850 Shares 8645 views

Taxi Uber: opinie kierowców, pasażerów

Obecnie na terenie państw WNP popularny jest system Uber taxi. Przybyła do nas z Ameryki i już lubiła wielu kierowców i pasażerów. Co jest niezwykłe na temat systemu Uber taxi? Komentarze kierowców wskazują, że innowacja pozwoliła im nie marnować czasu i benzyny na odbiór klienta z drugiego końca miasta. Lubię ten system i tych, którzy spieszą się z ich działalnością. O taksówki Uber opinie o pasażerach można usłyszeć tylko entuzjastycznie. Wszakże w takim systemie samochód nie musi długo czekać.

Klienci wielu rosyjskich miast opuszczają pozytywne opinie na temat recenzji taksówek w serwisie Uber. SPB i Moskwa były pierwszym miastem na terenie naszego kraju, w którym uruchomiono tę usługę. Później system ten zaczął funkcjonować w Jekaterynburgu, a dziś można go używać w Soczi iw Permie, Chabarowsku, Jarosławiu i wielu innych osadach.

Historia serwisu

Nowy system taxi Uber pojawił się w San Francisco. To właśnie w tym mieście, gdzie w ciągu zaledwie dziesięciu lat liczba mieszkańców wzrosła o trzystu tysięcy osób, służba wysyłkowa nie myślała o tym, jak skrócić czas obsługi klienta. Było to warunek wstępny powstania idei ustanowienia porządku w sferze transportu. Początkowo rozwój nowego systemu był związany z Travisem Kalanikem, a następnie zaczął pomagać Garretowi Kamplowi, który stworzył aplikacje do komercyjnego wyszukiwania stron internetowych. Pierwszy prototyp tej usługi pojawił się w marcu 2009 roku i był przeznaczony tylko dla iPhone'a.

Testy nowego systemu miały miejsce w styczniu 2010 roku. Na początku Kalanik i Kampl wykorzystywali trzy samochody, które obsługiwały pasażerów w Nowym Jorku. Jednak wkrótce zaczęli zatrudniać nowych kierowców.

Wkrótce aplikacja stała się bardzo popularna. W listopadzie 2010 r. Opracowano nową wersję przeznaczoną dla Androida. W pierwszej połowie przyszłego roku usługa zaczęła działać w Bostonie, Seattle i Chicago. W tym samym czasie Uber taxi zaczął zyskiwać popularność w Paryżu.

Początkowo przedsiębiorcy liczyli na pracę maszyn klasy biznesowej. Jednak w lipcu 2012 r. UberX pojawił się na rynku przewozów pasażerskich. Dzięki tej usłudze klienci mogli zamówić samochód klasy średniej.

Pierwszym amerykańskim stanem, w którym system uzyskał wsparcie legislacyjne, była Kalifornia. Stało się to w 2013 r., Kiedy nowa firma została wyceniona na 3,7 mld USD.

A dziś w wielu miastach świata przyszła taksówka Uber. Reakcje kierowców, którzy nadal przyjmują zamówienia telefoniczne lub umieszczając znak "Wolny" pod szyldem, są bardzo negatywne. Protestują przeciwko nowej służbie, idą na zebrania i domagają się zakazu innowacji. Wynikiem takiego strajku w Paryżu jest spalenie samochodów, zablokowanie portów lotniczych i walk.

W Rosji wielu przewoźników jest również niezadowolonych z Uber taxi. Opinie kierowców w Moskwie, Petersburgu i innych miastach wskazują na pojawienie się dość silnych konkurentów, powodując trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Istota usługi

Jaki jest system taxi Uber? Opinie pracowników firmy twierdzą, że jest to naprawdę rewolucyjna obsługa. Jest to przemyślany system, za pomocą którego odbywa się komunikacja między klientem a kierowcą. Usługa jest tak wygodna i bezpieczna, że jej aplikacje są pobierane przez samych właścicieli smartfonów z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Jednocześnie klient ma okazję nie tylko zamówić dla niego samochód, ale także śledzić jego podejście. Ponadto system wyśle do osoby tylko maszynę najbardziej zbliżoną do położenia geograficznego. Dlatego warto zyskać na pracy w Uber (taxi). Komentarze kierowców wskazują, że taka usługa pozwala znacznie oszczędzać paliwo.

