510 Shares 4351 views

młyn ręka – drewno uniwersalna maszyna

Jeden z najbardziej wszechstronnych maszyn do ciesielskie i stolarskie – drewno ręcznie młyna. Za pomocą tego urządzenia do precyzyjnego może przeprowadzić wiele operacji, na drewno. Iw pewnych umiejętności i kwalifikacji wystarczające głównego routera podręczny może służyć jako narzędzie do rzeźbienia drewna w podstawowej płaszczyźnie.


Urządzenie składa się z silnika elektrycznego dużej mocy, zwartej ramy oraz kilku urządzeń prowadzących. Silnik jest kierowany do obrotu frezu w zakresie od 12 do 24000 obrotów / min, zapewniając wystarczająco czyste cięcie. Zazwyczaj ręczny frez do drewna wyposażony w regulator zmienia prędkość obrotową w zależności od wielkości urządzenia tnącego stosowanego. Im większy kuter, tym mniejsza powinna być prędkość jego obrotu w celu uniknięcia przegrzania.

Asfaltu, które są wyposażone w routerach do drewna, istnieją dwa rodzaje, tak zwane końcowe dla cięcia szczeliny, rowki i otwory, takie jak „jaskółczego ogona”. I podpora frezu, które są przeznaczone do obróbki krawędzi przedmiotu obrabianego, pionowe, kątowy lub kształtek. frezy są podzielone na cylindryczny, półokrągły i wskazał, ostrzone pod określonym kątem. Asortyment wspierania frezy licząc przeciwstawia profilowania ich zbyt zróżnicowana, średnica matrycy może wynosić od 4 do 30 mm.

Podpora posiada frez na końcu pierścienia dociskowego, co ogranicza zaciskanie krawędzi tnącej do materiału. małe łożysko kulkowe może być stosowana zamiast pierścienia ograniczającego. zacisk metoda ograniczenia frez pozwala na użycie specjalnych szablonów wielokrotnego użytku, gdy obrabiany przedmiot jest sztywno ustawione za pomocą szablonu i frezu, rysunek jego wpływ na szablonie, przecina obrabianego przedmiotu dla danego profilu i wielkości. Szablony są wykonane z materiału stałego, może być ze sklejki o grubości 10 mm, z blachy Tekstolit, aluminium lub tworzywa sztucznego.

Router nowoczesne drewno ręcznie posiada mechanizm, który reguluje głębokość frezowania, tzw windy. Maszyna przesuwa się w górę iw dół na dwóch pionowych prętów prowadzących, w którym frez może być ustalona w każdym punkcie wysokości. Do pracy, często powtarzane, znajduje się przystanek trójdrożny, obrotowe typ, który obniża router i w tej pozycji jest ustalona. Do precyzyjnej regulacji wysokości zapewnia dodatkową śrubę blokującą.

Router podręczny jest wyposażony drewna mechanizmu ograniczania do frezowania w określonej odległości od krawędzi elementu obrabianego. Ten specjalny nacisk, który porusza się wzdłuż dwóch poziomych prętów, ustalona na podstawie maszyny. Po całkowitym zatrzymaniu położenia jest zamocowany za pomocą dwóch śrub. Jeśli długość tego urządzenia nie jest wystarczająca, a z góry określoną odległość osiągnięciu ograniczniki są używane zamiast szyny prowadzące, które można ustawić w dowolnym miejscu.

Równie ważna jest pojemność silnika routera ręcznie. Zwykle montowane drewna obsługi frezarki domowego silników elektrycznych o mocy 1,5 kW. Ale jeśli urządzenie jest używane w trybie stałym obciążeniem, ta moc nie wystarczy. Lepiej jest kupić frezarkę z silnikiem 1,8 lub 2,0 kW. W tym przypadku, rezerwa mocy wystarczy nawet do pracy przez całą dobę.