735 Shares 7411 views

Jak zszywać ryby haki: zasady i techniki

Początkujący w rybołówstwie są często zainteresowani wykonaniem dziania haków. Najprostszym sposobem jest ścisła pętla na końcu linii (osiem). Ale to mocowanie zmniejsza wytrzymałość przędzy. Zastosuj ten węzeł w przypadku, gdy linia ma wystarczającą grubość i jest odporna na pęknięcia.

W celu połączenia muchy ze smyczą, stosuje się inną metodę. Czasami używany jest do przymocowania łyżki do linii. Nazywany jest węzłem chwytającym. W tym celu koniec karabinka przechodzi przez pierścień karabinka, kilkakrotnie skręcany. Są trzy lub cztery zakręty. Koniec linii jest osadzony między nimi a pierścieniem. Ta metoda nie znacznie zmniejsza wytrzymałości przędzy do zerwania.

Niektórzy producenci narzędzi połowowych doradzają rybakom, jak wykonywać haczyki do połowów. Na przykład firma Rapallo, która zajmuje się produkcją woblerów, zaleca użycie pętli dociągających.

Rybacy często używają węzłów morskich w procesie mocowania, które mają oficjalne nazwy. Wśród nich największe zainteresowanie cieszy się np. Węzeł bagnetowy, kanadyjski ośmiolatek, oświeciony osiem, węzeł żółwia, itp. Angler amatorzy studiują je przed zszywaniem haczyków rybnych.

Jeden z najprostszych węzłów morskich jest uważany za bagnet, gdy używane są dwa półbukady, które czynią hak na przedramię. Przy użyciu linii syntetycznej ta metoda nie jest używana, ponieważ zespół zsuwa się.

Węzły do połowów również są dziane przy pomocy kanadyjskich ośmiu. Ten węzeł jest w stanie trzymać się linii syntetycznej. Używamy tutaj znanej postaci ósmej. W razie potrzeby ten węzeł może być łatwo zwolniony.

Szydełkowate haczyki z połowem ośmiu są niezawodnym sposobem na przymocowanie linii. Hak jest używany z oczkiem. Metoda ta zapewnia, że węzeł nie rozwiązuje problemu.

O tym, co nadało imię węża żółwia, trudno jest sądzić, ponieważ żółwie nie są zahaczone. Ta metoda nadaje się do drewna z materiałów bawełnianych. Na żyłach syntetycznych można łatwo rozwiązać problem.

Koledzy z Kalifornii zastanawiali się również, jak zaczepiać haki. Dlatego, i został wymyślony w ciągu 70 lat ostatniego węzła wieku, który nazywa się – kalifornijski. Służył do łączenia haczyków rybnych , zlewozmywaków, obrotów na nylonową linię połowową . Jest łatwy do wykonania, niezawodny, ale ma jedną wadę – zbyt masywną.

Niektórzy wędkarze wolą używać kutych haczyków, które zwykle nie mają ucha. Knit węzłów na takich narzędzi jest cięższy. W tym celu stosuje się stopniowy zespół. Wygląda jak młot.

Bardzo niezawodnym węzłem jest urządzenie chwytające. Stosuje się do linii połowowych z dowolnego materiału. Jednostką chwytną jest element jednostki węża, który służy do mocowania dwóch syntetycznych lasów.

Podczas wiązania węzła, takiego jak rekina, konieczne jest wyciągnięcie zawiasów wokół korzenia i kończenie końców, a następnie włożenie bieżącego końca do pętli. Ta metoda jest złożona, ale bardzo trwała. Przeznaczony do drewna syntetycznego.