Płatność

Jak klient oblicza opłatę za Uber taxi? Opinie kierowców i pasażerów potwierdzają, że firma spełnia również wszystkie życzenia.

Płatność za podróż w taksówce tej usługi może być dokonana zarówno gotówką jak i bezgotówkową. Nawet przed rozpoczęciem podróży użytkownik musi wybrać metodę obliczania z kierowcą. Pieniądze mogą być wycofane z karty bankowej dołączonej do wniosku lub podane w gotówce.

Jedynym minusem jest brak możliwości łączenia obliczeń. Oznacza to, że pasażer nie ma prawa oddać części pieniędzy w gotówce, płacąc pozostałą kwotę na karcie podróży. Metoda obliczeniowa może być tylko jedną i należy ją wybrać, klikając odpowiednią opcję.

Co trzeba wiedzieć pasażera?

Aby zarezerwować i zapłacić za podróż, osoba musi mieć potwierdzone konto Uber. Należy pamiętać, że wybór metody obliczania zależy całkowicie od klienta. Nalegać, aby płacić gotówką kierowca nie jest dozwolony.

Według pasażerów, podoba im się fakt, że mogą obliczyć tymczasowy koszt podróży. Opcje dostępne są w aplikacji Uber. Przechylenie, aby dać kierowcy nie jest konieczne.

Atrakcyjne ceny

Czy wiesz, dlaczego klienci o taksówce Uber opuszczają tak wiele pozytywnych opinii? Chodzi o to, że ludzie pod wieloma względami są przyciągani do zaniżonych taryf tej usługi. To główny powód, który pozwolił na innowacje, aby przyciągnąć do siebie większość klientów starych usług taksówek.

Jaka jest nowa usługa Ubera? Odpowiedzi kierowców wskazują, że faktycznie zastąpiono całe taksówki. Rewolucyjna usługa jest w stanie połączyć klientów i kierowców, ustalać ceny i prowadzić transakcje pieniężne.

Ten uproszczony system działania (w porównaniu z innymi przewoźnikami) pozwala Uberowi na niższe ceny do najniższego poziomu. W tym przypadku zwykłe taksówki są bez pracy. Maszyny nowej usługi docierają do klientów szybciej i oferują niewielką opłatę.

Niemożność obniżenia cen

Oczywiście kierowcy taksówek z wszystkich krajów świata, w których zaczęła działać usługa Uber, można zrozumieć. Dzisiaj są one utrudnione przez poważnego konkurenta. Taryfy, które istnieją z Uber, są wyraźnie niższe niż te oferowane przez zawodowych przewoźników. Tak, dla prostego kierowcy taksówka to droga sprawa. Na przykład w Londynie kierowca, który siedzi za kierownicą słynnej taksówki, musi przejść trzyletnie studium, pod koniec którego ma odpowiedzieć na pytania po zdaniu pięciu egzaminów. Możesz przekazać je tylko wtedy, gdy masz dobrą wiedzę o mieście. Dosłownie taki kierowca powinien wiedzieć o trzystu trasach, dwadzieścia tysięcy różnych zabytków i organizacji, a także pewnie znaleźć miejsce na dwadzieścia pięć tysięcy ulic. Ponadto musisz uzyskać licencję na pracę. I ta suma to dwieście pięćdziesiąt funtów. We Francji taka licencja jest jeszcze droższa – 100 000 euro. Jednocześnie państwo podejmuje ścisłe uregulowanie taryf i reguluje warunki pracy przewoźnika. Zapewnia to francuskim kierowcom o wysokich dochodach.

Wszystko to prowadzi do tego, że specjaliści nie lubią Ubera (taksówki). Opinie kierowców służb oficjalnych, co do zasady, są negatywne. Przecież pasażerowie są "zabierani" przez nową służbę bezpośrednio z pobocza i dostarczają ich do właściwego miejsca za zwykłe grosze.

Jakie maszyny działają w Uber?

Ta usługa oferuje swoim klientom różne segmenty samochodu. Są to modele z klasy premium i do taksówek, które obsługują dużą liczbę pasażerów. Nie ma znaczenia, który samochód będzie Ci służył. Cena wycieczki zostanie utworzona tylko z:

– stałą kwotę za dostawę maszyny;

– wypłaty czasu i przebiegu.

