263 Shares 4596 views

niedziałające linki kontrolny: porady i wskazówki

Podczas istnienia miejscu na nim prędzej czy później pojawia się problem taki jak niedziałających linków. Prowadzą one do strony, obrazu, pliku lub innym miejscu, które już nie istnieje. Jaki jest ich niebezpieczeństwo, gdyż często sprawdzać jak to zrobić? Przeczytaj o tym w niniejszym artykule.


przyczyny

Na stronach internetowych, linki nastąpić z różnych powodów.

Main – jest całkowite usunięcie pliku lub strony z internetu lub ze swojej własnej strony. Jeśli strona traci znaczenie lub zdjęcie zostało usunięte z bazy danych, link do niej staną się nieważne.

Nieco mniej zmienić sobie adres URL strony, na przykład, z powodu zmiany nazwy materiału lub stronie. Odniesienie w tym przypadku też może przestać działać.

Cóż, najbardziej oczywistym powodem – to częsty błąd przy wpisywaniu adresu URL. Dzieje się tak, gdy osoba rejestruje ręcznie lub kopie nie są w pełni. Jest zatem bardzo ważne, aby tak szybko, jak są one dodawane sprawdzić wszystkie linki.

Dlaczego trzeba go kontrolować

Niebezpieczeństwo niedziałających linków, które nie otrzymują niezbędne informacje, użytkownik po prostu zostawić miejsce. W efekcie czynnik behawioralny się pogarsza, jako pozycja w wyszukiwarkach. Ogólnie rzecz biorąc, postęp projektu znacznie trudniejsze. Więc sprawdzanie linki – ważną część prac nad administracją serwisu.

eliminując ręczne

Aby pracować z łącza może być pobity i bez oprogramowania. Jeśli masz małą stronę, to wystarczy, aby przejść się po stronach i sprawdzić wszystkie linki na ich wydajność. Jeśli jesteś ostrożny i nie pominąć żadnego, to ta metoda będzie najbardziej wiarygodne. On dokładnie określić, czy link jest dostępna dla zwykłych użytkowników.

Ale jest to sposób i znacząca wada. To może potrwać kilka godzin, ale na dużym projekcie i nie dostać się do wykorzystania, jak masz gwarancję przegapić żadnych odniesień i nawet całe działy. Dlatego lepiej wykorzystać sprzęt.

Usługi online

Jeśli nie chcesz niczego instalować na komputerze, można skorzystać z usługi sprawdzenia niedziałających linków w Internecie. Istnieje wiele stron, są one na tyle, aby wskazać adres swojego projektu usługa dał ci wszystkie linki i ich usytuowanie. Takie usługi są podzielone Link Checker, Usabilla, związek darmo Checker i innych. Sprawdź niedziałających linków online jest wygodne. Usługi są łatwe w użyciu, ale jego funkcjonalność jest często bardzo ograniczona.

Sprawdź niedziałających linków na stronach internetowych na platformie WordPress

Jeśli jesteś właścicielem witryny przez kontrolę WordPress, kontroli niedziałających linków nie będzie trudne. Oględziny na WordPress na linki można zrobić za pomocą wtyczek zainstalowanych w zasobie. Na przykład, taka wtyczka jest łamany Link Checker.

Aby pracować z nim powinna iść na ścieżce „Ustawienia – Sprawdź referencje – Advanced”. opcja „Sprawdź wszystkie strony” będą dostępne w oknie, które się pojawi. Jeśli klikniesz na niego, wtyczka rozpocznie pracę automatyczną, trzeba tylko czekać, aż operacja jest zakończona. Następnie w Generalnym zostanie przerwane linki, trzeba tylko je przeanalizować i wyeliminować.

Większość z tych wtyczek może nie tylko szybko wyszukać, ale również natychmiast wymienić uszkodzone linki iw razie potrzeby je usunąć. Jedyną wadą tych usług jest to, że wymagają one dużo zasobów, dlatego strona może znacząco spowolnić. Dlatego powinny one być stosowane z dużą ostrożnością.

Sprawdzanie z Yandex i Google

Jeśli używasz „Yandex.Webmaster” można znaleźć niedziałających linków Korzystanie z tego narzędzia serwisowe. Można to zrobić w menu „miejscu indeksowania” w „Wykluczone stron”, w paragrafie «statusu HTTP: Nie znaleziono zasobów (404)„. Wszystkie nieprawidłowe linki do błędu pojawi się w oknie. Nie zostaną pokazane również, są one umieszczone na stronach publicznych. Prosto z webmasterów będzie można śledzić linki i je naprawić.

To samo można zrobić w webmaster „Google” w „Stan / błędy indeksowania.”

Niestety, te usługi nie są uszkodzone linki, praca nie jest bardzo wygodne z nich.

Program na komputerze, aby sprawdzić

Błędy można sprawdzić nie tylko w Internecie, ale również za pomocą specjalnych programów. Najbardziej popularny program sprawdzania uszkodzone linki – Xenu link Sleuth. Porzuciła przez deweloperów i przez długi czas nie zaktualizowanej, ale spełnia swoją rolę idealnie.

Jak pracować z programem Xenu

Jeśli wymagają kontroli na miejscu na niedziałających linków, Xenu poradzi sobie z tym bardzo dobrze.

