873 Shares 8425 views

Przeczytaj podsumowanie. „Rewizor” N. V. Gogolya

prace satyryczne N. V. Gogolya zaczyna ze słynnym zdaniu Burmistrza „najbardziej nieprzyjemnym” nowości: audytor miasta przybywa.

Działanie 1 (od mera)

Burmistrz zapowiada zbliżającego się przybycia rewidenta i przypomina zebranym urzędników do przywrócenia porządku w swoich działach i sądu, na przykład, stróż trzyma gęsi. Nakazano zamiatać ulice czyste i wyświetlić wszystkie wiadomości e-mail wysyłanych z urzędu pocztowego.

W „Inspektor”, podsumowanie działań, które proponujemy, opowiada o tym, jak sala wybuchnęła właścicieli gruntów miejskich BOBCHINSKI i Dobchinsky właśnie widziałem w pana zakwaterowania, bardzo podobny do urzędnika stolicy: żyć w tygodniu, nic nie płaci, a dokładnie rozważyć że jedzą przyjść.

Przerażony burmistrz rzuca nogi nagle ogłosić rewidenta.

Działanie 2 (pomieszczenia)

Następnie streszczeniem „inspektor” jest tylko nieznacznie przekazać jak trudzi słabe Khlestakov, miesiąc w transporcie. Stracił, według urzędników Osip, wszystkie pieniądze, a teraz on nie ma na zakup żywności.

Mało uzyskaniu kredytu z lunchu gospodarza, frywolny Khlestakov podjęte marzyć, gdy wreszcie dotarł do miejsca przeznaczenia, trafi jego luksusowe „St. Petersburg” Zobacz wszystkie w domu ojca i okolic.

Raz w swoim pokoju, jest burmistrz i jego świta, młody człowiek jest tak przestraszony, że zaczyna się usprawiedliwiać, obiecując każdy grosz powrotem. Wyższy urzędnik, nie do końca pewien, co „Audytor”, próbując zorganizować go dla siebie, oferując łapówkę i zaproszenie do jego domu, by czekać. Absurdalność, co dzieje się w sztuce nie może przekazać nasze podsumowanie. „Generalny Inspektor” opowiada dalej o tym, jak to komedia opracowane przepisy.

Działanie 3 (w mera)

W domu burmistrza i jego żony i córki, z niepokojem czeka na wieści. I otrzymał wiadomość, że potężny biurokrata je napędzany, wziąć gorący omówić swoje stroje.

Raznezhivshis po obfitym w święto truskawki w szpitalu, Khlestakov słucha pobłażliwie chluby dozorca instytucje charytatywne i burmistrza. On popisać do pań, opowiada historie o jego przyjaźni z Puszkina, o jego zarządzania działem i jak to przejął naczelnego. W ogóle, to wszystko nie daje streszczenia. „Generalny Inspektor” dał również wyjaśnienie całej ujścia inspektora: „Mam niezwykłą lekkość w myślach”

Obawiając się, że nawet połowa tipsy gość powiedział – choć urzędnicy zdecydować, aby dać mu łapówkę.

Działanie 4 (w domu burmistrza)

Następnego dnia, dostać po stronie nawietrznej, pochodzą one z kolei do pokoju Khlestakov i pod różnymi pretekstami, pozostawiając swoje pieniądze. Jednak nasz bohater nie powstrzymuje ich od tego.

Zachęcony takim obrotem spraw, siada na jego przyjaciela list, który daje bardzo szczegółowe i bezstronny opis ich gościnnych gospodarzy.

Dalsze wydarzenia dadzą zwięzłe streszczenie. „inspektor” szczegółowe jak skarg molestowania i obraza dla przybysza ciągnięte i kupcy, i wdowa po podoficer i slesarsha. Wszystko Khlestakov obiecuje wstawiennictwo ze wszystko odbywa nagrodę.

W „szansa” Maria Antonowna natychmiast został zabrany w ręku flighty młodego mężczyzny, który bez zastanowienia, zrobiła jej deklarację miłości. Zły Achmatowa znaleźć taki fragment, wyrzuca córkę, ale również podlega gradem komplementów i uznanie. Po blisko Lovelace obchodzi, kto przed nim. W efekcie wszystkie te same oferta została wykonana przez ręce i sercach Maria Antonowna i pod pretekstem pilnego wietrznie Khlestakov opuścił miasto.

I burmistrz zgodził się z żoną marzyć o przyszłości wspaniałego życia w Petersburgu. Wszyscy, którzy skarżyli się na niego, Anton Antonowicz, daje bicie i zamiast dostaje pieniądze i gratulacje. Ale ta idylla niszczy postmaster'a, który ujawnił „audytor”.

A najgorsze jest to moment, kiedy policjant wszedł zapowiada nadejście „w imieniu przykazania” urzędnika, który wymaga tylko dla siebie. Kurtyna.

Po raz kolejny, to jest – podsumowanie. „Inspektor” jest – dzieło, które należy przeczytać, aby każdy, kto kocha język i literatura, udaje uznać wykształconych.