359 Shares 6131 views

Ruben Simonov biografia i życie osobiste

Ruben Simonow, których zdjęcia są w tym artykule – radzieckiego reżysera i aktora. W 1946 roku otrzymał tytuł Artysty Ludowego ZSRR. R. Simon – laureat nagród państwowych i Lenina i gwiazda na scenie krajowej.

dzieciństwo

Ruben Nikołajewicz Simonow urodził się dwudziestego marca 1899 (nowego stylu o. P. 01 kwietnia) w Moskwie, w ormiańskiej rodziny. Ojciec Simonyants Nikolai Dawidowicz, był właścicielem sklepu z dywanów. Ze względu na nastrój polityczny w kraju, jego nazwisko było rusyfikacji. Nikolai Dawidowicz stała Simonow.

Już jako dziecko Ruben stwierdzono muzykalność daną przez naturę. Poza przyczynił się do rozwoju poczucia rytmu i słuchu, jak muzyka house grał stale. Już jako mały chłopiec, Ruben dobrze śpiewał, grał na skrzypcach i na pianinie i pisał wiersze.

formacja

Po szkole, w 1918 roku, Simon wszedł na Uniwersytecie Moskiewskim, Wydział Prawa. Ale skończył tylko pierwszy bieg. A w 1919 roku, wszedł do studia nazwany Chaliapin. Potem zobaczył reklamę Wachtangowa na Mansurov ustawiony w szkole teatralnej. W tym czasie był częścią Teatru Sztuki. A w 1920 roku, weszła i Ruben Simonow. W 1946 roku został profesorem.

Wybór życia

To było w studiu Shalyapina Ruben Nikolaevich ostatecznie ustalonej w wyborze życia, decydując się zostać aktorem. Potem spotkał się osobiście z dyrektorem Wachtangowa i stał się jego uczniem. Najpierw grał w przedstawieniach jako prosty aktora. Ale w 1924 roku, stał się początkujący reżyser. W 1926 roku studio nazwano Wachtangowa Theater. Ruben N. kontynuował pracę jako filmowiec.

Pierwsze kroki sceniczne

Wachtangowa, pierwsze spojrzenie na grę Simon na scenie, a w dramatycznej roli, po ustaleniu, że zrobiłby doskonały komik. W „Księżniczka Turandot” Ruben N. grał rolę Truffaldino. Wachtangowa został zaproszony do odwiedzenia Simona jako asystent na ruchu i rytmie. Słynne lekcje dyrektor podwaliny do tworzenia talentu Ruben Nikołajewicza. Tak, on został dyrektorem prosty aktora.

działania twórcze

Od 1928 do 1937 był Ruben Simonov szef studio teatru. Pracował z takimi znanymi osobistościami jak Lobanov i Rapoport. Współpracował z wieloma znanymi artystami :. Williams, Matruninym i inni pracowali ze znanych aktorów: Barsky, Gabovich, Doronin itp Wiele występy Simonow stał się powszechnie znany: .. „Bride”, „Gleba Virgin zadarty” i inne.

W 1937 roku, Teatr Studio, gdzie pracował Ruben N., został połączony z Moskiewskiego Państwowego Teatru Młodzieży. W rok później został wezwany MDT Lenina Komsomołu. Od 1939 roku aż do końca swego życia Ruben Simonov pracował jako głównego reżysera w teatrze. Wachtangowa. I włożył wiele niezapomnianych spektakli. A w Teatrze Bolszoj – kilka produkcje operowe.

Ruben N. Równocześnie pracował jako nauczyciel w Shchukin Szkoły Teatralnej. Doprowadziło to pierwsze, drugie i trzecie z Armenii i uzbeckich studiach w Moskwie.

umiejętność aktor

Posiadał on szeroką gamę etapie. Ruben Simonov – aktorem, który łatwo udało się utrzymać romantyczne uniesienia, komediowe role i uduchowiony liryzm. W przedstawieniach, w których grał, zawsze dominuje. Simonow była bezgraniczna zdolność aktorska: plastik, muzyka i głos.

Ta ostatnia rola

Rola Domenico Soriano został utkany sprzeczności: dobroć, zło, fałsz i szczerość. Ruben i poradził sobie z nim znakomicie. To był jeden z jego ostatnich prac. Zafascynowany natychmiastowe przełączenie do różnych rytmów i przejść od komedii do dramatu. Od strony wydawało się, że Ruben N. żegna się scenie.

