433 Shares 3476 views

Jakie usługi można wyłączyć w Windows 7? Optymalizacja systemu Windows 7. Jak wyłączyć i włączyć usługę systemu Windows?

Nie wszyscy mają potężne komputery z najnowszego sprzętu, a więc kwestie rosnącej produktywności są zainteresowane wielu ludzi w naszym kraju. Jak można zauważyć, pieniądze na zakup nowego sprzętu nie zawsze można odróżnić.


Co zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim należy starać się optymalizować wydajność komputera, dzięki czemu jest bardziej skuteczne. Aby pomóc w tej trudnej materii może wyłączyć niektóre niepotrzebne usługi, które znacząco spowalnia pracę systemu operacyjnego, bez ryzyka, że niektóre z funkcji życiowych.

Zaprojektowany, aby pomóc im szukać naszego artykułu. Ważne! W żadnym wypadku nie wolno wyłączać wszystko, jak w tym przypadku, efekt jest dokładnie odwrotnie: często trzeba zobaczyć „ekspertów”, którzy zostali zmuszeni do ponownej instalacji systemu. Czasami jest to z powodu źle przemyślanej „optymalizacji”, po którym system zaczyna działać po prostu niewystarczająca, ciągle wylatywać na niebieskim ekranie.

Tak, jakiego rodzaju usługi można wyłączyć w Windows 7?

Co to jest?

Błędem byłoby, aby poddać się jakiejś kłótni, bez wprowadzania czytelników na bieżąco. Jaki rodzaj służby jesteś? I dlaczego ich podróż może pozytywnie wpłynąć na wydajność komputera?

So. Service – są to aplikacje, które uruchamiają się i pracują w tle. Użytkownik nie widzi ich, a czasami nieświadomi ich istnienia.

Wykonują różne funkcje: dostarczenie operacji wyszukiwania w systemie operacyjnym, niektóre usługi pomóc chronić swoje oprogramowanie przed piractwem, podczas gdy inni muszą zapewnić zgodność oprogramowania i wydajność w konkretnych warunkach.

Krótko mówiąc, absolutnie nie te „ekspertów”, którzy twierdzą, że ich całkowicie zbędne. Ogólnie rzecz biorąc, kwestia, jakiego rodzaju usługi mogą być wyłączone w systemie Windows 7, należy zwrócić się do właścicieli nie wszystkie komputery.

Kiedy i gdzie trzeba wyłączyć?

Jeśli masz mniej lub bardziej nowoczesne maszyny z 3-4 GB pamięci RAM i procesor dwurdzeniowy, nie można czytać dalej. Wyłączanie nawet kilka dziesiątek usług, nie wydajność zyskać nie zauważy.

Ale właściciele słabego netbooka i pulpit starych, którzy wciąż pamiętają wyjście XP, te wskazówki mogą się przydać.

Jak jest on / off

W przeciwieństwie do innych profesjonalnych usług, zarządzanie usługami jest stosunkowo proste. Aby to zrobić, należy kliknąć na przycisk „Start”, wybierz gdzie „Panel sterowania”, aby znaleźć pozycję listy „administracja”. Po wybraniu go, otworzyć okno dialogowe, w którym chcesz otworzyć zakładkę „Usługi”.

Są na liście, którą chcesz nam wskazać, wybierz to lewy przycisk myszy. W zakładce „Ogólne”, należy kliknąć na przycisk „Stop”. Zgodnie z tym, „start” należy aktywować uruchomienie w razie potrzeby. To jest to!

Najlepszych usług potencjalnie niebezpieczne

Więc jakie usługi można wyłączyć w Windows 7? Dajmy im pełną listę. Zauważ, że wszystkie złośliwe oprogramowanie może być wykorzystywane w celu uzyskania dostępu do komputera.

