149 Shares 4409 views

State Puppet Theater, Rostów nad Donem: opis i opinie

Teatr Lalek (Rostów nad Donem), adres, który pas jezdni. University, 46? – jeden z najstarszych w naszym kraju. Nie zawsze jest to bardzo wygodne, przytulne, niesamowita atmosfera i dobry repertuar – tylko najbardziej interesujące i pouczające historie, mające na celu uczynić świat lepszym i czystsze.


Historia teatru

Rostov State Puppet Theatre nazwany V. S. Bylkova ma długą i chwalebną historię. U podstaw jej utworzenia w latach dwudziestych ubiegłego stulecia była grupa lalkarzy, którzy zaczęli dając występy dla najmłodszych obywateli. Wśród nich były tak wielkie jak G. Masters Pidko, Kushnarenko Isajew M., S., L., S. Ulybashev Chubko, Derkach i innych. Ich występy były tak ekscytujące, ciekawe dla dzieci i naprawdę utalentowany, że miasto Komsomołu komitet postanowił stworzyć teatr lalkowy.

Jego pierwsza publiczność otrzymał w 1935 roku. W różnych okresach, Rostov State Puppet Theatre na czele z wieloma znanymi reżyserami: Trainee Stanisławskiego – Boris Sahnovsky, student E.Meyerholda – Leonid Stelmahovich. kierownictwo artystyczne teatru przez 35 lat kierował utalentowany uczeń S. V.Obraztsova – Vladimir Siergiejewicz Bilkov

V. S. Bylkov

Włodzimierz Siergiejewicz Bylkov doprowadziły miasto Teatr Lalek (Rostów nad Donem) w 1968 roku. Wcześniej był dyrektorem naczelnym Teatru Dziecięcego w Władykaukaz. Kiedy Władimir Siergiejewicz wziął udział w festiwalu lalkarzy w Wołgograd, zwrócił uwagę na byłego dyrektora teatru lalkowego Rostów. Bilkov wrażeniem jego talentu i został zaproszony do, początkowo na jeden zestaw, ale potem został przekonany do pozostania na stałe.

Uczeń Sergey Obraztsova Włodzimierz Siergiejewicz jest jego pierwsza praca furorę. Podczas służby w teatrze wielki mistrz umieścić więcej niż sto pięćdziesiąt spektakli. Krytycy wskazywali, że w swojej pracy, że jest dorosła rozmowa z ich młodych odbiorców o duszy i ideałów, wartości i ojczyzny. Wszystkie występy Bílková innym wysokiej moralności. W tych produkcjach kilku pokoleń Rostowa kibiców, którzy nauczyli się miłości i współczucia i życzliwości, uczciwości, lojalności i przyjaźni.

Prace V. S. Bylkova otrzymali dyplomów, medali i dyplomów. W 1992 roku został wyróżniony tytułem „Artysta Ludowej Rosji”.

Nowy dyrektor artystyczny

Dziś Teatr Lalek (Rostów nad Donem) kierowany przez syna słynnego reżysera – A. V. Bylkov-krotnie. Pod koniec Uniwersytecie w Rostowie w 1991 roku wyjechał do pracy w stagehand teatralnej. Po dwóch latach przeszedł bez konieczności obecności na wykłady z egzaminów szkolnych i otrzymał dramat zawodu reżysera.

Syn wielkich mistrzów, którego nazwa to najstarszy teatr lalek (Rostov), Andriej Władimirowicz nie mniej utalentowany niż Władimir Siergiejewicz. Po latach pracy w teatrze, wyreżyserował ponad trzydzieści spektakli. Wiele z jego produkcje zostały uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami. naczelny dyrektor po Bilkov Jr. wygrał w 2003 roku. Koledzy mówią jego pracoholikiem. W tej pracy pomógł swoje umiejętności organizacyjne, duże umiejętności i staranności. Dużo czasu płaci powstawaniu jego kreatywny zespół.

