801 Shares 5117 views

Smartphone Huawei Mate 8: Opinie i funkcje

Huawei Mate 8 (opinie, zdjęcia zamieszczone w dalszej części artykułu) jest próbka fablet chiński producent w listopadzie 2015 r. Pod wieloma względami, to urządzenie jest urządzeniem klasy Premium, co decyduje o jego wysoki koszt. Ale za pieniądze nabywca dostaje łatwość użycia i jeden z najlepszych w branży specyfikacji.


Huawei Mate 8: opinie, specyfikacja

Główne parametry techniczne telefonu w następujący sposób:

 • Wyświetlanie przekątnej 6.0”, 1080 x 1920 pikseli.
 • 16-megapikselowy aparat fotograficzny, wideo 1080p.
 • Procesor 8 rdzeń Hisilicon Kirin 950 2,3 GHz.
 • pamięć RAM – 3 lub 4 PL pamięci flash – 32 GB lub 64, dodatkowa pamięć – do 128 GB.
 • Pojemność baterii litowo-polimerowa 4000 mAh.
 • Waga – 185 g
 • Rozmiar – 157 x 81 x 7,9 mm.

Śladami Mate 7 fablet jest również poważne i sympatyczny smartphone. On głośno powiedział: to jest biznes.

Jednak wysoka cena ($ 450), niektóre z cech, które nie pasują premii telefonu, a także opinie, że fablet nie warte swojej ceny. Najlepszą alternatywą jest Nexus 6P i Galaxy Note 5. Z tej samej wielkości, oferują one wyraźniejszy i jaśniejszy obraz i aparat pierwszej klasy.

Konstrukcja i jakość wykonania

Projekt Huawei Mate 8 opinie klientów oceniana wysoko. Telefon posiada aurę niedopasowanych klasie biznes dzięki precyzyjnej obróbki elementów metalowych i szklanych, ostrzejszymi krawędziami, śmiałymi. Dostępne w złoto, srebro, szary i kawy wersjach.

Dla 6-calowe urządzenie smartphone bardzo zwarta. Telefoniczny 4,2 mm krótszy niż 5,7 calowy Nexus 6P tego samego producenta, a milimetr mniej niż iPhone 6s Plus, który ma wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala tylko.

Fablet wyposażony unibody aluminium, zgodny z jego statusu jako modelu flagowego. Panel tylny różni cienką satynowe wykończenie. Jednak to nie jest usuwany, nie ma dostępu do baterii.

gniazdo hybrydowy

Mate 8 jest wyposażony w tak zwane gniazda hybrydowy DUALSIM / karty MicroSD. Oznacza to, że telefon posiada dwa gniazda na karty. Pierwszy – na głównej karty SIM i można podłączyć do sieci LTE. Drugie gniazdo może być wykorzystane do drugiego karty SIM (tylko 2G) lub na karcie MicroSD. W zależności od potrzeb może to być dobry albo zły.

Najlepszy skaner linii papilarnych

Jednym z najlepszych aspektów, które różnicują Smartphone Huawei Mate 8 opinii użytkowników zauważyć obecność czujnika linii papilarnych znajduje się na tylnym panelu. Jest to jeden z najlepszych wdrożeń na rynku: czujnik jest zawsze włączona, szybki jak błyskawica i rzadko jest źle. Aby odblokować ekran i wyświetla start jest niemal natychmiastowe. Ponadto czujnik może być skonfigurowany tak, aby uchwycić, odbieranie połączeń lub wyłączyć alarm.

pokaz

Wyświetlacz 6-calowy o rozdzielczości Full HD, co odpowiada 1080 x 1920 punktów. Gęstość 368 pikseli na cal w czasie przekraczającym co nazywa Jabłko siatkówki i powinny być łatwe do akumulatora i układu graficznego.

W fablet stosować ekran ciekłokrystaliczny IPS neo z JDI, co zapewnia większą głębokość czerni. Czarny Huawei Mate: 8 użytkowników, o których mowa nie tak imponujące jak na wyświetlaczu AMOLED.

Maksymalny poziom jasności przy wyświetlaniu białe jest 471 nitów. Chociaż nie jest to znakomity wynik, ale nadal sporo. Zapewnił kontrast niemniej Excellent – 1361: 1. Huawei Mate 8 opinie właściciele powiedzieć dobrą czytelność wyświetlacza w jasnym świetle słonecznym.

W odniesieniu do dokładności odwzorowania kolorów, ekran fablet średnie odchylenie delta E, równy 6,1, który jest nieco bardziej niż my by idealnie. Ale nawet wielu urządzeń flagowe wykazują gorsze wyniki, tak, że inteligentny telefon znajduje się gdzieś w środku. Aby odczytać ekran poprawnie skalibrowany, jego maksymalne ugięcie nie powinna przekraczać 4.

