149 Shares 5528 views

ikona metodologia Luria

Technika opracowana ikonę Luriem. AR do analizy pośredniczy zapamiętywania. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie informacji o badaniach nad stowarzyszeniami i myślenia.

Istotą ikony

Ta technika jest ikoną, które oferują pacjent pamiętać około 15-20 słów i zwrotów, które obejmują następujące konkretne koncepcje: głodne dzieci, ciężka praca, pyszny obiad i tak dalej. Stosowany również bardziej abstrakcyjne słowa: pytanie, rozwój i tak dalej. Ponadto, dla każdego wyrażenia należy zwrócić dowolny znak lub obraz, który jest napisać szereg pojęć z ikoną.

Co wyrażenia oferują zapamiętać pacjent wybiera się na podstawie jego stan umysłu. Jeśli trzeba prześledzić rozwój schizofrenii, stosując szereg specjalnie wybranych wyrażeń.

Analiza danych ikona

ikona metoda polega na dokładnej analizie każdego obrazu do dalszej oceny na podstawie przypisania do konkretnego typu. Ocenić proporcji różnych typów obrazów w miniaturze, nagrany czynników analitycznych niedostępnych formalizacji. brane również pod uwagę graficznych cechy wzoru.

Metodologia „ikona Luria”

Na krajowym ikonę klinicznej diagnostyki psychologicznej jest najczęstszą metodą badań środowiska poznawczego i jednostki. Metoda ta nie ogranicza tematu lub treści obrazu lub ich kompletność. pacjent jest także mogą korzystać z dowolnego materiału. Nie ogranicza się do niego i na czas.

Przetwarzanie i interpretacja

Przetwarzając dane eksperymentalne, jeśli technika jest używana „ikona”, interpretacja zawiera wskaźniki wszystkich kryteriów i kwestii proceduralnych: emocjonalny stosunek do pracy, łatwość wdrożenia, potrzebę większej przestrzeni i tak dalej.

Kryteria oceny

Technika ta jest oceniana na czterech kryteriów:

1. Adekwatność

Do oceny tego kryterium, czasem tylko jedną postać, ale w niektórych przypadkach konieczne jest uzyskanie dodatkowych informacji od autora. Jeżeli istnieje uzasadnione zależność między proponowanym koncepcji i jej wizerunku, specjalista stawia znak „+”, jeżeli połączenie nie jest dostępny – znak „-”. Kryterium odpowiedniości charakteryzuje się stosunkowo wysokim poziomie stóp – ponad 70%.

2. odzysku odroczonych pojęć później okres

W celu oceny pacjenta do drugiego kryterium, specjalista oferuje mu trochę czasu, aby odzyskać listę proponowanych terminów na ikonę, którą stworzył. Na tej liście pojęć jest zamknięty, a pacjent ma do losowo je przywrócić. To kryterium jest dość wysokie, normalne parametry uważane powyżej 80%. Metody ikon na temat kryteriów stosowanych do określenia roli pamięci w temacie myślenia.

3. beton abstrakcja

To kryterium oceniana przez ekspertów, w jakim stopniu rzeczywiste ikony obiektu. Maksymalny specyficzny zgodność szacuje się na 1 punkt, abstrakcyjny obraz – 3 punkty. W niektórych przypadkach trudno jest przypisać do dowolnego typu. W tym przypadku, dostają ocenę 2 punkty. Dalsza ocena dodaje ekspert i obliczone średnie. Normą jest wartość 2 punkty.

4. standardowej oryginalność

Eksperci szacują, oryginalność lub standardowe stworzone ikony. Jeśli obrazy są takie same w różnych przedmiotów, to mówi o przeciętności zadania. Ikony te mierzy się przy najniższym wynik 1. Metody pośrednie są szacowane w 2 punktach unikalnych ikon przedmiotem otrzymuje 3 punkty. Norma jest wynikiem w 2 punktach.