858 Shares 9009 views

Przewody elektryczne do podłączenia wewnętrznego: Wymagania

Instalacja komunikacji elektrycznej w lokalu to poważna sprawa. Przewody elektryczne do okablowania wewnętrznego zdolnego do zapewnienia odpowiedniej jakości energii. System musi wykonywać wszystkie funkcje przypisane do niego w całości, a także zgodne z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa elektrycznego i pożarowego.


Do opracowania systemu, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na materiał i konstrukcja przewodów elektrycznych do instalacji wewnętrznej, jak również ich rodzaju i przekroju.

Rodzaje przewodów niosek

Istnieją trzy opcje instalacji okablowania wewnątrz budynku: otwarte, połączone i ukryte.

Otwarte okablowanie jest łatwy w instalacji, nie wymaga przygotowania kopalniach dla komunikacji. Jej główną wadą jest rozbieżność między wymogami bezpieczeństwa elektrycznego. I ogólny widok takiej instalacji jest dość brzydki. Dlatego też, w dzielnicy mieszkalnej, więc instalacja nie jest w użyciu.

Metoda polega na połączeniu elektrosoobscheny w specjalne kartony. Taka instalacja nie wymaga układania kopalnie wewnątrz murów, ale elektryk podczas ukrywania się w specjalnych kanałach z tworzyw sztucznych. Widok systemu jest dość estetyczne i wymogi bezpieczeństwa są spełnione w całości.

Najczęstszym jest ukryte okablowanie, który jest umieszczony wewnątrz tynku. Jego wadą jest dość skomplikowana procedura aktualizacji systemu. Przewody elektryczne do wewnętrznego okablowania dla dawnych czasach w obecnej sytuacji nie jest w stanie zapewnić zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ale ich wymiana wymagają otwarcia nowych kopalń i komunikacji.

drut przypisanie

Przewód elektryczny składa się z jednego lub większej liczby przewodów prowadzących prąd.

Przez mianowanie przewody energosoobscheniya dzielą się na kilka typów.

  • Drut sprzęt. Ten rodzaj przewodu jest używany podczas montażu okablowania Circuit Board, płyt i paneli. Bardziej powszechne rodzaje produktów wielordzeniowych. Wszystkie przewody są pokryte specjalną warstwą cyny lub ołowiu stopu lutowniczego. Mocowanie odbywa się zarówno za pomocą lutowania i śrub i nakrętek.
  • Nawijania drutu. Jest głównym elementem cewek i uzwojeń w transformatorach, przekaźników elektromagnetycznych, przyrządów pomiarowych i silników elektrycznych.
  • Regulacja drutu. Jest on używany do połączeń wewnętrznych przewodów elektrycznych w starych i nowych systemów. To może mieć od jednego do trzech rdzeni.
  • Przewód służy do podłączenia urządzeń elektrycznych gospodarstwa domowego.
  • Kabel służy do zasilania przewodzące elektryczność potężne ustawienia.

materiał przewodzący

Żyły przewodów elektrycznych do okablowania wewnętrznego, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, może być wykonane z miedzi lub aluminium. W większości przypadków stosowana jest druga opcja.

W identycznych obciążeń bieżącej sekcji przewody aluminiowe powinna być większa niż miedź. Wiarygodność tego materiału związki również niższa. Jest tak, ponieważ takie własności aluminium , takich jak sypkość i utleniania.

Przewody miedziane są połączone poprzez podłączenie skręcanie i lutowanie. Materiał ten jest mniej podatne na korozję i ma wysoką przewodność i wytrzymałość.

Aluminium jest także w stawach mogą być ogrzewane, które nie są zgodne z wymogami bezpieczeństwa pożarowego.

Przekrój przewodu elektrycznego

Kabel może składać się z kilku aspektów. Ich przekrój (średnica) jest wybrany w zależności od prądu. Liczba ta jest najniższa dla miedzi Q1. mm aluminium – 2Q. mm.

Picking up przewodów elektrycznych wewnętrznych wymagań okablowania i cech, które muszą świadczyć pracę urządzenia do zasilania 5 kW, konieczne jest, aby zatrzymać przekroju kwadratowym przekroju 3,2 na drucie miedzianym. mm.

Aluminium stanowi tylko 62% przewodności miedzi. Dlatego też, jeśli wymagane przekroju miedzi 2,5 metrów kwadratowych. mm drut aluminiowy w tym samym przewodności właściwej średnicy 4 sq. mm.

Przekrój musi być wybrany z marginesem mocy, ponieważ w czasie, ten przewód może być konieczne podłączenie nawet niektórzy konsumenci.

przewody etykietowania

Aby zrozumieć rozmaite typy przewodów, konieczne jest, aby zrozumieć swoje piętno.

Jeśli nie jest literą „A” w rodzaju drutu, wówczas istota jest wykonana z aluminium. W przypadku, gdy żadne takie litery, produkcja materiału produktów jest wykonana z miedzi.

Na przykład, przewody elektryczne przewody wewnętrzne „3 * 2,5” może być dekodowany jako „przewód trzy rdzenia o przekroju 2,5 tys. Mm”.

Pierwsze oznaczenia literowe się z materiału rdzeniowego, drugi przewodzący oznacza trzeci – uszczelnienie. Może to być "P" – Kauczuk "B" – PCW, "P" – polietylen.

Obecność oznaczeniem „L” Doniesiono, że w nim giętkiego drutu.

Na przykład, przewody do przewodów o wewnętrznej VVG notacja wskazuje, że wyrób ma rdzeń z miedzi, chlorek winylu izolacji oraz fakt, że przewód jest elastyczny.

Nowoczesne odmiany przewodów

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku energii elektrycznej dla takiej komunikacji oferuje szereg najróżniejszych produktów.

Istnieje jednordzeniowym wielożyłowy przewód miedziany stałe i linka seria PT.

Grupa ta obejmuje przewody elektryczne dla wewnętrznego VVG okablowania. Ich popularność wynika z wysoką niezawodnością.

Do pomieszczeń suchych i mokrych, można użyć drutu klasy AVVG. Są one podobne do poprzedniego typu kabla, ale moje są z aluminium. Ponieważ przekrój poprzeczny tego rodzaju komunikacji powinny być wybrane wyższe niż samego drutu miedzianego.

Ugruntowaną prowadnice typu SPAP. Mają wzmocnioną izolację.

Jeśli pomieszczenie ma wysoki poziom zagrożenia pożarowego, zaleca się, aby używać produktów marki zakonnicą. Są one wyposażone w specjalny środek ochrony przeciwpożarowej, że nagły wzrost temperatury środka opóźniającego wydaniach. Są one również charakteryzować się odpornością na wilgoć i ciągliwości.

Po przeczytaniu zaprezentowała gamę przewodów elektrycznych może dokonać właściwego wyboru komunikacji. Głównym kryterium – bezpieczeństwa pożarowego, zapewniając niezbędną zdolność zasilania i przestojów.

Przewody elektryczne do podłączenia wewnętrznego, właściwie dobrane i zamontowane, będzie trwał długo. Właściwe podejście w wymianie instalacji i zapewnia jakość i niezawodne działanie całego systemu.