147 Shares 6411 views

Obrzęk stóp. Przyczyny i zapobieganie

Bardzo często wraca do domu i zdjął buty, możemy zauważyć obrzęk stóp. Przyczyny tego zjawiska zostaną omówione w tym artykule. Zazwyczaj możemy obecnie wyjaśnić to po prostu – zwykłe zmęczenie, tym bardziej, że w godzinach porannych na to poszedł. Jednakże, jeśli takie incydenty zdarzają się cały czas, że nadszedł czas, aby zapytać: „Dlaczego opuchnięte nogi?” To, co będziemy omawiać w tym artykule.


Przyczyny krajowa obrzęku

 1. Najczęściej, obrzęk stóp występuje u kobiet. Nie jest to zaskakujące, gdyż płeć piękna bardzo lubią piękne i efektowne buty z obcasami, zapominając, że nie zawsze jest wygodne. Ale to nie jest godne podziwu? Idealna wysokość obcasa do codziennego noszenia 5-6 centymetrów.
 2. Siedzący tryb życia, siedzący tryb pracy. zastój krwi i bezruch mięśni prowadzi do obrzęków.
 3. Ciąża. W tym okresie życia kobiety obrzęk nóg, przyczyny, które mogą nie być związane z żadną chorobą jest częsty. Restrukturyzacja ciała i zwiększa obciążenie nóg, w tym naczyń krwionośnych, krążenie krwi pogarsza.
 4. Długi spacer. Jeśli już przez pół miasta na piechotę lub stali w kolejce przez kilka godzin, po czym zaskoczył opuchnięte nogi nie warto.

Medycyna powoduje obrzęk

Niestety, obrzęk nóg powodów mogą mieć charakter medyczny. obrzęk kończyn, prawdopodobnie ze względu na:

 • nożny lub uraz stawu skokowego (zwichnięcie, rozciąganie, przebicie);
 • problemy układu sercowo-naczyniowego;
 • problemy układu limfatycznego, w wyniku gromadzenia się płynu w tkankach i organach;
 • pojawienie się skrzepów krwi, skrzepy krwi;
 • niewydolność żylną;
 • nieprawidłowe nerek;
 • zakażenie;
 • zaburzenia czynności wątroby;
 • antybiotyków (hormony, steroidy, leki przeciwdepresyjne, leki lub inne).

Co obrzęk?

Jeśli obrzęk stóp, powody mogą być bardzo różne. Jak wspomniano wcześniej, mogą być związane zarówno do zaburzeń w organizmie, lub sposobu życia i zwyczajów. Należy zwrócić uwagę na obrzęk powinno być w przypadku, gdy:

 • Zdarzają się cały czas;
 • towarzyszą inne objawy (zaczerwienienie, gorączka, ból pleców, itp).

Angażują się w siebie nie jest zalecany w takich sytuacjach. Najbardziej rozsądne i właściwe rozwiązanie jest odwołanie się do lekarza, który pomoże Ci zidentyfikować przyczynę obrzęku i pomóc go rozwiązać.

Jeśli obrzęk nóg, przyczyny której przyjrzeliśmy się wcześniej, było spowodowane noszeniem wysokich obcasów, konieczne jest, aby zmienić swój stosunek do nich i zdecydować się na wygodne buty. Jeśli linia obowiązku masz dużą część czasu pracy, aby spędzić w pozycji siedzącej, znaleźć sposób, aby okresowo jakoś do rozciągania nóg (na przykład podczas przerwy obiadowej, można dokonać wędrówki). Wieczorem, po pracy, stosować specjalne kremy i płyny, które pomagają rozluźnić nogi i wrócić do swojego dawnego brzmienia.