Jakoś specjalnie skonfigurować program nie jest konieczne. Wystarczy otworzyć menu Plik i wybierz polecenie Sprawdź URL lub po prostu kliknij na ikonę pusty łupków na pasku narzędzi. W polu Otwórz, wstawić link do strony głównej witryny.

Cała zawartość witryny będą sortowane. Na szczycie listy zostaną uszkodzone linki, podświetlone na czerwono, a na dole – eksploatacja, zaznaczone na zielono. Czasami czerwony oznaczone linki, które prowadzą do specjalnych stron. Można je zignorować. A z resztą trzeba pracować oddzielnie.

Dla najbardziej kompletnej informacji o niedziałający link trzeba kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości URL. W oknie, które się pokaże linki tytuł i strony, na których jest on wykorzystywany.

Jeśli za pomocą Xenu niedziałających linków sprawdzanie, należy pamiętać, że czasami może się mylić. Jeśli program nie czeka na odpowiedź z adresu URL, to oznaczy go jako pobici ze statusem bez związku. Takie linki są sortowania są umieszczone na górze, będą musieli sprawdzać ręcznie.

Usuwać i zmieniać znaleźć linki mają broń. Usługi lub programy do takich celów nie jest, zwłaszcza dlatego, że jest po prostu niemożliwe – odniesienia niekoniecznie będzie musiał wpisać się.

Co jest miłe jest rozprowadzany darmowy program Xenu. Jednak w przypadku błędów nie spodoba się każdemu.

Praca z programem Linkoskop

Program Linkoscop pozwala ocenić wewnętrzne linkowanie. Pełni wiele funkcji, w tym kontroli, które są wszystkie linki na stronie, która jest, robiąc to, co chcemy. Ten program jest płatny, kosztuje 450 rubli za licencję na pięć lat. Przez trzy dni, można go używać za darmo. Niektórzy mówią, że Linkoscop poradzić sobie ze znalezieniem niedziałających linków gorzej niż Xenu. ona często nigdy nie znajdzie albo wykrywa tylko niewielką liczbę.

Co za sposób na kontrolowanie do wyboru

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, więc trzeba z nich korzystać w różnych przypadkach.

Metoda ręczna jest odpowiednia dla właścicieli małych stron z kilku stron. Metoda ta jest bardzo wytrzymała i pozwala na 100% zidentyfikować niedziałających linków, ale wymaga długo żmudnej pracy.

check-line – to wygodny i kompaktowa wersja, nie zajmują miejsca na komputerze i nadaje się do sprawdzenia witryny w dowolnym miejscu, nie tylko na domowym komputerze.

strona sprawdzania uszkodzone linki programów – mniej ruchliwe, ale to jest bardzo niezawodny sposób. Dodatkowo, program posiada kilka dodatkowych funkcji, aby pomóc dostroić witrynę.

Sprawdzić ins – najbardziej dogodną drogę dla tych, którzy mają strony internetowe są na CMS WordPress.

Jak często chcesz kontrolować

Jeśli regularnie aktualizować informacje na stronie i jest stale dodając nowe linki, należy upewnić się, aby je sprawdzić. Jest również bardzo ważne, aby kontrolować niedziałających linków, jeśli witryna jest już od dłuższego czasu. Niektóre z nich, zwłaszcza zewnętrznych, mogą być nieaktualne.

Konieczne do sprawdzenia niedziałających linków około raz w miesiącu. Często nie jest to potrzebne, a jeśli mniej częstych kontroli, można stracić znaczną część odwiedzających projektu. Nawiasem mówiąc, aby zaoszczędzić środki na miejscu, można umieścić wtyczkę WordPresse łamany Link Checker raz na 30 dni, tylko w czasie inspekcji. Jeśli wtyczka będzie na stałe, to niepotrzebnie załadować stronę.

Sprawdź niedziałających linków 1C

Niedziałające linki mogą występować nie tylko na stronach, ale także w 1C systemu. Jeśli baza danych jest uszkodzona, niektóre obiekty mogą zostać utracone, a odniesienia do nich są rodzajem 77: 805f000c291e652311e0ad237dea6181).

Niedziałające linki 1C wystąpić z następujących powodów:

  • z powodu działań użytkowników, którzy mają prawo do usunięcia lub zaznaczyć do usunięcia obiektów bez sterowania integralność referencyjna (ważne są umiejętności, aby zamknąć);
  • dzięki zastosowaniu zabiegów, które usuwają obiekty poprawnie;
  • z powodu wymiany między różnymi bazami danych.

Jeśli trzeba sprawdzić linki 1C 8.2, może być przeprowadzona podczas testu, jeśli umieścić kleszcza w „Sprawdź bazę informacji więzów integralności”. Tutaj można natychmiast oczyścić te linki, ale pierwotny stan bazy danych nie będą zwracane, więc zmiany wprowadzone do niej zniknie z konta.

Jeśli masz najnowszą kopię zapasową bazy danych, to można spróbować przywrócić linki. Obecnie istnieje wiele programistów 1C zabiegów i kody. Działają one w różny sposób, ale aby uporać się z tym samym problemem. Ważne jest, aby doświadczony programista przetwarzanie sprawdzone i ustalił, że nie zawiera błędów, a konto nie zaszkodzi bazę nawet więcej.

wniosek

Rozwiązywanie niedziałających linków zarówno na miejscu w programie 1C – to bardzo ważna lekcja, która w żadnym wypadku nie może być ignorowane. Następnie witryn i zasady będą istotne i zrozumiałe dla użytkowników.