861 Shares 9320 views

„Burning Bridges”: wartość frazeologicznych przykładach interpretacja

Zapewne każdy przynajmniej raz w życiu słyszał wyrażenie „palić mostów”. Znaczenie phraseologism uważamy dzisiaj, a jednocześnie wyjaśnić jego pochodzenie i podać przykłady.


historia

Dowódca musi zaufać jego żołnierzy, w przeciwnym razie trudno byłoby walczyć razem z nimi. Ale czasami walka być tak gwałtowne i niebezpieczne, to lepiej ubezpieczyć się pokusie nagłym locie. Po tym wszystkim, może działać nie tylko żołnierzy, ale także dowódca wojskowy, bo człowiek jest słaby. A teraz zbliża się do miejsca bitwy, dowódca on przecina całą drogę ucieczki, paląc mosty (wartość phraseologism rozważyć bardziej szczegółowo nieco później). Istnieje również opcja z tym samym poczuciem „wypalenia statków” jest dla tych, którzy przybyli na miejsce nad morzem. To taka ciekawa historia.

wartość

Znaczenie czytelnik zapewne już zrealizowane. Spalić mosty – to znaczy kogoś lub coś złamać raz na zawsze.

Na przykład: „Po takim skandalu Piotr Iwanowicz miał tylko do dymisji. Mimo to, on uderzył dyrektora firmy, a tym samym spalił wszystkie mosty. Nie miał wyboru. "

Tego rodzaju praktyki nie jest zalecane we współczesnym świecie. Teraz jest akceptowana do ostatnich kątach gładkie, ale czasami ludzkie nerwy nie może się ostać, a on zdecydowanie zrywa z czymś lub kimś. Relacje są zniszczone. Jeśli mogę tak powiedzieć, jest przekazywana do ognia nawet przeciągów.

Dla mężczyzn i kobiet

Najczęściej określenie „palić mostów” (czyli phraseologism już ujawniony) można usłyszeć, jeśli chodzi o relacjach międzyludzkich: przyjaciół lub małżonków. My, na szczęście lub niestety, mąż i żona nie mogą, co do zasady, aby zostawić w dobrych stosunkach. Zwykle rozwód – to wielki skandal. Na przykład: „Marina, w przypływie wściekłości wyrwał obrączkę z palca i wyrzucił go przez okno. Alexander sobie sprawę, że mosty są spalane. Jest czas, aby odejść. "

Być może czytelnik będzie pochodzić z wniosku z frazeologii „mostków Burn”, która będzie lepsza niż nasza. Cóż, będziemy szczęśliwi. Nasze zadanie – zidentyfikować zasadę. Odmiana może być ogromna.

punkt bez powrotu

Najważniejsze – aby zrozumieć, że phraseologism wartość „palić mostów” oznacza: relacja między ludźmi przeszedł do punktu bez powrotu. I w tym przypadku, albo jedna strona lub obie zrobił coś, co skutecznie zakończył interakcji.

Pamiętaj przełomową trylogię „Powrót do przyszłości”? Ostatnia część głównych bohaterów chce się przenieść w czasie do 100 lat, ale ich jedyną szansą – aby rozpędzić pociąg z pomocą specjalnych dziennikach do 88 mil na godzinę. Przedsiębiorstwo jest niebezpieczeństwo, że sposób, w swoim czasie (PKP) zbudowany tylko o połowę, a oni potrzebują czasu na opracowanie niezbędnej prędkości do krawędzi. Innymi słowy, czy wykonują one zadania, albo umrzeć. Doc, układ eksperymentu budowy, zwane „punkt bez powrotu”, czas, do którego można jeszcze składać, a potem nie ma drogi powrotnej.

Nawiasem mówiąc, jest to dobra metafora i relacje w ogóle. Kiedy ludzie przestają zarządzać interakcji, to zamienia się w pociągu, który pędzi w przepaść, a punkt bez powrotu już minął. Nic nie jest poprawna i nie można naprawić. Jest to konieczne, aby zatrzymać go, albo umrzeć.

Od teorii do praktyki – zatoki

Możemy tylko ostrzec czytelnika, że on już znał wartość phraseologism „palić mostów” nie spieszy się z niego korzystać. Tak, wiele osób nie lubi naszego czasu, ponieważ panuje półśrodków. Ale czasami trochę oddech, zatrzymać i pomyśleć – to nie jest tak źle. Nie mów ostatnie obraźliwe słowa utrzymywał się na skraju przepaści. Nie spiesz się do nakładania stosunki kary śmierci. Być może można jeszcze uratować.

Ale kiedy przychodzi do pracy, na przykład, i siłę, aby trwać nie więcej, konieczne jest, aby zerwać więzi z jednym ruchu. Praca – to nie ludzie, to nie boli.

Pragniemy spalania statków i mostów tak małe, jak to możliwe, i podejmowania świadomych decyzji w jak największym stopniu.