534 Shares 5404 views

Buck moczu kultura ciąży Analiza opisu. Jak przekazać zbiornik posiewu moczu?

W tym czasie, gdy kobieta spodziewa się dziecka, musiała przejść wiele testów i przejść przez różne badania. Najczęściej przepisywany moms moczu i krwi. Badanie to przeprowadza się przed każdym przyjęciu w ginekologa. W niektórych przypadkach, konieczność oddawania moczu zbiornik kultury w czasie ciąży. Jest to analiza zostaną omówione w tym artykule. Dowiesz się, dlaczego potrzebna jest kultura zbiorniku moczu podczas ciąży. Także dowiedzieć się, jakie są zasady i wynikiem ich odrzucenia.


Buck moczu hodowli podczas ciąży

Analiza ta pozwala nam określić dokładnie, jakie bakterie są obecne w pęcherzu. Odbywa się od dłuższego czasu, w porównaniu do ogólnego badania i analizy Nechiporenko. Jednak wynik pokaże aktualną liczbę bakterii i ich wrażliwość na niektóre leki.

Należy zwrócić uwagę, że leczenie zapalenia pęcherza prowadzi się korzystnie dopiero po badanie moczu przeprowadzane na zbiornika wysianiu. Wynika to z faktu, że wiele antybiotyków są po prostu nieskuteczne w stosunku do różnych mikroorganizmów.

Kto wyznaczył tego rodzaju badań?

Buck kultura moczu podczas ciąży jest zawsze przydzielony podczas rejestracji przed pobraniem. Jest to standardowa procedura. Po otrzymaniu takich obszarów nie trzeba się martwić i myśleć o tym, co masz, że nie jest w porządku.

Również analizy hodowli zbiornik moczu jest potrzebne w przypadku, gdy białka wykryto w całkowitej badania. Wskaźnik ten sugeruje, że zapalenie dróg moczowych jest obecny. Co to jest czynnik zakaźny, pokazuje wynik analizy.

Buck kultura moczu w czasie ciąży może być zalecana dla kobiet z nietrzymaniem choroby kamienia. Jeśli przyszła mama wie, że jej nerki nie są bardzo zdrowe, konieczne jest, aby poinformować lekarza prowadzącego ciążę. Ta pewność pomoże uniknąć problemów w przyszłości.

Buck kultura moczu w czasie ciąży: jak przekazać analizę?

W wielu szpitalach istnieją oddzielne laboratorium dla hodowli bakteryjnej. Jest tam i trzeba wziąć materiał do badań. Należy zwrócić się do lekarza o tym, gdzie skierować słoik moczu. Przed przekazać analizę, trzeba odpowiednio przygotować się do niego.

wydajność procesu

W tym badaniu, lepiej kupić sterylnego pojemnika w aptece. Jeśli wolisz użyć własnego opakowania, należy dokładnie umyć wodą z mydłem i wysuszyć. Nie wycierać słoik z ręcznikiem. W przeciwnym razie, tkanka może otrzymać pewną ilość bakterii w zbiorniku. Daj słoik do wyschnięcia siebie, po czym sterylizować je.

zbieranie materiału

Do analizy należy badać część porannego moczu. Zaraz po przebudzeniu wykonywania zabiegów higienicznych. Nie zaleca się stosowania pianki do higieny intymnej. Wziąć zwykłe mydło dziecięce lub sody rozwiązanie.

Osusz genitalia i zacząć oddawać mocz do przygotowanego pojemnika. Pamiętaj, że wargi sromowe nie powinny dotykać krawędzi pojemnika.

W czasie ciąży znacznie zwiększa ilość upławy. Właśnie dlatego zaleca się, aby zamknąć wejście do pochwy z wacikiem lub gazikiem. W przeciwnym razie, organizmy obce dostanie się do pojemnika, a analiza byłaby myląca.

Gdy pojemnik jest pełny, zamknąć pokrywę i zabrać go do laboratorium.

Przeprowadzenie badania

W badaniu moczu, w tym przypadku wymagane jest od trzech dni do tygodnia. Analiza ta jest jednym z najbardziej trwałe.

Laboratorium przydziela odpowiednią ilość materiału i umieszcza go w pewnym środowisku bakterii. Ta mocz, w którym mikroorganizmy rozpocząć wzrost i namnażanie jest patologiczne. W tym przypadku dalszego dochodzenia. Laboratorium sprawdza różnych mikroorganizmów na antybiotyki widmo czułości. Tylko to sprawia, że raport.

wyniki

Jeśli umieścić zbiornik, kulturę moczu podczas ciąży, wyniki dekodujące powinno być prowadzone przez lekarza specjalistę. Istnieją dwie opcje analizy: normie i patologii.

W nieobecności stanu zapalnego bakterii w moczu, nie namnażają się w ogóle, lub mniejsze niż 100 tysięcy na jeden gram cieczy.

Jeśli bakterie dały początek, w konkluzji, że zostaną opisane dokładnie co organizmy znajdują. Najczęściej w moczu, gdy zbiornik galwanicznego znaleziono grzyby, drożdże lub ziarniaków. Leczenie w tym przypadku jest to niezbędne do przeprowadzenia, ale trzeba wybrać odpowiedni czas trwania ciąży, w którym korekta będzie mieć minimalny wpływ na zdrowie płodu.

Krótki streszczanie

Teraz wiesz, co zbiornik moczu kultura i co to jest wykorzystywane w czasie ciąży. Często niektóre z procesów zapalnych pęcherza występować całkowicie bezobjawowy. Należy zauważyć, że bezczynność w tym przypadku może prowadzić do przedwczesnego porodu, śmierci płodu lub infekcji.

Pamiętaj, aby oddać mocz zbiornik kultury w czasie ciąży. Badanie to pomoże zidentyfikować wiele chorób układu moczowego i uniknąć różnych komplikacji w przyszłości. Słuchać rad lekarza i przejść przez wszystkie przypisane testów.