Żywotność baterii

Mate 8 pochodzi z baterii ultra pojemności – 4000 mAh. W pamięci szybkiego ładowania i można ładować akumulator o wysokiej zdolności 9B Technologies / 2A tylko 2,5 godziny. Po za prędkości 49,33 mAh / min fablet wśród najbardziej gwałtownie naładowanych smartfony. Kiedy przy użyciu standardowej ładowarki 8 Mate nie jest gorsza od S6 i Galaxy Nexus 6P Uwaga 5. trochę wolniej, a LG G4 Honor i 7 pozostają daleko w tyle. Stała szybkości (0 do 85%) przez około 75 minut, a następnie zwalnia się znacznie. Należy o tym pamiętać, gdy trzeba szybko przywrócić telefon. ładowanie bezprzewodowego nie jest obsługiwany. 30 minut powinno wystarczyć opłata za cały dzień pracy.

Specjalne badania wykazały, że Mate 8 ocenił wytrzymałość równą 103 godzin w trybie z jednej karty SIM. To jest oszacowanie, jak długo telefon będzie działać, jeśli jest on używany przez godzinę za rozmowy telefoniczne, przeglądanie stron internetowych i odtwarzania wideo na cały dzień.

Taki system może nie odzwierciedlać indywidualny scenariusz, ale pozwala dopasować czas trwania poszczególnych urządzeń.

103 godzin pracy w tym trybie – doskonały wynik. Smartfony, które mogą dotrzeć potrójne cyfr jednostek. Co więcej, żaden z obecnego konkurenta w wysokiej klasy nie jest w stanie zbliżyć się do tego telefonu na czas surfowania w sieci, nawet jeśli są tacy, którzy są lepsze od niego w odtwarzaniu wideo.

Fablet długa praca częściowo ze względu na fakt, że w szóstym „Android” ma oszczędzania energii użytkowej drzemać. „Zefir” w trybie gotowości zanurza niektóre aplikacje w głębokim śnie, zmniejszając zużycie energii. Ponadto, producent oferuje możliwość zablokowania lub zezwolić na konkretne aplikacje działają w tle. Menedżer baterii identyfikuje również najbardziej stosowania energochłonnych.

Cała linia Mate obsługuje możliwość ładowania inny telefon.

audio

konstrukcja korpusu z otworami na dwóch głośnikach może być mylące. Melomani będą rozczarowani, aby dowiedzieć się, że dźwięk pochodzi tylko z prawej i po lewej stronie jest piękna. Fablet umieszczono 3,5 złącze milimetrów, ale słuchawki, w przeciwieństwie Mate S DTS dźwięku nie jest odtwarzany. Jednak to nie jest wielka wada, ponieważ różnica jest bardzo trudne do uchwycenia.

Tom 8 działa Huawei Mate głośnik (32 GB) user oceniane poniżej średniej. Galaxy Note5 i LG V10 trochę głośniej, ale Lumia 950 XL jest lepszy w tym zakresie dla wszystkich.

Niemniej jednak, jakość dźwięku poprzez 3.5mm fablet przekroczyła wszelkie oczekiwania.

Po podłączeniu do aktywnego zewnętrznego sygnału wyjściowego wzmacniacza jest czystym smartphone, a jego objętość jest znacznie wyższa niż średnia, co czyni go jednym z najlepszych wśród swoich konkurentów.

Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że połączenie słuchawek nie powoduje zakłóceń – nawet zwykły przesłuchy stereo jest bardzo niska, a efekt końcowy jest doskonały. Inne cechy są również w stanie nienaruszonym, a poziom głośności jest wysoki.

kamera

Aparat smartfon wykorzystuje czujnik wyprodukowanego przez Sony 1 / 2,8 „o rozdzielczości 16 megapikseli. Jest optyczna stabilizacja obrazu i faza autofocus. Dwukolorowy LED flash jest przydatna w ciemności i zapewnić bardziej realistyczne zdjęcia.

Zdjęcia zrobione aparatem opinii Huawei Mate 8 użytkowników zwanych zbyt miękkie. Choć na papierze cechy urządzenia są bardziej niż wystarczające, w praktyce nie znajduje potwierdzenia. Zdjęcia brakuje szczegółów i tekstury, zwykle dla smartfonów z najwyższej półki. Ponadto, wszystkie części obrazu, ale najbardziej uderzające, obfite hałas.

Kolory pojawiają konserwatywny – energiczny ich nie nazwać. W ciągu dnia ekspozycji prowadzi konsekwentnie dokładne, bez zmian na kolejnych ujęciach. Dynamiczny przyzwoity zasięg, tylko z lekką tendencją do ograniczania jasnych miejscach.

Kamera przednia 8 megapikseli Huawei mate 8 zwrotnego użytkownik ocenione pozytywnie. Szczegół jest dobry, hałas jest mały, dobry zakres dynamiczny i przyjemne kolory. Jest też ładny rozmycie tła.

