867 Shares 5757 views

Co jest Visceral chiropraktyka? Visceral chiropraktyka medycyna w starym rosyjskim

praktyki medycznej w ostatnich latach pokazuje, że podział lekarzy w niektórych specjalnościach nie zawsze są korzystne dla pacjenta. Powodem jest to, że organizm ludzki nie jest już postrzegana jeden. Idzie w zapomnienie zasadzie „nie dzielić to, co jest ze sobą powiązane.”


Visceral chiropraktyka, otrzymał sporą popularność we współczesnym świecie, to pokazuje niesamowite efekty lecznicze i zdrowotne.

Takie zabiegi są znane od czasów starożytnych. Starożytne uzdrowicieli Indochiny, filipińskich uzdrowicieli z powodzeniem stosować takie techniki. Przestrzeń Europejska cieszył się wielkim sukcesem Starorusskaya trzewnego Chiropractic.

Nawet medycyna konwencjonalna często używa chiropraktyka. Jako przykład badania palpacyjnego. Dla wyrażających manipulacji i Kinezjolodzy alternatywnych praktyki medycznej jest – jeden z głównych metod diagnostycznych i terapeutycznych.

Co to piękny i dziwny wyraz twarzy? Jak z niego korzystać?

Definicja trzewnej chiropraktyka

W „Visceral chiropraktyka” zamkniętych wartości ekspresji trzech słowach – „wewnętrzny”, „Hand”, „działania”.

Z pomocą pewnych ruchów ciał przeprowadzono badań. Szacunkowa dokładność ich lokalizacji, naturalne mobilność. Po tym leczenie jest wykonywane. W tym celu, palce, dłoń, pięść. Przesuwając ręce w dobrym kierunku iz mocy zainstalowanej prowadzi do doskonalenia ciała i całego ciała w ogóle.

Wpływ specyfiki tych technik obejmują:

 • ściskanie,
 • drgań;
 • wykrawania;
 • przemieszczenie;
 • napięcie;
 • rozciągania;
 • masaż.

Wszystkie te ruchy pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych do stanu pierwotnego.

Początki terapii trzewnej

Starożytne uzdrowicieli twierdził, że masowania części ciała jest bardzo ważne dla całego życia organizmu, zwłaszcza w nagłych i trudnych warunkach.

Masaż brzucha, który zapewnia trzewnego medycyny chiropraktyka w starym rosyjskim, była konieczna jako środek do uśmierzania bólu i urazów rany.

Stopniowo ruchy widma rozszerzone i dopracowane. Uzdrowiciele nauczyli się nie tylko usunąć bolesne skurcze, ale również rehabilitację ciał po leczeniu. Szereg działań skierowanych na zapobieganie i relaksu. Pozytywne wyniki doprowadziły do dalszych badań i rozwoju.

Niektórzy lekarze uwierzyli i przeprowadza się do mas ideę, że panaceum na wszystkie bolączki – Visceral chiropraktyka. W starej rosyjskiej medycynie powodzeniem stosowany podobnych narzędzi.

Płyny i nalewki z ziół łagodzi i przyspiesza przebieg choroby. Z pomocą aplikacji uszkodzonych tkanek i narządów odzyskać szybciej. Niektóre rodzaje roślin pomogły w walce z pasożytami. Opierając się na naukach zielarzy opracował taki dział medycyny jako homeopatii.

par aplikacji z chiropraktyczne pijawek medycznych i jadu pszczoły wytwarzane spójne wyniki pozytywne. Lekarze zauważyli, że enzymy zawarte w ślinie biologiczne i jadu, nie tylko mają właściwości regeneracyjne, ale również przeciwzapalnie.

Korzystanie pierwsze garnki, słoje, a następnie pomógł zidentyfikować centrum patologii. Siniak – jako konsekwencja ustawienie banków – wykazały obecność w tym miejscu narządów wewnętrznych choroby. Wielkości i umaszczenia krwiaka określano zaniedbania i niebezpieczeństwo dolegliwości.

Wiele manipulacje są stosowane w nowoczesnej medycynie. W chorobach oskrzeli i płuc, wraz z lekami wciąż jest przepisywany masaż i banków.

Zastosowanie trzewnej chiropraktyka

Visceral chiropraktyka identyfikuje odchylenia i odnowienia naturalne aktywne funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Wszystkie ważne procesy życiowe w organizmie są przeprowadzane przez ruch. Krwi i limfy w określonym kierunku z w poziomie. Serce drga zgodnie z ustanowiony program.

