590 Shares 9976 views

Do wszelkich prac budowlanych z użyciem klejącej Ceresit CM11?

Teraz na ścianach, podłogach i fasad powszechnie stosowane płytki ceramiczne. Ale bez względu na to, jak wysokiej jakości i piękne może być ważną rolę, aby stworzyć silny i trwały klej odgrywa powierzchnia, do której jest umieszczony.


Jedną z najbardziej skutecznych i popularnych kompozycji do płytek do układania różnych rodzajów płytek i kamionki jest zdecydowanie kleju Ceresit CM11, która jest sucha mieszanina. Jego stosowanie jest dozwolone w warunkach z okresowym lub ciągłym kontakcie z wodą, w temperaturze od -50 ° C do + 70 ° C

charakterystyka

Popularność tej konkretnej marki kleju od niemieckiego producenta firmy Henkel nie jest przypadkowy. Po Ceresit CM11 charakteryzuje się wysokimi właściwościami działania.

Należą do nich:

 • dobrze wodą i mróz;
 • bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi, ponieważ nie zawierają substancji toksycznych;
 • Można uniknąć poślizgu płytek (nie więcej niż 0,1 mm);
 • odporność na ogień;
 • trwałość;
 • łatwość instalacji.

Zakres zastosowania

Celem Ceresit CM11 – wspornik ceramiczny lub płytek kamiennych, której wodochłonność jest nie mniejsza niż 3% i nie większa niż 40×40 cm, dla różnych nieodkształcalnego zasady, a mianowicie, betonu, cegły, gipsu cementu i jastrychu, zarówno na zewnątrz i wewnątrz budynków, w tym niektórych rodzajów pomieszczeniach o stałej wysokiej wilgotności.

Ponadto jest ona wykorzystywana do układania kamionki (tylko do wnętrz) o absorpcji wody nie mniejszej niż 3%. Dotyczy to bez ogrzewania podłogowego, położone na obszarach o małych obciążeń mechanicznych zarówno w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Dodatkowe funkcje

Wprowadzenie modyfikatora udarności SS-83 w mieszaninie klejowej jest znacznie poszerza zakres kleju Ceresit CM11. W tym przypadku stosuje się do układania płytek każdego stopnia absorpcji wody i różnych typów – ceramiczne, klinkier, kamień i granit.

Ponadto, zasady i rodzaje projektów, które dzieją się stylizacji, mogą być:

 • Płyty MDF, płyt OSB oraz płyty gipsowo-kartonowej związanej odkształcalne terenu;
 • komórkowej, lekki i „młodych” beton;
 • siarczanu wapnia i gips powierzchni;
 • Akrylową powłoką farby mającej dobrą przyczepnością do podłoża;
 • Opaski z ogrzewaniem;
 • elewacje, cokoły i wejścia budynków;
 • etap schodach na świeżym powietrzu, podłóg na tarasach i balkonach;
 • obsługiwane dachu;
 • objęte zbiorniki;
 • Baseny zamknięte i otwarte.

Jak używać kleju?

Skład mieszaniny, która składa się z płytki samoprzylepnej Ceresit CM11, składa się z cementu, wypełniaczy mineralnych i dodatków polimerowych. Prowadzi to do tego, że kompozycja wytworzona po rozcieńczeniu może być wykorzystywany przez dwie godziny, a można radzić sobie z dostosowaniem płytek nie dłużej niż 25 minut po instalacji. stawy zapraw wyprodukowane po 1 dniu (nie wcześniej) po zakończeniu instalacji.

Należy również pamiętać, że podczas układania płytek kleju Ceresit CM11 powietrza i podłoża w temperaturze od + 5 ° C do 30 ° C i wilgotności otoczenia, nie może być większa niż 80%.

Zużycie kleju

Przed rozpoczęciem prac murarskich, pożądane jest, aby wiedzieć, w jaki sposób mają być wydane wszystkie materiały. A jeśli liczba płytek można obliczyć dość dokładnie, w oparciu o jego wielkości i powierzchni, na której jest układana, a następnie przykleić sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Tak, wybrany Dachówka klejąca Ceresit CM11. Przepływ może być inaczej, ze względu na czynniki takie jak wymiary płytek, wysokość zębów grzebienia, jakość podstawy, na której jest zamocowana płytka i instalacji profesjonalizm mistrz prądotwórczego.

Istnieje dokładnie tabela pokazuje, gdzie zużycie kleju (kg / kw. M.) na podstawie wszystkich tych parametrów, jak modyfikator wpływ dodatku CC 8 i nie.

Przeciętnie, szybkość przepływu mieszaninę 2,95 kg / kw. m. Bardziej szczegółowo, do standardowej wielkości 25×25 cm, płytki z wysokości zęba grzebienia 8 mm płytki samoprzylepnej Ceresit CM11 zużywanej w ilości 3,5 kg / m kw. m.

W sprzedaży kleju pochodzi pakowane w worki 5 i 25 kg. Pakiet ten jest bardzo wygodny, ponieważ pozwala konsumentom jak do transportu i rozładunku go bez angażowania specjalistycznego sprzętu i ładowarki.

Przystąpieniem do naprawy należy dokonać oszacowania i dobrze zastanowić się, co budynek materiały będą potrzebne iw jakich ilościach jest w. Takie podejście pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale również przyzwoitą kwotę pieniędzy. Jeśli sam nie jesteś w stanie obliczyć koszty naprawy, zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów.