813 Shares 6284 views

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w domu. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową od wewnątrz tłuszcz

Kuchenka mikrofalowa może być teraz widoczne w niemal każdym domu. Stało się nieodzownym atrybutem nowoczesnej kuchni. Przy pomocy mikrofali można szybko rozmrozić żywność, ugotować smaczny posiłek oraz ciepłe dania przed podaniem im.

pomocnik kuchenny, co do zasady, jest bardzo często używane przez całą rodzinę. W związku z tym, wcześniej czy później, na powierzchni pojawiają się żółte suszone plamy tłuszczu. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w domu i pomóc jej stać się ponownie śnieżnobiałej?

zalecenia ogólne

Jeśli asystent kuchnia brudna, należy pamiętać, że do umycia go jako czajnik lub garnek jest surowo zabronione. W każdym przypadku należy zastosować swoje sztuczki i tajemnice. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w domu do niej po to, że nie było konieczne, aby odnieść się do warsztatu?

Jeśli myjesz pomocnika kuchennego na zewnątrz, wystarczy zwilżyć gąbkę i żadnych detergentów. Wnętrze kuchenki mikrofalowej jest zanieczyszczona znacznie silniejsze i częstsze. Gdy jest to niezbędne do czyszczenia uporczywych tłuszczu albo miały już czasu, aby wyschnąć skaz.

Aby urządzenie znów błyszczały białe i nie było to samo zepsute, należy wiedzieć, że urządzenia jego wewnętrzną powierzchnię. Zwykle jest wielowarstwowa. Wreszcie, zewnętrzna warstwa jest zaprojektowana tak, aby odzwierciedlały mikrofal i ochronną. Dlatego też nie powinno boleć.

detergenty

Przed czyszczeniem kuchenkę należy dokładnie zapoznać się z instrukcją jego użytkowania. powinien to być część, która wskazuje na detergenty, które mogą być użyte w celu oczyszczenia wewnętrznej warstwy. Przede wszystkim, ich skład powinien być cząstkami ściernymi. Innymi słowy, różne proszki nie może być używana do czyszczenia kuchenki. Gąbka do czyszczenia pomocnika kuchennego powinny podjąć tylko miękkie. Grubej szczotki do usuwania plam, suszone łatwiejsze, ale znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo uszkodzenia warstwy ochronnej.

Obecnie detergent można kupić łatwo. Wybór tych produktów jest wystarczająco duża. Istnieją również specjalne środki do czyszczenia kuchenek mikrofalowych. Należy preferować przy zakupie spraye, kremy i żele. Jest to forma czyszczenia produkt pozwoli dokładnie usunąć smugi.

Wydziały chemii gospodarczej supermarketów można kupić, „Mr Muscle” i specjalne Serwetki kuchence mikrofalowej – «Magiczna moc». Wdrożone, takie jak czyszczenie, jako "Sanita-Antizhir 500" i "Sanklin".

Jak wyczyścić wnętrze kuchenki mikrofalowej? dość proste. Aby to zrobić, należy zastosować trochę pieniędzy na skażoną powierzchnię i pozostawić na kilka minut. Następnie, żelu, kremu lub sprayu jest usuwany z miękkiego materiału.

Główną wadą tej metody jest to, że trzeba przejść przez szereg opcji, aby znaleźć najbardziej skutecznych środków. Ponadto, środki czystości stosowane znaczne szkody dla zdrowia. Jeśli masz alergię lub rodzina ma małe dziecko, trzeba użyć innej opcji.

woda

Jak wyczyścić wnętrze kuchenki mikrofalowej, zastosować zabezpieczenia zdrowia i dość prosty sposób? Całkowicie swobodnie usuwania plam smaru z warstwy ochronnej w celu zwykłą wodę. Należy jednak pamiętać, że ta metoda jest odpowiednia tylko dla łagodnego zanieczyszczenia.

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w wodzie domu? Aby to zrobić, wlać niewielką ilość do miski, a następnie umieścić w pojemniku w piecu mikrofalowym. Obejmują one mikrofalową przy pełnej mocy przez ustawienie czasomierza od pięciu do piętnastu minut. Po wyłączeniu powinno zająć trochę czasu, aby lepiej nasączone plamy. Dopiero wtedy należy usunąć miękką szmatką lub gąbką. Taki sposób jest bardzo skuteczne w osiemdziesięciu procentach przypadków.

kwasu cytrynowego

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w domu, jeśli uporczywych plam? W takich sytuacjach, pożądane wyniki nie uzyskuje się za pomocą zwykłej wody. Ale nie rozpaczaj. Jest to prosta metoda, która będzie czyścić asystenta bez zbędnych wydatków. Aby to zrobić, konieczne będzie stosowanie kwasu cytrynowego. To jest wielki, aby oczyścić skażoną powierzchnię i wybielić go.

Jak czyścić kwas cytrynowy mikrofalowej? Zasada wykorzystanie tego narzędzia jest taki sam, jak w przykładzie wykonania z wodą. Tylko w gotowym pojemniku cieczy dodaje się do łyżeczki kwasu cytrynowego. Ten sposób jest dobry, a po oczyszczeniu wewnętrznej powierzchni przyjemny, świeży zapach utrzymuje się w kuchence mikrofalowej. Zamiast kwasu cytrynowego w zbiorniku wody można dodawać do soku z jednej cytryny lub cytrusów kilku płatów.

ocet

Jest to kolejny wielki narzędzie, które może odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób czyścić kuchenkę mikrofalową z tłuszczu. Ten ocet. Dzięki skuteczności, że znajduje się na równi z kwasem cytrynowym. Dlatego oznacza wybór należy do Ciebie.

Taki sposób czyszczenia wewnętrznej powierzchni kuchni aide jak proste, ponieważ wszystkie z powyższych. W pojemniku z ciepłą wodą i ocet powinien być dodany w ilości trzech łyżki. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się w suszarce mikrofalowej, do których należą na pięć minut. Aby rozpoznać dobrze zmiękczona, po odłączeniu urządzenia czeka na kwadrans. Następnie stenochki czyścić miękką gąbką lub szmatką. Jeżeli powierzchnia jest zanieczyszczona niezbyt silne, może być po prostu wytarto do wytwarzania roztworu kwasu octowego.

soda

Ten produkt ma właściwości ściernych. Jednakże, może być stosowana do czyszczenia wewnętrznej powierzchni pieca mikrofalowego. Jak szybko oczyścić sody mikrofalowej? Na ten produkt jako dwa lub trzy łyżki trzeba dodać w pojemniku z ciepłą wodą. Następnie, wprowadzenie otrzymanego roztworu w kuchence mikrofalowej, aby uruchomić stoper przez pięć minut. Pojemność powinna być nadal wewnątrz urządzenia, w ciągu piętnastu minut po jego odłączeniu. Dopiero wtedy zostanie ostatecznie topiony plam, łatwo można usunąć miękką gąbką.

skórki pomarańczy

Kuchenka mikrofalowa może być czyszczone przy pomocy każdego pomarańczowego ulubionych cytrusów. Będzie to wymagało jego skórę. Są one umieszczone w filiżance szkła, które jest woda. Wydajność jest umieszczony w piecu mikrofalowym przez trzy do pięciu minut. Następnie wystarczająco dokładnie do czyszczenia wewnętrznej powierzchni tłustych plam.