Partnerstwo

Stanie się pracownikiem nowej progresywnej usługi jest dosyć proste. Aby to zrobić, musisz zarejestrować się na stronie firmy jako kierowcę. Ważne jest spełnienie następujących kryteriów:

– mieć co najmniej trzyletnie doświadczenie jako kierowca samochodu;

– posiadanie obywatelstwa kraju, w którym odbywa się transport pasażerski;

– Ma więcej niż 21 lat.

Jakie inne wymagania ma Uber pracownikom? Opinie kierowców przez pasażerów powinny być pozytywne. W tym celu ważne jest, aby osoba siedząca za kierownicą porozumiewała się grzecznie i kulturowo nie tylko z klientami, ale także z innymi osobami. Ponadto firma zajmuje się tylko sprawnymi ludźmi. Wszyscy kierowcy kabiny Uber powinni mieć neutralną koszulę i spodnie.

Prace są wykonywane we własnym samochodzie. Można również wynająć maszynę. Warunkiem obowiązkowym jest polisa ubezpieczeniowa dla pojazdu.

Atrakcyjne dla wielu jest praca w Uber. Opinie kierowców, którzy już pracowali w firmie, twierdzą, że takie zatrudnienie jest oficjalne. W tym celu musisz dostarczyć pracodawcy pewien pakiet dokumentów, przeprowadzić szkolenia i zainstalować aplikację Uber w swoim gadżecie.

Informacje zwrotne kierowców potwierdza fakt, że po przejściu wszystkich powyższych procedur nowo przyjętych pracowników firmy pojawia się w trybie online, a rozkazy są podejmowane w jego imieniu.

Co jeszcze atrakcyjne dla Uber? Opinie kierowców z Petersburga, Moskwy i innych miast mówią, że możesz zarabiać w tej usłudze w dowolnym dogodnym czasie. Firma zajmuje się nie tylko pełnym, ale także zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin.

Jakiego samochodu potrzebujesz?

Zdaniem Uber kierowców taksówek jest nie tylko chęć pracy, która jest ważna dla pracownika nowej służby. Wiele zależy od samochodu. Podczas wybierania pojazdu istnieją pewne kryteria:

– wiek nie przekracza 3-4 lat;

– zgrabny wygląd bez zarysowań i wgnieceń;

– serwisowalność techniczną.

Ponadto, niezależnie od warunków pogodowych, maszyna musi być czysta wewnątrz i na zewnątrz.

Płatność za pracę

Oczywiście główny cel dążony przez osobę, dostając pracę w Uber taxi, to zdobycie przyzwoitych dochodów. Należy pamiętać, że na wielkość określonej kwoty będą miały wpływ różne czynniki, a mianowicie:

– miasto transportu;

– wielkość współczynników premiowych.

Osiemdziesiąt procent kosztów podróży pochodzi z konta kierowcy. Firmy otrzymują pozostałe 20%. Czasami jednak współczynniki premii całkowicie obejmują wycofaną prowizję. W takich przypadkach kierowca może otrzymać na jego konto całą kwotę od przewozu pasażerów.

Zalety i wady usługi

Zanim zaczniesz pracować z Uberem, musisz wziąć pod uwagę wszystkie pozytywne i negatywne aspekty takiego rozwiązania. Tak więc argumenty "dla":

– oficjalne zatrudnienie;

– przyjmowanie zamówień przy użyciu wygodnej aplikacji;

– znajdowanie klientów w bezpośrednim sąsiedztwie samochodu;

– zdolność przyjęcia lub odrzucenia zamówienia;

– Wysoki wynagrodzenie.

Jakie są wady pracy:

– krótkie, nie zawsze przynoszące zyski podróże;

– uzyskanie ocen od pasażerów, którzy mają wpływ na dalsze współdziałanie z firmą;

– potrzeba konserwacji samochodu.

Uwzględniając wszystkie argumenty za i przeciw, każdy musi dokonać własnego wyboru. Ale, oczywiście, jeśli dana osoba chce pracować na kierownicy i nie ma korzystniejszych perspektyw, taka opcja stanie się całkiem dobra.