Więc najpierw wyłączyć „Remote Registry”. W 99% wykonania usługi dla przeciętnego użytkownika nie trzeba. „Remote Desktop Services” odnosi się do tej samej kategorii. Jeśli nie potrzebujesz „Remote Assistance”, jej praca w ogóle są potencjalnie niebezpieczne.

Gdy w danej jurysdykcji jest tylko jeden komputer w domu (lub pary), które nie planują połączyć z innymi maszynami w sieci lokalnej, to jest absolutnie bezbolesny, można pozbyć się „Przeglądarka komputera”. Ponadto, wszyscy ci, którzy nie mają sieć domową, nie pomoże, „Terminal Services”.

A co Windows usługa może być wyłączona ze względu na gwarantowaną własnego bezpieczeństwa? Zalecamy, aby usunąć „Secondary Logon”, ponieważ usługa ta pozwala na uruchamianie procesów w imieniu innego użytkownika, który jest potencjalnie niebezpieczne.

niepotrzebne usługi

Oczywiście, właściciele starszych urządzeń nie będzie przydatna „usługa wejściowego Tablet PC.” Co naprawdę jest ekran dotykowy, gdy komputer przez pięć do siedmiu lat! W tym przypadku, jego dezaktywacja – jest absolutnie niezbędna do optymalizacji systemu Windows 7, który pomoże uwolnić się i tak już ograniczonych zasobów.

Jeśli komputer nie jest podłączony (lub planowane) drukarka, całkowicie bezbolesny, można wyłączyć „kolejkę druku.” Należy pamiętać, że ta operacja jest wysoce zalecane, aby utrzymać studentów, księgowych oraz inne kategorie użytkowników, do którego drukarka może być przydatne w przyszłości. Wierz mi, aby zrozumieć przyczyny nieprawidłowego działania może być bardzo trudne!

Dokładnie to samo można powiedzieć o służbie «Okna usługa przesyłania obrazu (WIA)». Jeśli używasz skanera, a następnie dotknij go w każdym razie niemożliwe. Jeśli ten sprzęt i nie zamykają, to jest w porządku przez ją po prostu nie zdarza.

Podobnie „smartcard” może być usunięta, ponieważ przeciętny użytkownik w domu nawet nie słyszał o nim, nie wspominając o regularne stosowanie.

inne opcje

A jeśli w danej jurysdykcji jest tak samo kilka komputery domowe, które są włączone do sieci osobistej? Jakie usługi można wyłączyć w Windows 7 wtedy?

Po pierwsze, jest mało prawdopodobne, aby być użytecznym ReadyBoost. Tu trzeba zrobić „dygresja”. Należy pamiętać, że w przypadku starszych komputerów, to tak samo może być bardzo przydatna, ale tylko wtedy, gdy zostaną spełnione określone warunki.

Z grubsza rzecz biorąc, jego istotą jest wykorzystanie pamięci flash jako odpowiednik pliku wymiany. If (!) Użyć wysokiej jakości pamięci flash podłączony poprzez interfejs USB 2.0 i wyżej, a komputerem trochę pamięci, ale jest dość mocny procesor, gdy jest włączona, można uzyskać prawdziwy wzrost wydajności.

Ale jeśli przynajmniej wiedzieć co nieco o komputerach, można sobie powiedzieć, że taka kombinacja jest prawie nigdy nie znaleziono. Więc ta usługa można bezpiecznie wyłączyć.

Z takim samym powodzeniem mogą być wysyłane do „Fax”, który jest w domu nikt nie potrzebuje. Generalnie, wszystkie niepotrzebne usługi systemu Windows 7 głównie koncentruje się na wsparciu programu, usług i urządzeń, które są zawarte w składzie tej wersji systemu operacyjnego w imię „tradycji hołd”, jak w rzeczywistości wiele z nich już dawno nie używane.

Obsługa dysku

To było „Defragmentator dysków” w przybliżeniu w tym samym położeniu. Oczywiście, zwykli użytkownicy, aby wyłączyć to nie warto. Ale jeśli masz rodzaju narzędzia firm trzecich, a potem regularna defragmentacja może być wyłączony.

