276 Shares 3105 views

Niebezpieczne torbiele wątroby, jak leczyć chorobę

Wątroba jest jednym z podstawowych filtrów ludzkiego ciała. Po kontakcie z toksyn we krwi ciała, konsekwencje takiej minimalnej penetracji zdrowia pacjenta.

Ze względu na jego aktywnej pracy do oczyszczania ciała, wątroba jest podatny na wiele chorób. Jednym z nich jest powstawanie torbieli. Ten rodzaj woreczka, który ma ściany i zawartość. Im bardziej niebezpieczne torbiel wątroby? Niestety, taki stan patologiczny jest dość powszechne, szczególnie wśród osób starszych i osób w średnim wieku. Sprzyja nowotworu i może spowodować zaburzenia narządu, ryzykując zanieczyszczeniem organizmu, a następnie do śmierci pacjenta.

Przegląd

Teraz wiesz, co torbiel wątroby. Czy jest to choroba niebezpieczna i jak powinien być traktowany, powiemy trochę niższa.

Torbiel wątroby powstaje w 1% populacji. Według statystyk, takich edukacja są bardziej narażone na płci pięknej. Jest to najczęściej diagnozowane u osób w wieku 30-50 lat.

Im bardziej niebezpieczne torbiel wątroby? Specjalistów, że takie patologicznego tworzenia łagodnym przebiegu. Zazwyczaj, przezroczysta ciecz wypełnia torbieli, jednak w rzadkich przypadkach, jego zawartość może być galaretowatą masę, która ma barwę żółto-zieloną.

Odpowiadając na pytanie o to, co niebezpieczne torbiele wątroby nie nie możemy powiedzieć, że taka edukacja może być zlokalizowane w różnych częściach wspomnianego organu. W tym przypadku, gdy woreczek często osiąga wielkość większą niż 15 cm.

Należy także zauważyć, że bardzo często kilka lat po wystąpieniu torbieli, ze względu na pewne czynniki, pacjent może mieć wiele torbiele. Z tego zjawiska mówi o powikłanej chorobą.

Tak jak niebezpieczne torbiel wątroby? Jeśli masz jakieś takie podmioty istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ten patologiczny stan pacjenta nie będzie ograniczony. Z powodu obecności w przypadku marskości wątroby, dróg żółciowych cysty, torbielowatość nerek oraz jajnika może ulec pogorszeniu. Konieczne jest zatem przeprowadzenie ciągłą kontrolę wszystkich narządów ludzkich do nowych formacji.

Klasyfikacja chorób

Jakie rodzaje robi torbiel wątroby? Niebezpieczeństwo takiej choroby? Kwestie te są ze sobą nierozerwalnie związane, jako wiarygodne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta zależy nie tylko od wielkości formacji, ale także od jego rodzaju. Obecnie następujące rodzaje torbieli:

 1. Dla pasożytnicze.
 2. Pasożytniczy.

Z kolei każdy jest reprezentowany przez postać tej choroby jest podzielony na kilka podtypów. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

1. bez pasożytnicze torbieli

Ten rodzaj guza może być:

 • false;
 • prawdą.

Były to formacji, które powstały w wyniku traumatycznego ekspozycji, czyli narząd pęknięcia. Zjawisko to może wystąpić podczas usuwania ropień wątroby lub Echinococcus. Na tej podstawie fałszywego torbiel jest podzielony na traumatyczne i przeciwzapalne.

Jak na prawdziwego guza, to edukacja, która powstała na etapie rozwoju płodowego. Ten torbieli zazwyczaj występuje z powodu połączenia przewodu żółciowego do dróg żółciowych. Prawdziwa guz wykryty przypadkowo podczas badania USG.

Nawiasem mówiąc, ostatni edukacja jest podzielona na kolejne trzy rodzaje:

 • policystycznych;
 • samotny;
 • mukowiscydoza.

Rozważmy je zwłaszcza teraz.

policystycznych

Charakteryzuje taki torbieli wątroby? Jak niebezpieczne jest to dla człowieka? W tym przypadku mówimy o wielu torbieli. Jest to wrodzona choroba spowodowana przez mutacje w genach.

Wielkość tych podmiotów mogą się różnić. Torbiele mogą rosnąć przez całe życie pacjenta. Większość ludzi, którzy cierpią na zespół policystycznych wątrobie, często obserwuje się zmiany torbielowate w nerkach, płucach i trzustce. Należy również zauważyć, że w niektórych przypadkach ze względu na chorobę funkcjonalną niewydolność wątroby może rozwinąć się u ludzi, nadciśnienia wrotnego i żylaków przełyku.

samotny torbiel

Niebezpieczne torbiel na samotnego wątroby? Taka edukacja ma zaokrąglony kształt. To może powodować następujące powikłania: nowotwory złośliwe, krwawienie w jamie brzusznej, torbiel skręcanie, pęknięcia, ropień i krwawienie w ścianie torbieli.

mukowiscydoza

Wrodzone zwłóknienie torbielowate wątroby jest bardzo częste u małych dzieci. Gdy taki Choroba zazwyczaj obserwowano komplikacji: marskość wątroby, nadciśnienie wrotne, niewydolności wątroby i funkcjonalnych.