Trudno było patrzeć na jego grę bez emocji. A muzyka, który grał na gitarze Simon wydawało hipnotyzujące widza. Wraz z Ruben Nikolaevichem grał w sztuce Mansurova. Spotkali się na scenie, jak się okazało, był ostatnim.

praca reżysera

Kierowanie ścieżką było nie mniej fascynujące dla Simonow. Nacisk w tym zawodzie zrobił zidentyfikować umiejętności aktorów, ich ujawnienia, a dopiero potem – w pełni korzystać z «kwitnących» talentu. Ruben N. jako swego nauczyciela – Wachtangowa i Stanisławskiego – był nie tylko reżyserem, ale również aktorem. Dlatego uwrażliwione techniki i umiejętności chemii organicznej.

Występy, które wyznaczają Ruben Simonov, aktorzy byli współautorami twórczych odkryć. Dlatego też nie jest przypadkowy fakt, że otworzył wszystkie nowe nazwy, który później stał się niezapomniany osobowości twórczych.

Poddanie gatunki Simonow

Kiedy Simon był zaangażowany w kierowaniu, próbował wcisnąć gatunku i ram tematycznych. Niewiele może mieć jako Ruben N., dają prawdziwy romans cień na życie, a sen – pragmatyzm życia.

W sprawie sytuacji politycznej Simonow musiał być wrażliwy i dać występy zgodnie z utrwalonym ideologii. Ale między udało im się wstawić, a nie ciągły, nie bardzo nadaje się do cenzury. Specjalna kombinacja różnych gatunków byłoby nienaturalne dla artysty, ale Ruben Nikołajewicz. On tylko wygrać.

Najnowsze dzieło Szymona

Ruben Simonov Teatr wprowadził wiele wspaniałych występów. I ostatnie prace – jest „Armia konna”, „Warszawa Melody” i „Księżniczka Turandot”. Ruben N. umieścić ją długo marzył. Ale ze względu na kosmopolitycznej kampanii, kiedy wiele teatry były zamknięte (nawet izba), Simon chciał grać bezpiecznie.

To był czas, kiedy Wachtangowa sztuka została zakazana. Naruszyła ona zagrożona ograniczyć kreatywność. I produkcja „Turandot” może mieć nieprzewidywalne konsekwencje. Ale ten spektakl Simon odważył się umieścić na początku 60-tych., W 80. rocznicę Wachtangowa. Ruben N. wystawił bez przerywania jego starego budynku. I wkrótce, „Księżniczka Turandot” ponownie wyszedł na scenę.

Wynikiem twórczości Simona można nazwać „Warszawa Melody”. Wynik ten został wprowadzony na sztuce Zorin w 1967 sztuce o zakazy małżeństw między różnymi narodowościami. To rozwiązuje wiele problemów moralnych i politycznych. Podczas swojej kariery artystycznej Ruben N. nie tylko wspierała tradycję Teatru Wachtangowa, ale też podkreślił jego talent jego droga do przyszłości.

Ruben Simonov osobiste życie i śmierć reżysera

Simonow Ruben Nikołajewicz był dwukrotnie żonaty. Pierwsza żona, Elena Berseneva, pracował w aktorce Wachtangowa teatralnej. Ale umarła bardzo wcześnie. Po raz drugi ożenił Svetlana Simonov Dzhimbinovoy, który pracował jako reżyser teatralny. Ruben Nikołajewicz miał syna, który został nazwany Eugene. Stał artysty ludowego ZSRR.

Simonow miał w trakcie jego trwania, aby stać się dziadek. Na jego cześć i nazwał wnukiem. I trzymał się już rodzinna tradycja. Ruben Jr. został aktorem, too. Simonow zmarł w Moskwie w grudniu 1968 roku piąty został pochowany na cmentarzu Novodevichy, z numerem kierunkowym dwa.

Nagrody i tytuły

Simonow Ruben Nikolaevich otrzymał nagrodę stalin trzykrotnie – pierwszy (2 razy) i drugiego stopnia. A także otrzymał Lenin z zestawem MADT we współczesnych i klasycznych dramatów. Ruben N. otrzymał kilka zamówień (w t. H. Lenina) i medali. Simonow R. N. otrzymał tytuł Artysty Ludowego Związku Radzieckiego.