350 Shares 9534 views

Farmateks krem – zwłaszcza wykorzystanie


„Farmateks krem” jest dopochwowy środek antykoncepcyjny, który ma działanie plemnikobójcze. Również wymieniona preparat jest wytwarzany w postaci kapsułki, tabletki i czopki. „Krem Pharmatex” jest biały, jest całkowicie jednolita z lekkim i przyjemnym zapachu lawendy. Sredsvo pakowane w tuby aluminiowe. Głównym substancja czynna jest 50% roztwór wprowadzające chlorek benzalkoniowy, zależnej – olejek lawendowy, cytrynowy, palmitostearynian glikolu etylenowego, makrogol, dodekahydrat wodorofosforan sodu i oczyszczoną wodę.

Działanie plemnikobójcze, co sprawia że preparat „Farmateks krem” ze względu na fakt, że jest w stanie zniszczyć membranę i głowę wici plemnika po takie szkody są już nie do zapłodnienia komórki jajowej. Działają wspomniane środki rozpoczyna się bezpośrednio po włożeniu do pochwy.

Śmietana "Farmateks" działa przeciw Herpes simplex typu 2, Chlamydia spp., Staphylococcus aureus, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis. Nieco mniej lek jest aktywny przeciwko Haemophilus ducreyi z Gardnerella vaginalis, Treponema pallidum i Candida albicans. Praktycznie żadne działania, nie trzeba Mycoplasma spp.

„Krem Pharmatex” nie ma negatywnego wpływu ani na różdżkę Döderlein lub ogólną mikroflorę pochwy, gdyż nie wpływa na cykl hormonalny.

Krem nie wchłania się do błony śluzowej pochwy i jest bardzo łatwy do usunięcia, wystarczy przeprowadzić mycie wodą lub zostaje usunięty z płynach fizjologicznych.

Farmateks kremowo – instrukcje użytkowania

Używać leku, jeśli przeciwwskazane doustnych środków antykoncepcyjnych i wewnątrzmacicznym i laktacji z regularnego współżycia, a jeśli pominąć stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Przed wprowadzeniem kremu należy dodać do rury dozownika. Po tym, przeprowadzić pełną jego treść, która jest niezbędna, aby powoli naciskać tłok całą drogę, że nie istnieją żadne pęcherzyki powietrza. Teraz trzeba odłączyć rurę z dozownika, położyć się na plecach i głęboko wprowadzić zawartość pochwy. Krem jest ważny przez dziesięć godzin. W przypadku wielokrotnych wielu czynności seksualnych, każdy poprzedzony nowej dawki jest podawana co 5 g.

Kapsułki są również głęboko włożony do pochwy przed stosunkiem. Działają one przez 4 godziny i jedna kapsułka jest przeznaczony również do aktu seksualnego.

Tabletki podaje się podobnie kapsułki i każdy nowy akt seksualnej obejmuje podawanie jednej tabletki. Są one wprowadzone nie później niż 10 minut przed stosunkiem.

Czopki podaje się 5 minut przed użyciem przyrządu, a reszta odpowiada wprowadzeniu tabletek i kapsułek.

Okazjach „Farmateks” przedawkowanie w kremie, a pigułki, kapsułki, czopki nie został zarejestrowany do tej pory.

Wspomniany preparat nie może być stosowany z lekami, które również znajdują się dopochwowo, gdyż mogą one zmniejszać skuteczność „Farmateksa”. Ponadto preparat z inaktywowanych i roztworów jodu (nawet yodonata roztwór 0,1%).

Należy jednak zauważyć, że roztwory mydeł i zmniejsza plemnikobójcze działanie leku. Jest to niemożliwe, aby nawadniać pochwy przed i po stosunku płciowym, a nie w celu ograniczenia wpływu substancji czynnej.

Ponieważ lek ten nie jest wydzielany z mlekiem matki, to nie jest zabronione jego stosowanie w okresie laktacji.

Skutki uboczne „Farmateksa”: wystąpienie kontaktowego zapalenia skóry, pieczenie i swędzenie w pochwie i mężczyźni penis, bolesne oddawanie moczu. Jeśli pojawią się objawy, należy zaprzestać używania tego narzędzia.

Przeciwwskazane użycie leku w obecności pochwy, podrażnienia pochwy i szyjki macicy, oraz zwiększoną wrażliwością na części, które są w „Farmateksa”.

Lek zaleca się przechowywany w takich warunkach, aby temperatura nie przekroczyła 25 ° C Okres przydatności do użycia kremów i czopków do 3 lat, a w przypadku tabletek i kapsułek – 2 lata.