854 Shares 6051 views

Najczęstsze odmiany grzybów mlecznych

Muchomor jest to jeden z najbardziej popularnych rosyjskich grzybami. Rośnie w całym obszarze europejskiej części kraju, w Trans-Bajkał na Syberii, na Uralu. Różne odmiany grzybów mleczne są najczęściej spotykane w lasach świerk, brzoza, sosna. Ciekawostką jest fakt, że te grzyby ukrywają pod opadłych liści ubiegłego roku, więc znalezienie ich nie jest tak łatwo. Prawie wszystkie odmiany grzybów mleka rosną w gronach. „Polowanie” dla nich może być od połowy lata do września.

Te grzyby są doskonałe do trawienia, zachowując na zimę. Wszystkie odmiany grzybów mlecznych są uważane za warunkowo jadalne. W celu uczynienia ich zdatne do spożycia przez ludzi, nie wymaga specjalnego leczenia. Zgodnie z ogólną zasadą, aby usunąć gorzki smak, grzyby namoczone. Istnieje dziesięć rodzajów grzybów mlecznych. Poniżej znajduje się opis pięciu najczęściej.

pieczarkowy rzeczywistym

Ten rodzaj smaku jest uważana za jedną z najlepszych, chociaż też wymagana jest obróbka wstępna przed spożyciem. Co grzyby lub zebrać, wciąż muszą być moczone. Nasadka tego grzyba na wypukłej albo płaskiej i znajduje się bliżej środka – lejka. Krawędzie niej i łagodnie opuszcza się do rany. Średnica – 5-20 cm, wysokość nóg. – 5-7 cm na skórce maski ma mleczny kolor biały, to jest śluzowaty w dotyku. Gdy uszkodzenie ciała przydziela sok dość ostry, która stopniowo staje się szaro. Pod pokrywą jest często płyta żółtawego.

podgatunek osika

Ten rodzaj grzybów grzyby mleka charakteryzujących się ciekawą formę kapeluszy. Na brzegu jest ona obniżona i lekko wypukły, ale bliżej środka wzrasta wybrzuszenie. średnica zaślepki – 12,8 cm, a grubość jest znacznie mniejsza niż SHIITAKE. Skórki kleju. Jest to biały, lekko szarawy, a nawet z różowymi plamami. Wysokość nóżek nie przekracza 5 cm. Osiki podgatunek częstego i cienkiej płytki. Miazga wydobywa sok. W powietrzu nie zmienia jego kolor.

pieprz pieczarkowy

Na tej pokrywie podgatunku o średnicy 6-18 cm. Gładkie jej skóry się matowa. Wystające krawędzie nakładki (od starego grzyby faliste), bliżej środka, tworząc lejek. Noga Gruzdev nieco cieńsze niż w poprzednich dwóch gatunków. Wysokość – do 8 cm z klasy grzybów milkweed, która znajduje się w powietrzu uzyskuje zielonkawy odcień ..

pieczarkowy niebieskawy

Grzyb ma płaską czapkę z krawędziami założonymi na dół. Z wiekiem staje się w kształcie lejka i może osiągnąć nawet 30 cm średnicy wysokość trzonu – .. 1-4 cm odrywania na sucho i gładkie. Z biegiem czasu, wydaje się śmietanę lub żółtawe plamy. Ciało jest w ten grzyb jest bardzo kruchy. W przypadku uszkodzenia milkweed, która znajduje się w powietrzu szybko zminimalizować pozyskiwania zielonkawy lub niebieskawy odcień.

czarny pieczarkowy

Różne odmiany grzybów mleka są bardzo podobne, ale to podgatunek jest nieco bardziej różni się od swoich krewnych. Po pierwsze, to jest z oliwek czarne skóry na pokrywie (średnica 15 cm). Po drugie, można zobaczyć koncentryczne okręgi, które nie są charakterystyczne dla większości podgatunków. Krawędzie nasadki są wygięte do wewnątrz, a następnie staje się lekko wypukły oraz bliżej centrum tworzy się lej. Na wewnętrznej stronie są części płyty, w białych i żółtych nogi bliżej krawędzi. Miąższ jest dość gęsta i uszkodzone obszary stają się ciemniejsze. Od złomowania i odcina dużo lateksu. Noga wysokie – do 8 cm.