651 Shares 9553 views

Plaże na Krecie – miejsce, w którym warto odwiedzić


Interesujący z punktu widzenia historycznego i kulturowego widzenia, niesamowite pod względem rekreacji – jest grecka wyspa Kreta, magicznym i wyjątkowym, prawdziwą kolebką współczesnej cywilizacji europejskiej. Kreta to nie tylko jedna z większych wysp Grecji, ale także najpiękniejsze z nich. Są tu wspaniałe krajobrazy górskie, bujne lasy w wąwozy, zabytków kulturowych i historycznych oraz, oczywiście, wspaniałe plaże Krety, pokryte białym piaskiem. To przez to każdego roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, którzy marzą o najlepszych wakacji, które można sobie wyobrazić.

Naturalne piękno, spokój i prawdziwie mityczny atmosfera czeka na każdego gościa Krety. Na tej wyspie, nic dziwnego, że mówią, że został hojnie obdarzony bogów greckich – są niewiarygodnie – piękno natury, hoteli, wzniesiona przez człowieka, bogate programy wycieczkowe, prowadzone zarówno na różnorodnych atrakcji. Są kluby i dyskoteki, a cały kompleks infrastruktury rozrywkowej, które mogą być potrzebne dla współczesnego podróżnika. Jednak wiele osób przyjeżdża tu tylko w jednym celu – do odwiedzenia pięknych plaż Krety, cieszyć się słońcem i hojne wodach Morza Egejskiego.

Najlepiej z resztą czeka na turystów z całego świata w rogu raju na Krecie, jak plaży palmy na Vai. Tutaj, na wschodnim wybrzeżu wyspy, zorganizowane świetne wycieczki – wzdłuż wybrzeża Agios Nikolaos w starożytnym mieście Gournia, z którego rzut kamieniem od malowniczej zatoki Mirabello. Wszystko po drodze, turyści mają możliwość zwiedzenia najciekawszych Krecie miejscu, na przykład, Sitia, która jest uprawiana najlepsze greckie winogrona i produkowane najlepsze wino, i wzniesiony w XV wieku, Klasztor Toplou, w którym sklep oferuje odwiedzającym kupić niezwykłe pamiątki, w tym nawet bizantyjskie ikony. Plaża Vai jest ostatecznym celem podróży – czeka na turystów Nature Palm Reserve, znajdującej się na północ punkt na świecie. Plaża ma okazję nie tylko do kąpieli w lazurowych falach najczystszych na Morzu Egejskim, ale także odpocząć w tradycyjnych tawern serwujących różnorodne dania kuchni narodowej grecki (głównie ze świeżych owoców morza) i wielu europejskich kuchni.

Inną atrakcją Krecie doświadczony podróżujący mowa Balos zatoki i plaży – najpiękniejszym zakątku obejmującej niewiarygodnie piękną powierzchnię i są świetne dla nurków części podwodnej. Ogromna zaleta tej plaży jest to, że przy całej swojej popularności i uznania jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie, wystarczająco nemnogolyuden. W Zatoce Vai, czy można się tam dostać od Morza Egejskiego na transport wody lub własnej drogi z parkingu znajduje się wysoko w górach. Niech to dużo, więc Balos bardziej odosobnione niż inne plaże na Krecie, a głównym powodem jest to trudna droga z parkingu, przez długi trakcie spaceru i uciążliwe dla kogoś, kto siedzi za kierownicą. Jednak ci, którzy radzą sobie z tymi trudnościami, zostaną nagrodzone za godność – miłośnicy przyrody docenią wspaniałe otwarcie z wysokości „lotu ptaka” widok, będą mogli obserwować życie ogromnej populacji czerwonymi gwiazdami na morze lub podróży wzdłuż pięknego łachy powstałych w wyniku działalności wulkanicznej. Piękny, czysty piasek – dla tych, którzy wolą cichej spędzać wakacje na gorącej plaży. Luksusowe szansa na nurkowanie – dla rekreacji, ponieważ, podobnie jak wiele innych kreteńskich plaż, plaża Balos zapewnia najlepsze warunki do tego rodzaju rozrywki (pływanie na powierzchni dna morskiego) – symetryczne rzędy korali, świat nepuganyh życia morskiego i spokoju jednego z najbardziej zaciszne zakątki Krety.