Właściciele SSD napędza go tym bardziej konieczne, ponieważ „Siedem” rozpoznaje dyski takie nie zawsze jest. Jest to niebezpieczne dla wykonywania regularnych defragmentacji, że taki sprzęt nie jest potrzebny. Fakt, że ta operacja zmniejsza cykli przepisywania zasób, który do tej pory jest „wąskim gardłem” technologii.

Nieistotne dla starych pojazdów serwisowych

Nawiasem mówiąc, wiele programów, które wykonują na optymalizację systemu Windows 7, robią dokładnie to samo. Jako właściciel karty graficznej NVidia nie jest najbardziej wersja top-end, nie krępuj się wyłączyć usługę z kompleksu zwanego «NVidia Stereoscopic 3D Usługi kierowcy». Jak mogę sprawdzić, z tytułu, właściciele starych komputerów nie jest to absolutnie nic. O tych samych zaleceń stosować „adaptacyjną kontrolę jasności.”

System ten jest istotne dla dzisiejszych laptopów, które można dynamicznie zmieniać poziom podświetlenia, koncentrując się na warunki środowiskowe. To naturalne, że taki cud w starych modelach nie, a większość dzisiejszych monitorach nie są wyposażone w coś podobnego.

A jak traktować „Pliki trybu offline”? Usługa ta jest odpowiedzialna za większość tych plików cache za dostęp do nich w dowolnym momencie. Jeśli ich nie używać (to znaczy, wprowadź liczbę 97% użytkowników), a następnie można bezpiecznie wyłączyć tę funkcję.

Ostrzeżenie! Jeśli pole startu jest „Manual”, a następnie wyłączyć lub nic nie trzeba zmieniać. Można było jeszcze gorzej.

W przypadku starszych komputerów stacjonarnych

Jakiego rodzaju usługi mogą być wyłączone w systemie Windows 7, który jest zainstalowany na starym komputerze? Po pierwsze, jest mało prawdopodobne, aby być użytecznym «Bluetooth Support Service„. Ale! Jeśli łączysz się z telefonem przez „niebieski ząb”, zaleca się, aby go wyłączyć, ponieważ wyniki nie robić proszę.

Dla laptopów i netbooków

Ponieważ zdecydowana większość starszych komputerach tego typu nie może pochwalić się długą pracę czasową na jednym ładowaniu, należy dołożyć wszelkich starań w celu uwolnienia zasobów. Aby to zrobić, można nawet podarować odrobinę bezpieczeństwa.

Komputer jest rzadko „szczęśliwy” crash na niebieskim ekranie? Wtedy mało prawdopodobne, aby być użytecznym „usługa raportowania błędów systemu Windows.” To nie tylko wyzwolić pewną część zasobów systemowych, ale także, aby móc usunąć pewną ilość miejsca na dysku twardym. Również zwrócić uwagę na „Ukazuje śledzenia łączy Klienta”. Co on robi?

Monitoruje całą komunikację i zmian w systemie plików NTFS. Oczywiście, funkcja ta jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa systemu plików, ale z jakiś poważny, że nie jesteś jeszcze mało prawdopodobne, aby być w stanie zapisywać pliki, które znajdują się na lokalnym dysku twardym.

Jaki rodzaj usług może być wyłączona w celu zoptymalizowania wydajności jak najwięcej jak to możliwe? Po pierwsze, przeważająca niewielka liczba użytkowników potrzebujemy w „szukaj Windows». Wyłącz go, jesteś nie tylko w żaden sposób nie stracić, ale nawet zwiększenie czasu laptop pracuje.

Usługa «Kontrola rodzicielska» (kontrola rodzicielska), a nic nie robi. Został on zawarty w windose 7 tylko dla wstecznej kompatybilności, który w tym przypadku wymaga znikomo małą liczbę programów.