Lokalizacja, biorąc pod uwagę rytm, obecność otwartych przestrzeniach – to wszystko tworzy jeden mechanizm. Niepowodzenie w dowolnej sekcji prowadzi do zachwiania równowagi i stopniowe niszczenie.

Terapia trzewny ma możliwość poprawy tworzenia chłonnych i jego odpływem. Aktywnie wznowić krążenie krwi, w tym peryferyjnych. Nawiązać połączenie z narządów i układów wewnętrznych.

zespoły neurologiczne nerwów, tkanek i naczyń skurcze, niedotlenienie, zastój płynu prowadzi ostatecznie do zniszczenia komórek żywych i pojawieniem się choroby. Zastosowanie chiropraktyka ułatwia odzyskiwanie, oczyszczanie i całkowite odzyskanie ciała.

„Właściwa konserwacja organów wewnętrznych medium promuje aktywne i prawidłowe funkcjonowanie systemów podtrzymywania życia” – mówi dr bezkrytycznie. Visceral chiropraktyka, przegląd aplikacji, z których nie pozostawiają wątpliwości, jego użyteczność, często występuje jako jedyny środek dający pozytywne rezultaty.

Udowodniono, że podczas korzystania z tego typu terapii może poprawić wytrzymałość, odporność organizmu na stres fizyczny, poprawa wydajności praw sportowych.

W najbardziej izolowanych obszarach, gdzie nie ma możliwości kontrolowania stanu organizmu za pomocą urządzeń, chiropraktyka znalazła swoje zastosowanie. Polar odkrywców i astronauci uczyć krótki kurs terapii trzewnej.

Wpływ stosowania terapii trzewnej

Akademika Pawłowa na swoich doświadczeniach na psach wykazały, że osłabienie mięśni obserwuje się zmiany w układzie nerwowym, jest to spowodowane przez stymulację narządów wewnętrznych. Gdy takie zmiany układu mięśniowo-szkieletowego jest przeciążony. Nie jest w stanie wykonywać swoją funkcję prowadzi do zablokowania tkanki stawów i kręgosłupa.

Stoły specjalne zostały stworzone dla zrozumienia relacji. Mogą one być bardzo przydatne w portfelu, podręcznik, który został opracowany i napisany przez Aleksandra T. bezkrytycznie. Visceral chiropraktyka (zgodność z obszaru projekcji na narządach i tkankach w obrazie poniżej) pomaga rozwiązać wiele problemów zdrowotnych i może być stosowany jako środek zapobiegawczy.

Na organizm człowieka było około 200 stref, wystające na narządach wewnętrznych. Na czele 60. Nawet zewnętrznego umysłu skóry w pewnym momencie można dokonać wstępnej diagnozy stanu ciała wewnątrz.

Jakie wyniki można osiągnąć przez zastosowanie lecznicze „ręce”?

W pierwszej kolejności – powrót do normalnego funkcjonowania narządów wewnętrznych. I jako dodatkowe „bonusy” mają następujące efekty:

 • Normalizacja tętniczych i żylnych ukrwienia;
 • poprawy działania przepływu chłonki ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego;
 • przywrócić hormonalną tło , aw konsekwencji normalizacji metabolizmu;
 • znikają wewnętrzne skurcze, klocki, zaciski i ból.
 • poprawia stan psychiczny i emocjonalny jako całości.

Visceral chiropraktyka ma inny efekt uboczny, co jest szczególnie miłe kobiety. Według ich odpowiedzi, zwiększa sprężystość skóry i znikają zmarszczki na brzuchu, biodrach, nogach.

wskazania

„Odnowa ciała – jest poprawa funkcjonowania osłabiony, z jakiegokolwiek powodu, narządów wewnętrznych. Dlatego określenie „choroba” jest w tym przypadku całkowicie nieodpowiednie „- mówi prof bezkrytycznie. Visceral chiropraktyka jest skuteczna zarówno dla osoby chore i zdrowe. To pozwala rozwiązać ten problem, należy przywrócić zdrowie, etyczno profilaktykę.

Wskazania do stosowania terapii trzewnej są:

 1. Pooperacyjnych zrostów i zapalne tkanek wewnętrznych.
 2. Nieprawidłowe ustawienie organów.
 3. Zwężenie amplitudy ruchów ciała i skurcze wewnętrznych.
 4. Bloki i przemieszczenie stawów i kręgosłupa.
 5. „Syndrom Manager”.

Visceral chiropraktyka Ogulova wskazany w leczeniu i rehabilitacji tych narządów i układów:

 • Przewód pokarmowy.
 • układ moczowo-płciowy.
 • Choroby skóry.
 • Układ sercowo-naczyniowy.
 • ENT-organy.
 • Układ hormonalny.
 • Zaburzenia czynności wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki.
 • Choroby kręgosłupa.
 • Naruszenie funkcji mózgu.

