400 Shares 7985 views

jabłko dziennie – historia powstania i matinee skrypt

Być może, wielu słyszało o Halloween, Dzień Matki, Dzień St. Valentine, który od dawna jest obchodzony nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także daleko poza jej granicami. Jednak nie każdy wie o takich ciekawą i „Delicious” święto, dzień jabłko, które jest obchodzone co roku 21 października w Wielkiej Brytanii.


Historia wystąpienia

Nawet w czasach starożytnych, wyspa od Albion Rzymianie przyniósł pierwsze jabłoni. A potem zaczęliśmy aktywnie uprawiać tę kulturę i nowych odmian. Teraz bardzo trudno sobie wyobrazić bez Piękne kwitnące Brytanię jabłoni i innych drzew owocowych.

Jednak utworzenie Unii Europejskiej otworzyła rynek angielski dla produktów rolnych z krajów europejskich, a popyt na lokalne jabłka spadły. To wtedy z inicjatywy brytyjskiej organizacji charytatywnej «bezsporne» w 1990 roku po raz pierwszy organizujemy dzień Apple w Wielkiej Brytanii. I mimo, że wakacje były „jabłko” nazwa, jej cel – wsparcie wszystkich produktów krajowej ogród rolnictwa. Sam owoc stał się symbolem różnorodności świata perspektywy i dowód, że dana osoba jest w stanie samodzielnie wpływać na swój los (biblijną Ewę i „zakazanego owocu”).

Jak obchodzić Dzień jabłkiem w Wielkiej Brytanii?

Każdego roku organizowane są festiwale folklorystyczne z tematycznym jabłko stronniczość i elementów targowych. Być może jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie tylko obywatele, ale także dla każdego gościa Albion ma wyjątkową okazję spróbować ponad 1200 różnych odmian jabłek, z których większość nie można kupić w sklepach.

Jest to również święto jabłka, każdy może zakupić sadzonki rzadkich odmian rosną je we własnym ogrodzie lub na lokalnym obszarze. Początkujący ogrodnicy amatorzy będą mogli zupełnie swobodnie konsultować w sprawach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania z czołowych ekspertów yablonevodov.

Na Apple Dzień zamiast dużych wesołych miasteczek festiwali przyciąga kucharzy pragnących zademonstrować swoje umiejętności kulinarne. A następnie turystów okazją, aby spróbować różnych potraw z kilkudziesięciu jabłek, zarówno na ciepło i zimno. Szczególnie szczęście może nawet zdobyć parę ciekawych receptur, które następnie będzie zaskoczyć swoich przyjaciół. Można także uczestniczyć w różnych ciekawych konkurencjach: strzelanie z łuku nad jabłek lub jabłek czyszczących (skórki oczyszczono do maksymalnej długości).

Światowy Dzień jabłko

Choć oficjalnie to święto nie istnieje, ale „yablokomaniyu” z tematów angielskiej Korony skutecznie odebrał mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tylko oni okazji Dnia 20 lutego jabłkiem.

W Federacji Rosyjskiej, Ukrainy i innych krajów słowiańskich zbiorów corocznie obchodzić dzień, co jest dość przypominający brytyjskiego święta. W tym dniu, że postanowiliśmy zorganizować targi, które mogą być bardzo korzystne do zakupu produktów rolnych i uczestniczyć w zabawnych konkursach.

jabłko dziennie – skrypt dla placówek przedszkolnych w szkołach

Celem tej teatralnej inscenizacji: zapoznanie dzieci z okazji światowego Dnia jabłka, tworzą atmosferę dobrego humoru i radości, aby zaszczepić zainteresowanie lekcji grupowych.

Przebieg wydarzeń: wesołych melodii biegnie błazen Pietruszka (lepiej jeśli jest to kilka lat starsze dzieci – grupy docelowej). Muzyka stopniowo ustaje.

pietruszka:

Ding-dong-dong! Ding-dong-dong!

Jak piękne dookoła!

Wy, po prostu klasa!

Dowcipy, gry dla Ciebie!

Guess-ka puzzle

otgadka być słodkie.

„I” na początku, „o” na końcu,

I wiszące na drzewie.

Co to jest, dzieci?

Ilu z was teraz odpowiedzieć?

(Dzieci mówią: "Apple").

pietruszka:

Dobrze, dziewczyna,

Dobra robota chłopaki.

I przejdźmy razem

Połączeń jabłka!

(Nazwa Dzieci „! Jabłka Jabłka” zabraknie dwoje dzieci w strojach jabłek).

1 jabłko:

My wywiesiliśmy na jabłonią

A słońce tan,

Wypełnione słodkim sokiem,

Uh, nie sławy!

2 Apple:

Kochają nas, wszystko na świecie:

Zarówno rodzice, jak i dzieci.

Tylko w porog- jesienią

Z oddziałami w koszu my galop!

1 jabłko:

Śpiewaliśmy razem na oddział,

A teraz trzeba rozprostować nogi,

W kręgu stać się bardziej

I uśmiechają się do siebie.

(Wszystkie dzieci stoją w kręgu).

2 Apple:

Po bokach nie ziewać,

A dla nas powtórzyć.

Będą sadzić jabłoni z wami –

Vintage Łza dla mamy!

(Pietruszka posiada ćwiczenia Fun „Rozwijaj jabłoń”)

pietruszka:

Niech to ty i ja teraz rośnie duży i piękny jabłoń!

1. Jak wysoka jest nasza jabłoń? Show! (Wszystkie dzieci ciągnąć uchwyt w górę).

2. jabłonie mogą być hodowane z nasion, tylko, że musi być sadzone w ziemi! (Wszystkie squat kilka razy).

3. To świetnie! Teraz trzeba iść do studni do wody! (Wszystko idzie na tańce w kręgu).

4. Konieczne jest, aby skręcać brama jest teraz studni po wodę! (Zrób okrągłą prawo ruchu, a następnie lewą rękę).

5. Teraz trzeba przelać naszą jabłoń! (Czy tułów do przodu).

6. Cóż, nasze pierwsze drzewo był mały-mały (wszyscy usiąść), ale teraz jest coraz wyżej i wyżej! (Stopniowo stać się i rozciągać uchwyty).

7. Nasza jabłoń rosła tak silny. Wiatr wieje, ale nie złamać! (Sway prawy i lewy).

8. Na koniec, nasze wysiłki były uzasadnione, a jabłka są dojrzałe w naszym ogrodzie. Załóżmy, wyżej skakać, aby udaremnić im gałązki! (Skokowy).

Pietruszka: Co masz zrobić! Takie wspaniałe pomocnicy rosną! Każdy zasługuje na smaczną nagrodę za swoją pracę! (Bierze torbę jabłek i daje każde dziecko).

Po tej opłaty, można też powiedzieć, że jabłko znak dni w innych krajach, mówić o użyteczności jabłek i innych owoców i warzyw.