168 Shares 2829 views

użytkowników Facebooka tworzyć własne „News bańki”

użytkowników Facebooka, którzy są bardziej obsesję na punkcie innych wiadomościach może mieć do czynienia z niewielką liczbą źródeł informacji, zgodnie z nowym studium.


Co to jest o nowym badaniu

Jest to spojrzenie na architekturę społecznej polaryzacji mediów – w istocie, jak ludzie mogą skutecznie radzić sobie z sortowania i filtrowania przeciwstawnych grup alternatywnych poglądów. Mimo, że „Facebook” wykorzystuje algorytmy, które są w stanie przedstawić treść, która im się podoba, wcześniejsze badania wykazały, że odpowiedni dobór ludzi w sieci społecznej ma silny wpływ na wszelkiego rodzaju poglądów, którzy widzą tych ludzi.

Nowe badania opublikowane 6 marca w czasopiśmie „Proceedings of the National Academy of Sciences”, podkreśla również, że sprawy wyboru. Badanie koncentruje się na działaniach z 376 milionów użytkowników „Facebook” w okresie od stycznia 2010 do grudnia 2015 roku, a drugi w jaki sposób interakcje z 920 różnych agencji prasowych.

Śledzenia, Husky, odśwież i komentarz aktualności historie zamieszczone w „Facebook”, analizował badaczy pod przewodnictwem Waltera Kvatrachiochchi ze szkoły Norymberdze we Włoszech. Określają one, które ludzie wykorzystują źródła wiadomości i na jak długo.

Znamiennym wynik badania

Najbardziej uderzający wynik okazał się być tym, który, pomimo ogromnej ilości źródeł informacji, z których do wyboru, każdy użytkownik „Facebook”, co do zasady, koncentruje swoją uwagę na zaledwie kilku stronach. A im bardziej aktywny użytkownik był pod względem pokroju, komentarze i twierdza, tym bardziej prawdopodobne, że skupia swoje siły na mniejszej liczbie źródeł.

„Wśród użytkowników, istnieje naturalna tendencja do ograniczenia ich działalności do pewnego zbioru stron – wyjaśniają naukowcy. – Według naszych danych, podczas czytania wiadomości na „Facebooku” jest zdominowany przez selektywnym działaniem ".

Naukowcy odkryli, że każda osoba również przeglądać ograniczoną liczbę agencji prasowych. Aktywność użytkowników pogrupowane w ramach poszczególnych podgrup organizacji dziennikarskich, i zauważyć bardzo mało przekrój czytanie między podzbiorów.

Jak Social Media polaryzację

Ben Shneiderman mówi profesor informatyki na Uniwersytecie Maryland, który bada social media, jest to badanie opiera się na dużym zbiorze danych jest miłym dodatkiem do literatury naukowej poświęconej społecznej polaryzacji mediów.

„Zapewnia to dodatkowe dowody na poparcie istnienia tak zwanych filtrów bańka lub separacji metod, poprzez które ludzie otrzymują informacje” – powiedział Schneiderman, który nie brał udziału w nowym badaniu.

rozkład geograficzny

Jednak naukowcy zauważyć, że użytkownicy byli bardziej kosmopolityczne niż rzeczywiste doniesienia, przynajmniej geograficznie. Oznacza to, że podczas gdy strony informacyjne mogą laykat stronach sobą lub udostępnianie treści, sieci te są bardziej ograniczone niż geograficznie użytkowników sieci. Zwykli użytkownicy zwykle interakcji z międzynarodowych stron, zauważają naukowcy.

Model komputerowy

Aby zobaczyć, w jaki sposób mogą one być interakcja z użytkownikiem, naukowcy stworzyli komputerowy model, w którym ludzie otrzymali ustaloną opinię przedstawioną na numer linii. Model ten odzwierciedla tendencję do pozyskiwania informacji, z którymi się zgadzasz, a otrzymasz informacje, które będzie kwestionować swoje założenia. Model komputerowy symuluje taką zmianę, wskazując, że strona, która jest zbyt różni się od indywidualnych poglądów zostaną odrzucone. Ta wersja komputerowa ukos potwierdzającym doprowadził do modelu podobnego do tego, który faktycznie istnieje na Facebooku. Sugeruje to, że polaryzacja sieci społecznej może być, twierdzą naukowcy.

feykovye aktualności

To przesunięcie potwierdzenie użytkownik może być przeszkodą dla firm takich jak Facebook czy Google, którzy próbują zlikwidować tzw „fałszywe wiadomości”, zauważają naukowcy. Określenie „fałszywe wiadomości” odnosi się do całkowicie fałszywych artykułów publikowanych przez firmy, które starają się przyciągnąć użytkowników, „Facebook” na swoich stronach internetowych, wypełniona stanowisk reklamowych.

„News ma popularność samą dynamikę jak kociąt lub autoportretów wideo” – pisze w swoim artykule naukowcy. Ponadto, autorzy badań zauważyć, że debata polityczna i społeczna na podstawie sprzecznych narracji i tych narracjach są odporne na strategie, takie jak weryfikacja faktów (choć ostatnie badania wykazały, że ostrzegając ludzi mieć się na baczności przed zderzają się z fałszywych informacji, mogą być skuteczne).

Ludzie „tworzą społeczności wśród znajomych i ich przyjaciele są ściśle ze sobą powiązane, ale słabo związany z osobami spoza ich społeczności – Schneiderman powiedział. – Więc jeśli nie ma wiadomości, które są rozmieszczone w ich społeczności, mają tendencję do wiary w to, ale jeśli okaże się, poza tym społeczności o tym, prawdopodobnie nie będzie wiedział ".