414 Shares 7707 views

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów?

Niestety, wiele osób, nie tylko starszych, wiem, co artroza. Choroba jest znacznie odmłodzony w ostatnich dekadach, w coraz większym stopniu wpływa 30-40-latków. Prawie wszyscy, którzy są ponad sześćdziesięciu lat za granicą, skarżąc się na problemy ze stawami. Uważa się, że kobiety częściej niż mężczyźni cierpią z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów, ale w starszym wieku, ta różnica jest minimalna. Choroba ta – jedna z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności i upośledzenia.

Tak, to jest zapalenie stawów? Jest to bardzo powszechna choroba stawów. cierpią one około 15% światowej populacji. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest znany od czasów starożytnych, o czym świadczą badania szczątków kopalnych ludzi, którzy żyli w epoce kamiennej.

Zapalenie kości i stawów – to zużycie i niszczenie stawów i sąsiednich tkanek: chrząstki stawowej struktury kości, ścięgien. Ponadto, istnieje narośla na powierzchni kości, które są już wtórne zmiany w stawach. Choroba jest przewlekła, a jeśli okaże się, uczyni to tylko postęp, aw procesie obejmie wszystkie nowe stawy. Choroba zwyrodnieniowa najczęściej atakuje stawy, które są mocno obciążone w funkcjach życiowych: kolano, biodro, barku, kręgosłupa, stawów, nóg i rąk. Choroba może wpływać na jeden lub symetryczne stawów lub kilka. Najczęstsze typy choroby – gonarthrosis (strata kolano) i koksartroza (obszar biodro).

Wraz z wiekiem organizm jest nosić wszystkich systemów i tkanek, w tym chrząstki stawowej. Jednak w zwykłej postaci, proces niszczenia i zrównoważony syntezy, co występuje w chorobie zwyrodnieniowej stawów jego aktywnej degeneracji. W związku z tym, choroba zwyrodnieniowa można scharakteryzować jako przedwczesnego zużycia chrząstki stawowej. Do tej pory przyczyny i rozwój choroby nie jest w pełni poznany.

Co jest artretyczne stawy, i jakie są jego objawy? Początek choroby jest rzadko towarzyszą żadne objawy. Na zapalenie charakteryzuje się bólem podczas ćwiczeń, który ustępuje w spoczynku, zapaści stawów, ograniczonej mobilności, deformacji.

Zapalenie kości i stawów jest nie należy mylić z zapaleniem stawów, chociaż obie choroby wpływa na stawy. W pierwszym przypadku – jest to przewlekła, dystroficzne zmiany w chrząstce nie o charakterze zapalnym. Zapalenie stawów jest o charakterze zapalnym. W tej dziedzinie wspólnych pęcznieje i staje się gorąca, jest zaczerwienienie, ból jest obecny nawet w spoczynku. Arthritis dyskomfort i czasami ostre szarpnięcie.

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów i jakie są jego przyczyny? Źródła zmian zwyrodnieniowych w stawie nie jest całkowicie jasne, ale fakt, że podeszły wiek jest czynnikiem ryzyka, jest niekwestionowana. Ale to nie oznacza, że choroba będzie na pewno pojawi się w starości.

Jedną z głównych przyczyn choroby – to starzenie chondrocytów, które składają się chrząstki. Z wiekiem jest stopniowe zmniejszanie lub zatarcie chrząstki, ból powodując i pojawiają się w ruchu. Proces ten może być wynikiem aktywności fizycznej związanej ze sportem i liczby zawodów. Choroba zwyrodnieniowa stawów może wystąpić w wyniku urazów i pourazowych.

Choroba często rozwija się na tle zmian hormonalnych, takich jak menopauzy.

Najbardziej podatne na zapalenie stawów, zwłaszcza stawów kolanowych, osób z nadwagą. Wynika to z ich przeciążenia, a szczególnie procesów metabolicznych u osób z dużą masą ciała.

Choroba może rozwijać się na tle zaburzeń endokrynologicznych, takich jak choroba tarczycy i cukrzycy.

Nie najmniej rolę w rozwoju choroby odgrywają predyspozycje genetyczne.

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów i jak ją leczyć? Muszę powiedzieć, że jest niemożliwe, aby całkowicie wyeliminować chorobę. Jeżeli działania podjęte w odpowiednim czasie i odpowiednie leczenie może zatrzymać proces i oblegchitsostoyanie. Nowe skuteczne leczenie zapalenia kości i stawów opracowany dzisiaj. Wraz z niezbędną leku jest szeroko stosowana metodą ultradźwiękową mikrofalowa terapia, fizykoterapii, barotherapy, zastosowania ciepła.