Ogólnie rzecz biorąc, w porównaniu z obrazami uzyskanymi na Galaxy S6, Sony Xperia Z5 i LG G4, wyblakłe fotografie. To nie jest telefon dla zapalonych fotografów amatorów, ale dokumentują życie codzienne i umieszczanie zdjęć na portalach społecznościowych zmieści się aparat.

kamera

Smartfon może nagrywać filmy w rozdzielczości do 1080p z prędkością 30 lub 60 klatek na sekundę. Co dziwne, ale nie fablet nagrywać w 2160p i formatu 4K, chociaż większość jego konkurentów już oferują taką możliwość.

Przynajmniej, gdy wideo do zapisu optycznego systemu stabilizacji obrazu, a wynik jest dobry i stabilny nawet podczas fotografowania z ręki. Jednak stabilizacja Galaxy Note 5 funkcja lepiej.

Opinie użytkowników Mate 8 Jakość wideo Huawei nazywa niewystarczające. Obraz nie jest na tyle szczegółowo, że można oczekiwać od takiej definicji, mają ograniczony zakres dynamiczny. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma irytujące skoki ostrości, obraz jest płynny i stabilny.

oprogramowanie

Smartfon wykorzystuje system operacyjny „Android 6.0 marshmallow„z własnym interfejsem EmotionUI v.4.0. Ten ostatni, delikatnie mówiąc, ma znacznie mniej wspólnego z Androidem, niż iOS. producent pozostawił możliwość zastąpienia interfejsu użytkownika dla wiernych tradycjonalistów.

Inteligentny ekran blokady telefonu wypełnione wielu rzeczy i zdarzeń, począwszy od przemienności oszczędzających po każdym uruchomieniu urządzenia (za każdym razem użytkownik spełnia inną oszałamiające piękno tapety), a kończąc na wiele innych funkcji.

W sposób zwyczajowo przyjęty w chińskich interfejsów dla Androida, nie pojawia się po blokadę ekranu z aplikacjami.

Śledzenie ruchu również odgrywa znaczącą rolę. Istnieje flip gesty, a także podniesienie stoku, a nawet takie rzeczy jak wspólne wykrywania i rysunku. Wszystkie z nich można dostosować do indywidualnych preferencji użytkownika.

Interfejs wygląda tak jakby się przeznaczony dla użytkowników mających problemy ze wzrokiem. Domyślne ustawienia zawierać treści sięgania cały ekran 6 cali. Ale może to być skorygowane poprzez wybranie ustawienia wyświetlania, zamiast średniej lub dużej małym wyświetlaczu.

wiele okien

Huawei Mate 8 Smartphone (32GB) Opinie kupujących czuć się dobrze ze względu na potencjalnie wygodne, gdy go używać w praktyce ograniczoną wielo-okienkowy. Jego uruchomienie jest wspólnym palca lub przesuwając znacznie bardziej logiczne przytrzymując rozpoczęcia ostatnich zastosowań. To pozwala na oglądanie dwóch aplikacji jednocześnie. Można zmienić rozmiar okien i zamienić je. Jednak wybór jest ograniczony do obsługiwanych programów, żaden z nich nie jest więc konieczne przeglądarki.

testy wydajności

Mate W 8 używanego chipsetu Kirin 950, produkowanego przez Hisilicon, spółki zależnej od Huawei. To nie jest pierwszy prywatny producent chip, który jest stale starają się tworzyć własne projekty układów elektronicznych. Wszystkie żetony Kirin tradycyjnie miał problemu z wykonaniem graficznym, ale jako zintegrowany procesor graficzny Mali-T880 przetwarzania Huawei Ascend Mate w sumie 8 tych niedociągnięć nie są zgłaszane.

Badania wskazują, że w momencie fablet był jednym z najszybszych smartfonów na rynku. Przez jego działania, że przekroczyła sporo telefonów, takich jak Note5 Galaxy, Nexus 6P, iPhone 6s Plus jest i V10.

Plusy i minusy

zalety:

 • Wielkość 6 cali fablet nie przekracza wymiarów urządzeń 5,7 cala.
 • Długa żywotność baterii.
 • Android 6.0.
 • Metalowa obudowa.
 • Dobry i szybki bieg czujnik odcisków palców.
 • Podwójna karta SIM.
 • Wiodąca w klasie subtelności ustawień i odpowiednich aplikacji.
 • Doskonały dźwięk słuchawek.

wady:

 • Fotografia i kamery wideo mierny.
 • Nie 2160p oraz 4K formatów.
 • Niska rozdzielczość.

Huawei Mate 8: opinie, przegląd całości

W pewnym momencie fablet była najlepsza 6-calowy smartfon, tylko przekątna jest krytyczna. Telefon z pewnością daje bardzo przekonujących argumentów na swoją korzyść. Mark przynajmniej wyświetlacz, który ma wysoki kontrast i doskonała czytelność panelu LCD w świetle słonecznym. Żywotność baterii jest również godne podziwu. Procesor zrobi wszystko, co potrzeba, i wiele, wiele więcej.

Niestety, jakość obrazu i wideo Huawei Mate 8 (32GB) użytkownik o nazwie mierny. Nie każdy lubi EmotionUI, pomimo faktu, że interfejs oferuje zarządzanie aplikacji najlepszy w swojej klasie.