Ponadto, ręce lecznicze pomaga wyeliminować ubytki figury. Z listy należy stwierdzić, że nie ma prawie żadnego systemu w organizmie człowieka, które nie mogą być stosowane do kręgarza.

Przeciwwskazania

Podobnie jak każdy rodzaj obróbki, na wewnętrznej przeciwwskazań leczenia. Są one podzielone na dwie kategorie: bezwzględnych – te, które są pod kategorycznego zakazu i względnej – decyzji za lub przeciw lekarz zostanie podjęta na podstawie stanem zdrowia pacjenta.

Pierwsza kategoria – Bezwzględne przeciwwskazania:

 • Wybrzuszenie aorty brzusznej.
 • Skłonność organizmu na powstawanie skrzepów i ich obecność.
 • Obecność gorączki, zapalenia i infekcje.
 • Obecność ciał obcych w organizmie.
 • uszkodzenie kości w przebiegu ostrego.
 • Krwawienia.
 • Zapalenie otrzewnej.
 • nowotworów złośliwych.
 • choroby autoimmunologiczne.

Druga kategoria – Względne przeciwwskazania:

 • Kamienie nerkowe i pęcherzyka żółciowego.
 • Funkcjonowanie guza.
 • Trwały wzrost ciśnienia krwi, niekontrolowane.
 • Serca, nerek, niewydolność oddechowa, cukrzycy.
 • zaburzenia urojeniowe i paranoję.
 • Zapalenie erozji wewnętrznych błonach śluzowych.

Visceral chiropraktyka Ogulova zaleca powstrzymanie się od terapii dla osób z wyczerpania, w fazie ostrego alkoholowego lub narkotycznego stanu, aw przypadku braku zaufania do lekarza i leczenia.

Jak to sesja trzewnej chiropraktyka?

Idąc na spotkanie z kręgarz, należy przynajmniej w ogólnym zarysie, aby wiedzieć, co będzie tam. Sensation podczas sesji są różne. To wszystko zależy od stopnia zaniedbania ciała lub rozwój choroby.

„Ból jest przewodnikiem dla terapeuty” – pisze na oślep. Visceral chiropraktyka nie powinien przynieść ostre i nie do zniesienia uczucia bólu. Główną w zdolności do lekarza – aby utrzymać równowagę, czuć progu bólu i nie ruszaj go. Wiele zależy również od indywidualnego pacjenta i doznań. Specjalista dług – w celu identyfikacji pacjenta i możliwość wyboru odpowiedniej techniki.

jest wymagane żadne specjalne szkolenie przed sesją. Zalecenia odnoszą się tylko do jedzenia, zachowania i stanu psychicznego.

W dniu wizyty kręgarz, pożądane jest, aby dobrze spać, odpocząć i nie myśleć o niczym negatywnym. Jedzenie zaleca się nosić światło, lepsze Laktowegetarianizm. Ostatni pokarmu – nie później niż jedną godzinę przed rozpoczęciem sesji. W terapii wewnętrznego jest konieczność rozpoczęcia pustego pęcherza.

Wynik, który daje trzewnego chiropraktyka Ogulova (potwierdzenie zwrotne tego pacjenta) jest tak silna, że nawet kilka dni po zabiegu, należy postępować aktywnych procesów w organizmie.

Pacjenci nie zawsze są w stanie dokładnie opisać swoje odczucia po sesji. Według nich, w organizmie odbywa się to tak, jakby przelewowy, rozprzestrzenia ospałość i zmęczenie po całym dniu pracy.

Skonsolidować efekt wymaga ogromny zapas energii. Dlatego w tym okresie, pożądane jest, aby uzyskać dużo odpoczynku i snu, oddychać świeżym powietrzem, nie należy używać alkoholu i ciężkich posiłków, nie obciążać organizm fizycznie i emocjonalnie. Hipotermia i przegrzaniem jako niedopuszczalny.

Każdy chiropraktyka odbiór rozpoczyna się od wstępnej diagnozy, określenia progu bólu pacjenta, a wybór odpowiedniej technologii.

Czas trwania zależy od stopnia manipulacji zaniedbania organizmu. Pacjenci mówią, że pierwsze sesje są zazwyczaj znacznie dłużej niż następnego. W zależności od wielkości zadania, odbiór może trwać od 30 minut do dwóch godzin.

Częstotliwość wizyt jest spowodowane przez indywidualnego pacjenta. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od sesji razy w tygodniu. Vposleduyuschem wystarczy uczestniczyć specjalista raz na 7-10 dni.

