wypełniona w wyniku specjalnego biomateriału pracy.

W ten sposób wszystkie cztery metody są wykonywane na różne sposoby. Jednak ich celem jest zwiększenie całkowitej kości w części szczęki, gdzie nastąpi dalszy zabieg chirurgiczny.

Co jest powiększenie i dlaczego jest to potrzebne?

Powiększanie – jest sposób zwiększania kości żuchwy. W pierwszej kolejności jest przyrost wysokości odkształconej dołu. Wynika to z bloków kostnych, a także wszczepienie sztucznej kości. Metoda ta ma zastosowanie w przypadkach, gdy pacjent utracił zęby, co prowadzi do resorpcji kości.

Proces prowadzi się w kilku etapach. Po pierwsze, lekarz powinien upewnić się, że dostęp do zęba studnie kości, które zostało utracone. Jest wypełniona specjalnym przygotowaniem sztucznych kości. Potem lekarz zszywa się ranę. Integracja kości może wystąpić z jednego do kilku miesięcy. Przez cały ten czas pacjent musi być pod ścisłym nadzorem lekarza. Jeśli są jakieś komplikacje, może być konieczne dalsze chirurgia. Jeśli kość ma wysokość mniejszą niż 10 mm, w czasie implantacji nerwu, który znajduje się w dolnej części a, może on być lekko zanik. Aby tego uniknąć, lekarz musi wykonać jego transpozycji.

Co się dzieje po korekcie?

Kiedyś był korekta kości wyrostka zębodołowego, nie zaleca się przeciążać ludzką szczękę. W pierwszym tygodniu po operacji konieczne jest, aby udać się do lekarza, który będzie nakładał parodontological bandaż. Jakiś czas później nałożony Kappa. Implantacji może być wykonywane na co najmniej sześć miesięcy po tworzyw sztucznych.

Zatem korekta wyrostka zębodołowego – jest to procedura nieunikniona, jeśli istnieje potrzeba dla implantów dentystycznych. Proces ten jest wystarczająco szybki, w znieczuleniu miejscowym. Ale to nie było żadnych komplikacji, pacjent powinien być jakiś czas pod nadzorem lekarza.