Tylko dla komputerów domowych

Uwaga: Wszystkie poniższe operacje mogą być wykonywane tylko na komputerach domowych, jak niektórych klientów korporacyjnych, funkcje te mogą być użyteczne.

Tak, masz zamiar wyłączyć niepotrzebne usługi systemu Windows 7 na komputerze domowym. Które z nich można uznać za „zbędne”?

Po pierwsze, jest to „Agent zasad IPSec.” Zdecydowana większość nawet doświadczonych użytkowników, to nie jest przydatna, więc ją bez względu na to, co nie zostaną naruszone. Co do laptopa, potem trzeba wyłączyć usługę (!), Jak będzie to znacznie zwiększyć żywotność baterii.

Jako do «KtmRm» opcji Microsoft sami eksperci twierdzą, że jeśli nie mają zwiększone bezpieczeństwo podczas transakcji MS DTC, wówczas zaleca się, jak to będzie zwolnić znaczną ilość zasobów systemowych. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie nieużywane usługi, które wciąż wiszą w tle, w niektórych przypadkach znacznie zmniejszyć żywotność baterii.

Ale! „usługi pomocnicze IP» była istotna dezaktywacja do niedawna. Jest on odpowiedzialny za możliwość nawiązywania połączeń przez IPv6.

Oczywiście, większość użytkowników nie potrzebuje tej funkcji, a teraz należy pamiętać, że stare pula adresów IPv4 są wyczerpane, a ponieważ operatorzy są stopniowo zaczynają poruszać się do nowej technologii. Tak, aby wyłączyć tę usługę, pilna potrzeba już tam jest. Być może nawet użyteczne.

Oshibochka się …

Po raz kolejny przypominamy, że nigdy, w żadnych okolicznościach nie może wyłączyć te usługi w mianowaniu których nie jesteś pewien. Problemy z pracą wielu programów na komputerze, aby ustawić „Zgromadzenie” OS, tylko sam ze względu na fakt, że usługa nie uruchamia się system Windows 7.

Na przykład, często niemożliwe staje się instalowanie programów innych firm (zwłaszcza „Urzędem”). Skontaktować się z pomocy technicznej Microsoft i wszelkiego znaczenia, jak jego eksperci z piratami nie będzie działać. Co jeśli dokładnie zagłębić się w usługach, po którym komputer stał się dziwny sposób działa?

Najprostszym sposobem na odzyskanie

Zrób to proste. Najpierw trzeba kliknąć na przycisk „Start”, aby znaleźć tam linię „Run”. Należy wpisać komendę «» MSConfig i kliknij «Enter». Okno dialogowe „Konfiguracja systemu”, w którym jesteśmy zainteresowani w zakładce „Usługi”. W jej prawym dolnym rogu znajduje się przycisk „Włącz wszystkich”. Kliknij go, kliknij lewym przyciskiem myszy na przycisk „OK” i zgodzić się na propozycję ponownego uruchomienia.

Po tym, usługi odzyskiwania Windows 7, które przeprowadziliśmy, uruchomi się normalnie.

Używamy systemu wycofywania

Jeśli nie działa, trzeba zrobić system wycofywania. Zrobić to trochę trudniejsze. Kliknij na przycisk „Start”, nie szuka pozycji „Panel sterowania”. W trzeba kliknąć w oknie dialogowym Opcje, „Rozwiązywanie problemów”. Spowoduje to otwarcie kolejnego okna, w którym należy wybrać „Restore”, który znajduje się w dolnym lewym rogu.

Kliknij na „Uruchom Przywracanie systemu”, kliknij „Dalej”. Na liście, należy wybrać migawkę stanu systemu, który został złożony przed wprowadzeniem jakichkolwiek usług manipulacji.

Po spędzeniu poprzednie kroki, przywrócić usługę domyślnie, Windows 7, a następnie wydajność komputera zostanie w pełni przywrócony.