654 Shares 4537 views

Drewniane i betonowa podłoga w łazience

Bath – ciepło i wilgoć. I te czynniki mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Ale w tym samym czasie, są one mniej „korzystny” dla dekoracji. A większość z tych nieprzyjemnych skutków cierpi na podłodze w wannie. Dlatego też wyposaża tak aby zminimalizować te skutki. Oznacza to, że musi ona być wytrzymała, szybko wyschnąć, a jego konstrukcja musi być taka, że podłoga nie tworzy kałuże. I do tej pory, istnieje kilka sposobów kąpieli układ podłogi.


A najbardziej popularne, jeśli nie klasyczny, jest uważany za drewniana podłoga w łazience. Po tym wszystkim, drewno jest materiałem naturalnym, jest przyjemny w dotyku, piękne i zadbane, jest łatwy w obsłudze. Ale w tym samym czasie, a drzewo ma słabości. Paliwa to, zgnilizna i odsłonięte chrząszcze drewna. W rezultacie, żywotność drewnianej podłogi wynosi około 10 lat, jeżeli prawidłowo dbał o niego. To, oczywiście, mały jak na dzisiejsze standardy. Ale jednak, drewniane podłogi są obecnie zainstalowane w wielu kąpieli.

Podłoga zorganizować taka kąpiel może być jeden z dwóch sposobów. I pierwszy sposób – płynie podłogi. Jest ona skonstruowana w postaci przez tarcie, to jest pomiędzy deskami podłogowymi specjalnie opuścić szczeliny od 3 do 5 mm szerokości. Woda szybko wyszukuje luki w taki seks i idzie pod ziemią. Nie jest wchłaniany do ziemi. I to dzieje się szybciej w podziemiach wykonane z piasku i tłucznia „poduszkę”. Przepływający podłoga jest najprostszym i najtańszym sposobem układ podłogi w kąpieli. Ale nadaje się tylko do ciepłej porze roku. I na zimno przez kraty będzie „pull” poważne przeziębienie.

Ale to może być wykonane z drewna i ciepłej podłogi w wannie. I to jest szczelna podłoga. Tutaj dostosować płytek szczelnie ze sobą, a także przewód odprowadzający wody jest umieszczony na skutek nachylenia podłogi. Odchylenie to jest 5-10 °, i jest skierowany w kierunku rury ściekowego, w którym płyn jest zbierany i usuwany na zewnątrz kanału odpływowego. Podłogi takie izolowane za pomocą warstwy izolacyjnej (wełny mineralnej lub gliniec), która jest „ukryty” pod podłogą. Lepszą ochronę przed wilgocią warstwy izolacyjnej jest woda, i ustawić barierę dla pary wodnej. Może to być materiał pokrycia dachowego (na ekspandowana glinka) lub standardową powłoką izolacyjną (izolacja na bawełnie).

I na podłogę w kąpieli z drewna służył tak długo, jak to możliwe, musi być traktowane ze szczególnym plamy. Takie plamy teraz jest wiele. Ale traktowanie seksu w wannie musi spełniać pewne wymagania. To musi być wykonana z naturalnych składników, które są nieszkodliwe dla ludzi i nie emitują substancji toksycznych. Na przykład, nie jest plama o nazwie „Akvalak”. A jeśli drzewo jest ją leczyć, to nie będzie się ściemniać, wchłaniają wilgoć, a byłoby to „bez smaku” dla chrząszczy drewna i innych szkodników. Ponadto, taka plama może wytrzymać wystarczająco wysokiej temperatury do 150 ° C. Oprócz „Akvalaka” Istnieją inne podobne środki.

Możliwe jest również, aby umówić się na betonowej podłodze iw wannie. Powłoka ta nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, czyli do pary i mycia. A nie chodzić na betonie na nim położyć drewnianą kratą. Ponadto, te kraty jest łatwe do wykonania z pomieszczenia, aby go oczyścić lub leczonych konserwujące drewno kraty. Cóż, w garderobie i salonie, pożądane jest, aby głos drewna.

I w zimnych regionach betonowa podłoga wymaga izolacji. Ułatwiają: można po prostu dodać rozszerzoną betonu gliny. Nie ma innego sposobu, aby izolować betonową podłogę. Tutaj, pomiędzy dwoma warstwami betonu układa się warstwę izolacji. To może być z wełny mineralnej lub filc impregnowany bitumem. Ściana miejsce i wspólny piętro, zbyt wypełnione asfaltem. Zapewnia to dodatkową hydroizolację podłogi.