Cykl składa się zwykle z 8-12 procedur. Po zakończeniu miesiąca podaje się do reszty. Ponadto zaleca się ustalenie stawki.

Lekarz medycyny tradycyjnej

Więc kim on jest – AT bezkrytycznie, trzewny chiropraktyka, dla których był sens życia?

O lekarskom pola przyszłego lekarza medycyny tradycyjnej i szanowanego profesora międzynarodowej ja nawet nie marzył. Jego pasją był sport, czyli sztuki walki. Osiągnął rangę Mistrza Sportu w dyscyplinach takich jak: judo i sambo. Ale szkoda zmuszony przełącznik do coachingu.

To właśnie w tym czasie, Alexander T. napotkał kręgarzy Starorusskaya. Widział korzyści i wymierne rezultaty, a nie było potrzeby uciekania się do oficjalnej medycyny. Możliwość przywrócenia sportowca po urazie bez operacji w momencie wydawało się cud.

Jak osoba oszukać, bez różnicy badano technikami manipulacji i masażu. To pomogło w pracy i dał do myślenia. Mniej więcej w tym czasie, miał nauczyciela. Kobieta praktykujących masaż narządów wewnętrznych w czasie drugiej wojny światowej. Nie posiadające wykształcenia medycznego, pracowała jako pielęgniarka w szpitalu i pomógł żołnierzy i oficerów w celu odzyskania od urazów.

W czasie spotkania, wiek kobiety ma więcej niż 80 lat, ale nie można było nazwać. Pełna energii, z jasnym umysłem i mocnych rąk, wyjaśniła i pokazała wszystkim, że własność.

Uczeń przerósł nauczyciela, uzasadniając i uogólniając ruch, tworzone metodą autora. W 1994 roku został udzielony patent na zintegrowanym masaż narządów wewnętrznych, a następnie był termin „trzewny chiropraktyka.”

Przez dwadzieścia lat, rozprzestrzenianie własnej metodologii Alexander T. udało się uzyskać edukację medyczną, podróżować przez pół świata i kupić tysiące uczniów i naśladowców.

W tym roku obchodzimy 65. rocznicę, bez wyjątku może obliczyć swoją istotną zwycięstwo:

 • On stworzył Centrum „Chrzciciela” w Moskwie, gdzie jest on przyjmującej pacjentów i uczy chiropraktyka.
 • Pisze i publikuje książki związane z tematem trzewnej chiropraktyka.
 • On podsumował słowiańskiego doświadczenie manipulacji narządów wewnętrznych.
 • Ma członkostwa w Europejskiej Akademii Nauk Przyrodniczych.
 • Zawarte w prezydium rosyjskich uzdrowicieli ludowych.
 • Ma nagrody za zasługi dla medycyny tradycyjnej i wzmocnienia zdrowia narodu.
 • Utworzono biomechaniczne stymulator.

Gdziekolwiek profesora wizytującego, on entuzjastycznie przyjęty zwolenników i pacjentów. Przedstawiciele oficjalnej medycyny trudem dostrzec oczywiste. Unikalne podejście, autor (bezkrytycznie AT), trzewny chiropraktyka, innowacyjne rozwiązywanie problemów – wszystko to doprowadziło do odrzucenia. Chociaż wyniki i wielu lat praktyki udowodnione inaczej sceptyków.

Profesor metoda Ogulova

Stopniowo skrystalizowana została metoda autora. Oglądając pacjentów, Alexander Timofeevich doszedł do wniosku, że region brzucha i narządy w nim są nie mniej niż mózg odpowiedzialny za nasz stan fizyczny i psychiczny. Nawet wysunął hipotezę, że żołądek jest drugim ludzkim mózgiem.

Stan patologiczny narządów miednicy powoduje u osób pewne uczucia i pragnienia. Lata obserwacji, badań i eksperymentów pozwalały na użycie masażu w celu skorygowania nie tylko chorego narządu, ale także zachowania pacjenta. Z pomocą masażu były napady drżenia, euforia, stany depresyjne. Nadszedł czas, aby wdrożyć metodę szerokiego stosowania. Autor otrzymał patent – A.T. Ogulov. "Chiropraktyka trzewna (masaż brzucha)" – to imię nadano unikalną technikę. To był prawdziwy przełom w terapii manualnej.

