863 Shares 1010 views

Zuckerberg stwierdził, że Facebook będzie uratować świat!

„Czy świat, który możemy pomarzyć systemu”? To pytanie Mark Zuckerberg wykorzystane, aby rozpocząć swój list otwarty do społeczności serwisu społecznościowego Facebook, zwany Manifest Zuckerberg: Facebook zbawi świat. Odpowiadając na to pytanie, które on sam uczynił, wyraził nadzieję, że jego firma, która stanowi największą sieć społeczną na świecie, przyczyniając się do tego, co uważa za najlepsze na świecie.


apelacja

„Ostatnie postępy wymaga, że ludzie są zjednoczeni między sobą nie tylko w miastach i narodów, ale także jako globalnej społeczności” – powiedział. W rzeczywistości, wszystkie narzędzia, które Zuckerberg i jego współpracownicy opracowali, ponieważ grup wyposażone na Facebooku i systemu kontroli bezpieczeństwa, który pozwala szybko zgłosić się do przyjaciół i rodziny, że masz rację, jeśli były w środku każdej sytuacji awaryjnej, są droga do stworzenia sztucznej inteligencji, a wszystkie one odgrywają rolę w realizacji planu.

oświadczenia polityczne

To nie jest pierwszy raz, Zuckerberg, współzałożyciel i CEO Facebook, rozmowy o polityce, i jest mało prawdopodobne, że będzie to ostatni raz. A on nie jest jedynym przedstawicielem Doliny Krzemowej, który wykorzystuje swoją pozycję, aby porozmawiać o polityce. Inne znane postacie takie jak prezes Apple Tim Kuk Sundar Pichai z Google i od Microsoft Satya Nadella, rozmawiał na tematy polityczne, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy, odkąd Donald Trump wygrał wybory prezydenckie.

oświadczenia polityczne Zuckerberg

W ciągu ostatniego roku Zuckerberg wykorzystał swoją pozycję do wypowiadania się przeciwko nacjonalistycznej retoryki, która stała się ośrodkiem polityki brytyjskiej i amerykańskiej. W przemówieniu w ubiegłym roku odbył zawoalowany atak na Donalda Trumpa, który w tym czasie był jedynym kandydatem na prezydenta z Partii Republikańskiej. W oświadczeniu skrytykował niektóre z pomysłów polityki, w szczególności budowę muru, który jest ogrodzony do Stanów Zjednoczonych z Meksyku. „Słyszę głosy przerażonych, które wymagają budowy muru i ogrodzenia same się od ludzi, których napiętnowanych jako” innych”- powiedział Zuckerberg ze sceny w ubiegłym roku. – Jeśli świat będzie nadal poruszać się w tym kierunku, nasza wspólnota będzie musiała pracować jeszcze ciężej, aby łączyć ludzi ". odpowiedział oświadczenie mówiące, że musiał przenieść się z rodziną do granicy z Meksyku przedstawiciele kampanii Trump.

Krytyka Mark

Zuckerberg wielokrotnie krytykowane czasowo jak Facebook wykorzystuje swoją moc, która wywodzi się z faktu, że jest jednym z najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie. Społeczność tej sieci wynosi około 1 miliard 860 milionów użytkowników i ponad połowa internautów na świecie, a to jest więcej niż mieszkańców każdego kraju na świecie. Podczas wyborów prezydenckich, a po nich, Zuckerberg był krytykowany za historie, które są umieszczone (lub, wręcz przeciwnie, jest ona zakazana na miejsce) na Facebooku. Niektórzy twierdzili, że jego firma nieuczciwie zabrał prawo głosu w internecie dla tych, którzy przestrzegać zasad politycznego punktu widzenia. Inni ludzie narzekali, że Facebook propagują teorie spiskowe i „fałszywe wiadomości”.

Czytaj więcej o manifeście

W lutym Zuckerberg napisali na Facebooku traktat składający się z 5700 słów, używając go jako próba ponownego wyznaczenia misję swojej firmy. Firma będzie nadal łączyć ludzi, jak zostało wskazane w poprzedniej misji, ale teraz będzie także działać na rzecz stworzenia globalnej społeczności. Oznacza to, że Facebook będzie tworzyć wspólnotę, w której ludzie będą się nawzajem wspierać, będzie bezpieczny, dobrze poinformowani, zaangażowani punktu widzenia cywilnego, jak również społeczność będzie otwarta dla wszystkich uczestników.

Co będzie dalej?

To nie znaczy, że Facebook zmieni się sama. Jednakże, może to oznaczać, że Zuckerberg staną się o wiele bardziej aktywny politycznie, a także możliwe pojawienie się nowych funkcji i narzędzi, które są raczej polityczne. „Każdy z naszych największych możliwości są teraz globalny: spread dobrobytu i wolności, promowanie pokoju i zrozumienia, walki z ubóstwem i przyspieszenie postępów w nauce, – pisał. – Wszystkie nasze problemy wymagają globalnej reakcji: pozbycie terroryzmem, walka z globalnym ociepleniem i zapobiegać chorobom ".