2. pasożytnicze torbieli

Co jest pasożytniczy torbiel wątroby? Bardziej niebezpieczne (Opinie dotyczące leczenia tej choroby są podane poniżej) choroba, dla ludzi? W zależności od patogenu takiej edukacji ma kilka typów:

 • hydatid;
 • alveokokkovy.

Należy również zauważyć, że najczęściej takie choroby jest bezobjawowy. Gdy zostanie wykryty pacjent nie może zawsze pamiętać, kiedy miał kontakt ze zwierzęciem, które może zainfekować.

hydatid odsłon

Najczęściej występuje to w kształtowaniu prawego płata wątroby. Pojawienie hydatid torbieli związanych z torbieli lub larwalnego stadium tasiemców rozwoju (ehinokokkoznogo) o nazwie Echinococcus granulosus.

Alveokokkovy odsłon

Alveokokkovoe edukacja jest również określana jako torbiele pasożytnicze. Nowotwór tego typu występuje, gdy tasiemce pasożytujące w stadium larwalnym, zwanego Echinococcus multilocularis.

Jak wspomniano powyżej, zakażenie często występuje, gdy ludzki kontakt z lisów, psów, wilków i szakali. Struktury takie są podatne na ciągły wzrost. Im więcej ich wielkość, tym bardziej prawdopodobne ryzyko następujących komplikacji: torbiele pęknięcie, krwotok i krwawienia.

objawy

Do pewnego czasu torbieli wątroby rozwija bezobjawowo. Dopiero po osiągnięciu znaczącej wielkości, dana osoba może czuć:

 • duszność;
 • nudności;
 • ból w prawym górnym kwadrancie;
 • biegunka;
 • Utrata masy;
 • utrata apetytu;
 • wzrost masy ciała;
 • uczucie pełności i ciężkości po jedzeniu.

diagnostyka

Choroba podmiot może zostać wykryte w sposób losowy ciągu ultradźwięków brzusznej. Cyst również wątroby często określa echografii. Taka metoda diagnostyczna pozwala odsłonić zawartość woreczka guza (ropa lub krwi).

Z komputerem i obrazowaniu rezonansem magnetycznym i scyntygrafia tętnicy krezkowej i angiografii wątroby trzewnej bagażniku można przeprowadzić diagnostykę różnicową istniejących edukacji naczyniaka przerzutowych zmian narządów, nowotwory jelita cienkiego, obrzęk pęcherzyka żółciowego i t. D. Jeśli nie ma wątpliwości, specjaliści wykonać laparoskopię diagnostyczną.

terapie

Niebezpieczne torbiel wątroby i jak leczyć chorobę? Są to pytania, my odpowiemy w tym artykule.

Jeśli pacjent znalazł małą cystę, leczenie rozpoczyna się od systematycznej obserwacji, gastroenterologa. Ze względu na chirurgicznym usunięciu takiej formacji, można wykazać, na komplikacje (np ropienie, krwawienie i pękania). Należy również zauważyć, że operacje przeprowadzane w olbrzymich i dużych ilości cyst (10 cm lub więcej), ściskanie dróg żółciowych, rozwiązanie zhelchetoka, ściskanie w żyle wrotnej z torbieli nadciśnienie (Portal) nawrotów po nakłuciu i wyraźne objawy kliniczne, które pogarszają jakość życia pacjenta.

Usunięcie torbieli wątroby – czy to niebezpieczne? Eksperci twierdzą, że w większości przypadków takie działania są skuteczne i bez żadnych komplikacji.

W tworzeniu chirurgii wątroby nie oznacza usunięcie torbieli jamy brzusznej. Operacje te składają się przebijać tylko zawartość worka.

trwały efekt osiąga się po interwencji chirurgicznej z małych wymiarów wnęki (to do 5-6 cm).

Tradycyjne metody i opinie

Zwolennicy medycyny alternatywnej wolą leczyć torbiele wątroby nie leki, a różne napary i wywary. Jednak komentarze z ekspertami donoszą, że metody te rzadko prowadzi do pożądanego wyniku. Ponadto, gdy przedwcześnie dostawa edukacji opieki zdrowotnej mogą osiągać duże rozmiary, co jest bardzo niebezpieczne dla życia pacjenta.