176 Shares 5337 views

Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Mińsk) – największa na Białorusi

W artykule omówiono Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Minsk). Podkreślając jego historię stworzenia miejsca. Dowiesz się o tym, co zdarzyło się w teatrze w czasie II wojny światowej i jak długo zajęło jej odtworzenia. Częściowo spojrzeć na jego repertuaru.


O teatrze

Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Mińsk) jest największym na Białorusi. Znajduje się on w doskonałej pokoju w Przedmieściu Trinity. Budynek jest otoczony wspaniałą Parku Krajobrazowego i jest uważany za budynek historyczny, krajowego konstruktywne czysta próbka przed wojną.

W tym teatrze, istnieją firmy, baletowe i operowe, ciągle słyszał orkiestrę symfoniczną, chór, nie ma dzieci muzyczny teatr-studio, niesamowite kreatywny zespół o nazwie „białoruski Chapel”. Generalnie, występy są wprowadzane na rosyjskich i białoruskich językach narodowych.

Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Mińsk) powstał w pracowniach państwowych. Jego pierwszy otwarty w maju 1933 roku. Faktycznie, sam teatr otwarty w 1938 roku.

Lata wojny i jej straszne konsekwencje

Podczas II wojny światowej teatr cierpiał bardzo poważne obrażenia. Budynek jest jeszcze w bardzo wczesnym okresie okupacji potrącony przez bomby spadły o samolocie, i to całkowicie zniszczył widownię. Niemieccy najeźdźcy wywieziono do Niemiec, i elementy dekoracji wnętrz teatru.

Po Mińsk zwolniony, czy został on wielki wysiłek, aby zrekonstruować tę atrakcję Białorusi. Budynek teatru jest budować, i utworzyło ułożone balkony dla widzów. Hala stała się bardziej komfortowa. Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Mińsk), którego adres pozostaje taka sama (pl. Komuny Paryskiej, 1) została zredukowana do trzech lat. Ostateczna konstrukcja została zakończona w 1948 roku. W tym samym roku, park wokół budynku została wykonana. Od tego czasu, zamiast rynek popisać piękny ogród, raz zaprojektowane Langbard. Fasada chronić swoje urocze muzy: Calliope, Terpsichore, Melpomene, Polyhymnia. Blisko centrum fasady jest właściwe fontanna. Nowe produkcje odbyły się w 1947 roku, a przedwojenny repertuar została reaktywowana w 1949 roku.

Budowa i renowacja Prace wznowiono w 1967 i 1978 roku. W efekcie, niski dach budynku została wykonana, przypominający hełm.

Nagrody, tytuły, nagrody, repertuar teatru

  • Jeden z najzdolniejszych i najbardziej twórczych zespołów operowych w ZSRR.
  • Tytuł „wielki” i Order Lenina (1940).
  • Status "akademia" (1964).
  • nagrody państwowe Białorusi za dostarczony w teatrze opery narodowej opartej na książce Karatkiewicza (1989).

Wśród ogromnej liczby oper najbardziej znanych i popularnych należą:

  • J .. Verdiego "Don Carlos i Otello".
  • R. Wagnera "Lohengrin".
  • Bizet "Carmen".
  • Offenbach „Opowieści Hoffmanna”.
  • M.P. Borysie „Boris Godunov”.

Jest to tylko niewielka liczba oper, który oferuje widzom Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Minsk). Schemat pokoju znajduje się poniżej na zdjęciu.

Repertuar Teatru Narodowego w

Formacja narodowego repertuaru – to jedno z najważniejszych zadań Bolszoj Teatr Opery i Baletu Białorusi. Premiera produkcji opery „Mіhas Padgorny” białoruski kompozytor Tikotskogo Evgeniya odbyła 10 marca 1939.

Pierwszy spektakl baletowy otworzył nowy sezon 1939-1940. To była „Fontanna Bachczysaraju” Boris Asafjew (znany pod pseudonimem Igor Glebov). Praca ta została zaprezentowana w zestawieniu popularnego choreografa Goleyzovskogo Kasyana na nowym etapie.

W latach 1939-1940 premiery oper obywatelowi jako "Kvetka shchastsya" (A. Turenkowa) "Mіhas Padgorny" (E. Tikotsky) "Salavas" (M. Kroshner) "The Puszcza Palesya" (A. Bogatyrev).

Zatem Bolszoj Teatr Opery i Baletu (Mińsk) jest uważany za architektoniczny miasta i otoczony jest pięknym ogrodem i parkiem. Pomimo znacznego zniszczenia, które otrzymał w czasie wojny, budynek jest odnowiony, w pełni odrestaurowany i zakończone. Repertuar teatru jest wystarczająco szeroka. Próbka ta rosyjska klasyka i zagraniczne produkcje i występy krajowe.