283 Shares 7871 views

Ozdoby z polimeru gliny

Polimer gliny do produkcji różnych ciekawych elementów dekoracyjnych zastosowano niedawno, ale wzbudziły duże zainteresowanie wśród mistrzów stosowanej i szybko zyskał popularność. Ten materiał jest bardzo ściśliwy, przyjemne w dotyku, ma gęstą i zarazem bardzo jedwabistą strukturę, charakteryzującą się dużą różnorodnością kolorów. Ponadto, jeśli jest to konieczne, aby uzyskać pożądaną barwę, wówczas gliny w różnych kolorach mogą być łatwo mieszane do pożądanej jednorodnej barwy.

Wykończonych z gliny niesamowite piękno bukietów kwiatowych, jasne i przezroczyste płatki są trudne do odróżnienia od naturalnej, ponieważ są delikatne i piękne. Niezwykle oryginalne, modne i nowoczesne dekoracje są otrzymywane z polimeru gliny: naszyjniki, bransoletki, kolczyki. Technologia wytwarzania kwiatów i ozdób nie można nazwać bardzo łatwa, a co najważniejsze, opanowanie go bez jakiejkolwiek formie przykładów i instrukcje krok po kroku jest to trudne, więc proszę odwołać się do publikacji drukowanych, lub znaleźć ten film wideo w Internecie. Będziemy rozmawiać o najbardziej prostej technologii, która pozwala na tyle szybko, aby bardzo piękne ozdoby wykonane z polimeru gliny, aby mieć pojęcia o tym rodzaju rzemiosła.

Jak zrobić biżuterię z gliny polimerowej

Każda praca zaczyna się od przygotowania materiału. Do wytwarzania biżuterii z polimerowego materiału gliny są dostępne w sprzedaży w stanie techniki, albo przez Internet. Glina Polimerowa prezentowana jest w szerokiej gamie marek. Każdy gatunek ma swoje własne specyfikacje i do różnych rzeczy. Najbardziej powszechne i uniwersalne glina jest zupełnie Fimo, nadal są Cernit, Kato, Sonnet. Przed wyborem materiału, należy dokładnie zbadać opakowania, która zawiera wszystkie niezbędne parametry.

Zgodnie z wymaganiami przyrządy pomocnicze: igła noża (cienkie drewniane kij ostrym końcu) walcowania PIN toczenia, płytki szklane do pieczenia, gładka woskową do wytwarzania wyrobu, powłoka ochronna, w końcu rozmaite łączniki jubilerski (grubości nici, łańcuch, Mocowania do kolczyków, gumek do włosów, itp.)

1. Zacznijmy od najbardziej prostych dekoracji. to składa się z płaskich elementów kolorowych zebranych w produkcie (bransoletki lub bransoletki) z łańcuchami metalu. Musimy gliny różnych kolorów, im więcej tym lepiej. Weź kawałek gliny tego samego koloru i ześlizguje się „kiełbasa” z niego. Wówczas „kiełbaska” toczą się w placku gliny o innym kolorze, a następnie jeszcze kilka ciasta w różnych kolorach. Tak więc, uzyskiwanie dużo wielowarstwowy „glina” brevnyshek taką samą grubość i wielkość (ilość całkowita powinna być wielokrotnością trzech).

2. Z „brevnyshek” sklejania „sterty drewna”, składający się z trzech części długości i w trzech rzędach wysokości. Pomiędzy Poleshko gliny układania cienkich pasków z czarnej gliny. Warstwa gliny ciemnym owinąć woodpile na boki. Wynik powinien być kostki, cztery boki są ciemne i dwa końcowe – jasne wielokolorowych koła z czarnymi plamami w stawach. Otrzymany wałek za pomocą toczenia kołek naciska nieznacznie ze wszystkich stron przez formowanie gęstszą i podłużną poprzeczkę. Następnie obrabiany przedmiot jest nieco schłodzono i pocięto na kwadraty o jednakowej grubości. Pozostałe kawałki nieobrobionego zwinięte w postaci kulek, są również przydatne w pracy. Jeszcze miękką części delikatnie wkładać cienkie metalowe pierścienie dalszego mocowania ich ze sobą.

3. Wszystkie półwyrobów ułożonych na tacy lub szkła płaskiego kształtu i suszeniu przez 15-20 minut w piecu w temperaturze nie wyższej niż 130 ° C. Po szczegóły przyszłych ozdoby polimerowego gliny chłodzone są one pokryte warstwą lakieru, która daje większą jasność i barwę zabezpieczenia produktu przed uszkodzeniem. Następnie połączyć wszystkie poszczególne części, wraz z kilku ogniw w łańcuchu, i przymocować łącznik.

Technologia ta opanowała i „uczucie” materiał następnie starają się produkować inne, bardziej skomplikowane dekoracje polimeru gliny. Ręce mogą zrobić bardzo piękne, ekskluzywne przedmioty, które będą jasne i niezwykły dodatek do stroju letniego lub dzianiny sweter.