644 Shares 3771 views

Obliczanie pojemności zasilacza nowoczesnego komputera do gier

Do niedawna, jakieś problemy z doborem zasilacza do komputera nie powstaje. Kupiłem, ustaw i zapomnij na pęknięcie. Raz poszedł w dół, kupiłem nowego źródła, która zastąpiła poprzednią pomyślnie. Ta technika pożar w przypadkach, gdy komputer nie jest niczym innym, jak on, nie złamał. Ale teraz sytuacja się zmieniła, trzeba bardzo dokładnie podejście do wyboru takiego elementu. Poprzez badania, do tej pory opracowano wiele metod, które pozwalają dokonać obliczenia moc jednostki zasilającej.

Głównymi odbiorcami energii elektrycznej w komputerze – jest to procesor, karta graficzna (czasami określane również jako akceleratora graficznego), chłodnice (wentylatory do chłodzenia, w nowoczesnej jednostce systemowej gra istnieje kilka), RAM (zużywa trochę, ale konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę), rodzic wyżywienie i dysk twardy namagnesowane. Każdy z tych elementów ma swoje własne zużycie energii, a podczas tej operacji, jak przy obliczaniu zasilacza, dane te muszą być brane pod uwagę.

Zacznijmy od procesora, ponieważ jest to jeden z najbardziej energochłonnych komponentów. Na przykład, najpotężniejszy procesor Analog Micro Devices serii FX o indeksie 8350 ma TDP na poziomie 125 watów. To nie oznacza, że zużywa 125 watów. Jego układ chłodzenia musi być zaprojektowana dokładnie tym usuwania ciepła. Po drugie, głównym konsumentem energii w komputerze – akceleratora graficznego. Nie jest to najbardziej wydajne, nie bardzo gorące dzisiaj AMD Radeon 6990 seria kart graficznych w trybie szczytowej jest w stanie zużywać 450 watów. Płyta przy maksymalnym obciążeniu zużywa średnio 75 watów. Następnie dodać 60 W na dysku twardym, a jeśli nie jest to napęd DVD-RW, ale także zwiększa moc o 30 watów. Na koniec uwzględniać 20 W na układ chłodzenia i 10 watów na moduły pamięci. W wyniku sumowania 770 watów czegoś takiego jak zasilacza. Zaleca się, aby wziąć źródło energii elektrycznej dla komputera z rezerwą. W naszym przypadku jest to najlepszy zakup 800 watów.

W najprostszym przypadku obliczenie zasilacza przenoszone przez zsumowanie zużycia energii przez samego każdego składnika. W następnym etapie, ta liczba jest zaokrąglana do najbliższej wartości dostępnych jest 770 W uzyskano w tym przypadku, a Wynik zaokrąglono do 800 watów.

Logiczny wniosek z tego biegu wydarzeń była pełna automatyzacja procesu, jak obliczenia zasilacza. Teraz opracowała szereg programów, które obejmują dla każdego urządzenia na bazie rynkowej ze szczegółowymi danymi. Użytkownik końcowy po prostu wybiera akcesoria do komputera, na podstawie tej konfiguracji, kalkulacja jest wykonywana. Program daje minimalna dopuszczalna wartość tego parametru jest podobna do komputera elektronicznego.

W efekcie końcowym jest wart najprostszy sposób jak sprawdzić zasilacz za pomocą multimetru. Aby to zrobić, należy najpierw sprawdzić napięcie na gniazdka przez bezpośredni pomiar. Na następnym przejściu w bieżącym trybie pomiaru i określenia wartości przy maksymalnym obciążeniu komputera (ten komputer działa jako siła obciążenia wiele aplikacji). Uzyskane wartości są mnożone i uzyskać zużycie energii. Jeśli liczba ta jest mniejsza niż nominalna, to wszystko w porządku. W przeciwnym razie, bardziej szczegółowej diagnostyki i ustalenia przyczyn nieprawidłowego działania urządzenia. Wszystko to można zrobić tylko w centrum serwisowym.