272 Shares 6855 views

Co to jest „inteligentny” gniazdko? „Inteligentne” SMS gniazdo

Inteligentne zarządzanie urządzeniami bezpieczeństwa i ochrony domu, czy pojęcie „inteligentnego domu” przez długi czas nie śpi geniuszy technologii informacyjnej. Sny automatyzacji wszystkich procesów zachodzących wewnątrz mieszkania, powoli, ale staje się rzeczywistością.


Dyskusja o pełnoprawnym sztucznej inteligencji-kamerdynera jest jeszcze za wcześnie, ale pierwsze kroki w tym kierunku zostały już wykonane – stworzyć „inteligentną” gniazdka. Unikalne systemy zarządzania siecią energetyczną domu zostały zaprojektowane w Instytucie Fraugofera miasta w Niemczech. Jeżeli urządzenia podłączone danych, a następnie można obsługiwać je bez wstawania z kanapy lub nawet wtedy, gdy po drugiej stronie świata.

Jako „smart” gniazd stali?

Na tym etapie rozwoju inżynierii zrealizować koncepcję „inteligentnego domu” może używać tylko zasilaczy, urządzeń z wbudowanym mechanizmom zdalnego sterowania. Że takie adaptery i są „inteligentne” Gniazda. Ich struktura składa się z dwóch elementów – przekaźnik elektromagnetyczny i sterownika.

Sterownik odbiera sygnał i przekazuje je do przekaźnika elektromagnetycznego, co z kolei jest odpowiedzialna za otwieranie i zamykanie obwodu elektrycznego, to znaczy do zasilania obciążenia. Kontroler może odbierać sygnały przez Internet, SMS lub GSM kanałów komunikacji. Podobne adaptery różnią się sygnał sterujący typ, nadawany obciążenie mocy, budowa, cechy funkcjonalne i techniczne.

Jak przydatne „inteligentne” gniazdko?

„Smart” wylot będzie niezbędnym atutem dla rozproszonych ludzi lub tych, którzy są stale kwestionowane „a ja wyłączyłem żelazko?” Tacy ludzie mogą pozbyć się swoich wątpliwości, wystarczy przejść do specjalnej aplikacji na urządzeniu mobilnym lub wysyłając wylot wiadomość krótki tekst. Oprócz zapewnienia zdalnego dostępu do zarządzania urządzeń domowych „smart” gniazd pozwalają rozwiązać szereg innych zadań:

  • Zautomatyzować sprzętu biurowego (restart routera, wyłącz komputer z harmonogramem).
  • Aby wzmocnić funkcje ochronne elektryczny (ekstremalne temperatury utrwalania, obecność dymu w pomieszczeniu, wzrost poziomu wilgotności).
  • Chronić sprzęt przed zwarciem lub EPO.

Korzystanie z „inteligentnych” gniazd, można poprawić bezpieczeństwo domu i przed nieautoryzowanym dostępem. Wysyłanie krótkich wiadomości lub za pomocą przycisków w aplikacji, można dołączyć muzyki, świateł, urządzeń, a tym samym symulując obecność w mieszkaniu. Zasadą jest, że złodzieje ominąć „Noisy” stronę domu.

Do kogo ma gniazdo „inteligentny”?

Pierwsze takie adaptery są regulowane wyłącznie przez telefon. Mają wbudowany moduł GSM oraz gniazdo na kartę SIM. Są one złożone aplikacje zainstalowane na smartfonach i komputerach osobistych. Do komunikacji wykorzystywany wiadomości SMS.

Nowoczesne „inteligentne» GSM gniazda można podłączyć do routera zainstalowanej w domu. Monitoruje sygnały od właścicieli mieszkania, za pośrednictwem specjalnego portalu internetowego lub aplikacji, a następnie przekazuje je do gniazd sprzętowych, a te z kolei – podłączone urządzenie.

Każdy taki adapter jest przypisany do adresu IP, który jest niezbędny do szyfrowania i ochrony danych przed nieuprawnionym dostępem. Podłączenie do routera jest możliwe z odległości 30 metrów.