Praktyka, według pacjentów, wykazała niesamowite rezultaty. Eksperci twierdzą, że masaż brzucha pozwala wyeliminować skurcze i bloki z narządów, zwiększyć przepływ krwi i przepływ limfy, odżywiać tkanki tlenem, dostosować emocjonalne tło. Ludzie zauważają, że ruchy w okolicy miednicy wykonywane przez kręgarz są naprawdę uzdrawiające. I to nie jest zaskakujące, ponieważ w wyniku tak prostego, pozornie manipulacyjnego ruchu krwi i limfy we wszystkich innych obszarach ciała poprawia się: w kończynach, w głowie, w klatce piersiowej. Rozluźnione zakończenia nerwowe w kręgosłupie.

Eksperymenty z sportowcami – osoby fizycznie zdrowe i psychicznie twarde – miały niesamowity wynik. Po terapii trzewnej wykazywały wyższe osiągnięcia w swojej dziedzinie. Odprężenie brzucha wydało ogromny ładunek energii, co pozwoliło Ci szybciej, skakać wyżej i być silniejszym i wytrzymalszym niż przyjaciółmi w sporcie.

Opowiadając swoją metodę, Alexander Timofeevich podkreśla, że osoby z zawodami emocjonalnie zależnymi muszą częściej ćwiczyć masaż brzucha. Dzięki nim poprawi się wydajność pracy, poprawi stan zdrowia i stan psychiczny. Pacjenci Ogulowa zgadzają się całkowicie ze swoim uzdrowicielem.

Chiropraktyka wargowa: być lub nie być

Pomimo doskonałych wyników i ponad dwudziestu lat doświadczeń, do tej pory niektórzy przedstawiciele tradycyjnej medycyny próbowali oskarżyć Ogulov i starożytne metody niewypłacalności.

Częściowo mają rację, ponieważ dla kogoś terapia nie stała się sposobem na złagodzenie cierpienia pacjenta, ale rodzajem działalności, która przynosi dobre dochody. Zawsze były pseudoelektrony, które szkodziły osobie i ortodoksach z medycyny, którzy wyciągnęli wnioski i zabronili takich działań.

Chiropraktyka wewnętrzna – recenzje na temat terapii nie zawsze są jednoznaczne – przede wszystkim chęć leczyć, pomóc pacjentowi, złagodzić cierpienie duszy i ciała.

Niektórzy pacjenci odmówili kontynuowania terapii tylko z powodu nieprzyjemnego bólu i ogólnej słabości. Dla innych masaż brzucha stał się jedynym ratunkiem z choroby, gdy oficjalna medycyna była bezsilna.

Badanie większości osób, które przebyły wewnętrzną chirurgię stawów, wykazało, że po pierwszej sesji ludzie zauważyli poprawę. Według opinii pacjentów, ciężkość w jamie brzusznej, obrzęk i zgaga obniżyły się. Oddychanie stało się bardziej wolne i wypełnione, ból w dolnej części pleców i kolan był stracony.

Po kilku sesjach prawie wszyscy pacjenci odnotowali poprawę stanu zdrowia, normalizację snu, sprawne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, wzrost ogólnego stanu psychicznego.

Będziemy pamiętać o sobie: cudowne jest traktowanie masażu brzucha, leczenie ostrością kręgosłupa. Możesz ufać tylko wykwalifikowanemu technikowi. Bez wątpienia w kwalifikacjach lekarza lepiej porzucić terapię i kontynuować poszukiwania.

Przez całą dekadę amerykańscy lekarze próbowali walczyć z "pseudonauką" i szarlatanami. Zażądali nie tyle pozytywnych wyników, ile badań naukowych, zdolnych do wyjaśnienia mechanizmu działania i pełnego przedstawienia możliwości tego kierunku.

W ZSRR praktyka trzewna również została zabroniona przez długi czas. Specjalista praktykujący, nieposiadający wykształcenia medycznego, był poddawany prześladowaniom, do przekonania na podstawie artykułu Kodeksu Karnego.

Można się z dumą przekonać, że pochodzenie i rozwój takiej praktycznej praktyki miały miejsce dokładnie w Rosji. W odległych stagnacjach chirurg Bashnyak po raz pierwszy opisał procesy zachodzące w ciele po zastosowaniu masażu brzucha.

Po nim sztandar został odebrany przez wielkiego entuzjastę, optymistę i twardego pracownika Ogulova Aleksandra Timofejewicza. Kręgarz wewnętrzny dzięki niemu, jego uczniom i zwolennikom był bardzo popularny.

Wielu absolwentów w naszych czasach stosuje metody rehabilitacji pacjentów, leczenia i profilaktyki wielu chorób. Co roku terapia wewnętrzna staje się coraz bardziej potrzebna. Dzięki pozornie prostym, ale precyzyjnie skalibrowanym ruchom, można znaleźć zdrowe ciało i ducha. Mówi o tym wielu pacjentów Aleksandra Timofejewicza.