747 Shares 6322 views

Co było głównym zajęciem Aleshi Popovicha? Charakterystyczną jakość Aleshi Popovicha

Jednym z najbardziej znanych rosyjskich bohaterów uważanych Alosza Popowicz. On jest postacią w eposów i legend, które opowiada o wyjątkowej odwadze mitologicznego bohatera, porównywalny jedynie z mocą Svyatogora. Głównym zajęciem Aleshi Popovicha – praca w służbie księcia kijowskiego i ochrona zwykłych ludzi przed obcymi wrogami.


Skąd Alosza Popowicz

Ojczyzna Aleshi Popovicha – Rostów. Już w XIII wieku, w jednej z kronik wspomina Alexander, lub Olesha Popovich. Słowo „bohaterem” jest pochodzenia tureckiego, okazało się, wraz z Tatarami po śmierci Aleksandra. Alosza Popowicz znana jest przede wszystkim zwycięstwo nad Tugarinov. Głównym zajęciem Aleshi Popovicha – to dość wyczyn. Wraz z Ilya Muromtsem i Dobrynia Nikitycz Alosza tworzy słynną trójcę heroiczny.

Postać bohatera

Pomimo swojej wielkiej sławy, jakość Aleshi Popovicha nie opiera się na sile, ale na sprytu i zaradności. Wizerunek bohatera pokazując charakter podwójny i sprzeczne. Odważna i dzielna, pokazuje chełpliwość, oszustwa i dwulicowość. Wesoły i beztroski żarty Alosza czasem zamieniają się w złego i podstępnego kpiny. To daje powód do kolegi sportowca wyrazić potępienie, potępienie takiego zachowania. Udział niezadowolenie spowodowane Dobrynia Nikiticz i zaloty Alosza za żony – Mikulishna Nastase – podczas nieobecności męża. Według Dobryni, Alesha „zaviduschie oczy i ściskając ręce.” Zawiść i pycha są słabością charakteru Popowicz. Epicka jest powiedziane, że pewnego dnia książę sadzone Ilja Muromiec w honorowym miejscu. To tak rozzłościło Aleshu Popovicha że wyrzucił nóż z Ilya. Chwalić się również charakterystyczną cechą charakteru bohatera. Co jakiś czas, a następnie nazwę bohatera mówi swoim braciom: „Usunąłem wszystko. Koń I poryskuchee”. Według jednej z wersji, chluby ostatecznie zniszczony nie tylko Aleshu Popovicha, ale wszystkie bohaterów. Pomimo wad, Alosza jest człowiekiem głęboko religijnym. Mówiono „Aleshkina modlitwa do Boga pochodzi.” Ten bohater jest bardzo pobożny, nic dziwnego, że jest synem arcykapłana Rostów. Stąd przezwisko poszło Alosza – Popovich.

Co Alosza Popowicz

Co robiłeś przed przyjazdem do Kijowa Alosza Popowicz, epicki nie mówi. Starożytny Epic charakteryzują cyklizacji wokół tego miasta. W związku z tym, głównym zajęciem Aleshi Popovicha związane z wyczynami Kijowie. Najbardziej archaiczny historia jego walk – jest to z pewnością walka z Tugarinov. Ta walka przysłania inne wyczyny Aleshi Popovicha. Tugarin często porównywana z połowieckich Khan nazwie Tugor-kan. To on naprawiony na rosyjskiej ziemi wiele zła i kłopotów w drugiej połowie XII wieku. Z rosyjskiego księcia Khana związane pokrewieństwo. Jednak to nie przeszkodziło mu oblegać rosyjskie miasto i rabując miejscową ludność. Obżarstwo i chciwość Tugor Cana wyśmiewa Alosza Popowicz. Epic odnosi że bohater jechał z Kijowa Tugarina. W rzeczywistości Tugor-Kahn może być obecna na uczcie księcia Svyatopolka Izyaslavicha, bo musiał przetestować.

Walka z Tugarinov

Po Alosza Popowicz pojechaliśmy złoczyńcę z uczty, moc mitu Tugarina zamienia się w niebezpiecznego węża. W odpowiedzi na groźby wroga udusić go z dymu, iskier przerastają i zniszczyć płomienie ognia, strzelać głownie bohatera podejmowanie walki. Walka odbywa się w pobliżu wody. Według jednej z wersji epiki, występuje w Safast River. W rezultacie, Alosza Popowicz Tugarin zabija i tnie ciało, ogarnęła pole czyszczenia pozostałości. Według innej wersji, bohater przekierowane uwagę wroga, zmuszając go, aby spojrzeć wstecz. W czasie, gdy Tugarin stracił wzrok, Alosza Popowicz i odciął mu głowę.

Odwrotny obraz rosyjskich bohaterów Popovich

Podobnie jak w wielu eposów, był prototypem dzielnego bohatera Aleshi Popovicha. Stały się one rodzajem Aleksandar Popovic, dla których jedną z głównych cech zawodowych była odwaga. Według kronik Tver XIII wieku, Aleksandar Popovic przybył do Kijowa z ziemi Rostów. W Suzdal annałach odnosi się do udziału i śmierci żołnierza w bitwie w 1224 roku w pobliżu rzeki Kalka. Jednak większość życia Aleksandra Popovicha opisy zostały zaczerpnięte z kronikach epiki ludowej. Według badań, w XIII wieku, opracował już kult tej postaci.

Tak więc, głównym zajęciem Aleshi Popovicha było to, że w celu ochrony podłoża z rosyjskich tatarskich sił wroga. Jedną z największych bitew była walka z Tugarinov zwrócił się do zwycięstwa Alosza i głośny chwały. Następnie sukcesu był zmitologizowanej: Tugarin-Kahn się straszne Monster, przypominający węża Gorynycha Idol śmieci. W różnych epopei walki Alosza i Tugarin opisany jest na swój sposób. Pomimo kilku wersji tej historii, w jej końcowej jednego: bohater pokonuje złoczyńcę swej inteligencji i przebiegłości.