Cechy „inteligentnych” gniazd

Mamy już zauważyć, że zdalne sterowanie urządzeń gospodarstwa domowego adaptery różnią się cech funkcjonalnych i technicznych. Wspólna jest klasyfikacja według maksymalnych urządzeń elektroenergetycznych. Konwencjonalne „inteligentne” gniazdo z urządzeniami SMS zdolnych zdalnego sterowania do sterowania do 3 kW. W bardziej zaawansowanych przypadkach na rysunku powyżej.

Według jednej postaci z „inteligentnych” gniazd można podzielić na jednej sieci i podgatunków. W pierwszym przypadku istnieje tylko jedno złącze do podłączenia urządzeń. Adaptery sieci również składać się z 3-5 punktów o pojedynczej lub oddzielny układ sterowania. Adaptery sieciowe mogą komunikować się ze sobą za pośrednictwem komunikacji radiowej.

Urządzenia mogą być klasyfikowane, a obecność lub nieobecność bezprzerwowego zasilania. Gniazdka, wyposażone w urządzenia UPS jest w stanie pracować pomimo spadku lub braku napięcia w sieci. Co więcej, taki „inteligentny” Gniazdo ze zdalnym SMS- sterowania wysłanie powiadomienia wynajmującego zaniku zasilania.

"Smart" gniazdko Senseit GS1

Zdolność do realizacji różnych funkcji w adapterze znacznie rozszerzyła swój rynek technologii informatycznych. Po raz pierwszy w Rosji, taki system stał się promować firmę Senseit. Obecnie uwaga powinna być trzy modele urządzeń – GS1, GS2M i GS2S.

Proste i stosunkowo niedrogie urządzenie są GS1. W ich konstrukcji, mają gniazdo na kartę SIM. Można nim zarządzać poprzez wysłanie wiadomości SMS lub nawiązywania połączeń z dowolnego operatora rosyjskiej. „Smart” sklepy outlet GS1 do 5 numerów i odpowiadają tylko do nich.

Jest to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz zainstalować tylko jeden lub dwa takie urządzenia, ale nie więcej, ze względu na konieczność pamiętania numer każdego adaptera. Konstrukcja czujnika temperatury wylotowej jest zintegrowany zwiększa ochronę obiektu przed ogniem.

Gniazdka Senseit GS2M i GS2S

Rozważmy GS2M i wylot GS2S indywidualnie nie ma sensu, ponieważ są one dokładnie takie same, z wyjątkiem jednego szczegółu – pierwszy model jest tzw master-gniazdowy, który posiada kontroler hosta i kontroluje inne adaptery, szczególnie GS2S.

Przez GS2M może jednocześnie obsługiwać do 10 kopii GS2S. Komunikacji między wzorem w zakresie częstotliwości radiowych. Ponadto, sygnały sterujące trwa „inteligentne” plug Senseit GS2M, który następnie wysyła instrukcje innymi kartami, które są z nim związane.

Polecenia mogą być wysyłane za pośrednictwem strony internetowej, a specjalny iOS- Wszystko Android aplikacja lub przez SMS. Każdy wylot ma wbudowany czujnik temperatury i informuje użytkownika o zmianach zachodzących w domu – przerwy w dostawie prądu, spadek napięcia i inne imprezy.

Ile jest gniazdem „inteligentny”?

Koszt „inteligentnych” placówkach rozpoczyna się od 800 rubli. To wszystko zależy od producenta, cechy konstrukcyjne, mocy i innych parametrów. Szczególnie znaczący wpływ na cenę towarów jest obecność lub nieobecność czujnika temperatury.

Urządzenia z czujnikiem wbudowanym temperatury bardziej nieporęczne. Nabyć swoją wartość w przypadku, gdy chcesz pozostać w swoim domu klimatu za pomocą systemu podziału lub grzejnik elektryczny.

Równie ważny jest system sterowania. Na przykład, „inteligentny” SMS-gniazdo będzie kosztować znacznie tańsze niż podobne urządzenia z możliwością podłączenia do Internetu. Jednak wybór należy tylko do Ciebie.