A. Od 1999 roku, Bilkov uczy mowy scena, umiejętności aktora-lalkarza i historię teatru lalkowego w szkole Miasto Sztuki. Z jego inicjatywy, teatr rozpoczął działalność Muzeum bawiące się lalkami. Każdy może odwiedzić go w czasie przerwy lub przed występem. Kilka lat temu, A. Bilkova-krotnie zaproszony do Międzynarodowego Związku lalkarzy, która jest siedzibą we Francji.

spółka

Teatr Lalek (Rostov) bardzo mały zespół. Jest trochę artystów, ale wszyscy są profesjonalistami na najwyższym poziomie.

Czołowych artystów teatru:

 • Marina Trudkova.
 • Elena Klimenko.
 • Swietłana Mityushina.
 • Michaił Aleksandrow.
 • Galina Keklikova.
 • Michael Haramanov.
 • Elena Grachev.

Wielu aktorów teatru otrzymali podziękowania mają dyplomy z administracji miasta, Ministerstwa Kultury, a nawet prezydenta Rosji.

repertuar

Rostov State Puppet Theater, adres, który jest dobrze znany i młodzi wielbiciele sztuki teatralnej, a ich rodzice (Univesitetsky, 46), posiada w swoich spektaklach repertuarowych dla bardzo młodych widzów (0+), a dla starszych dzieci (4+).

W każdym dniu tygodnia (oprócz poniedziałku) otwiera swoje drzwi do małej scenie teatralnej. W bardzo przytulny i przestronny hol jest kolorowe sceny. Przedstawienia tutaj nie trwają długo, ale są one zwięzłe, pouczające i bardzo jasne.

W weekendy, chłopcy są starsi mogą uczestniczyć występy na dużej scenie. Główną zasadą trupy – prostota i dostępność. Aktorzy udaje się dotrzeć do serc młodych widzów, aby zaszczepić w nich miłość do sztuki, różne systemy kukiełki, oświetlenia i akompaniamencie muzyki, efektów specjalnych – to wszystko sprawia, że opowieści żywy i radosny.

Teatr Lalek (Rostów nad Donem) współpracuje z wieloma dyrektora gości, znanych kompozytorów i pisarzy. Plany trupy – spektakle dla widzów dorosłych, „Faust”, „Romeo i Julia”. I dzieci mogą teraz zobaczyć następujące spektakle:

 • „Pinokio”.
 • "Flint".
 • „Kot w butach”.
 • „Opowieść o spokojnym Don”.
 • „Magia kolec”.
 • „Doktor No jak to boli”.
 • "Śmiało Buzzing Fly".
 • „Cholera, dobrze zrobione.”
 • „Dziadek do orzechów”.
 • "The Scarlet Flower".
 • "Colt".
 • „W dzień urodzin Leopolda kota.”
 • „Jak na wezwanie, więc echo” i innych.

Ceny biletów – od 200 do 400 rubli, w zależności od tego, jak blisko to miejsce jest na scenie.

Teatr siedzenia

Każdy tam artyści weekendu wprowadzić swoich gości do teatru. Uczy się rozróżniać kukiełki i tworzyć własne, opowiedz nam o historii z najstarszych teatrów w kraju, za pomocą prostych ćwiczeń, które rozwijają zabawy dzieci mowy znającymi biografii wielkich kompozytorów i ich dzieła.

wycieczka

Teatr Lalek (Rostov) aktywnie zwiedzania. Wyjmuje jego występy w miastach Rosji, a także blisko i daleko za granicą. Do tej pory, trupy odwiedził Kiszyniów i San Remo, Charkowie i Elista Monte Carlo i Cannes Stawropol i Helsinki, Monako i Strasburg, Edinburgh i Frankfurt i wielu innych miastach na całym świecie.

Wszędzie tam, gdzie działa Teatr Lalek (Rostów), występy zostały wyprzedane. Dom już trzy razy złożył raport twórczego w naszej stolicy, gdzie otrzymał wysokie uznanie krytyków teatralnych, społeczeństwa, a ciepłe powitanie młodych i dorosłych widzów. W tym czasie, nawet „patriarcha” lalkarzy Rosja – Próbki SV chwalił wyjątkową oryginalne sztuki muzyczną.

problemy teatralne

Nowoczesny budynek teatru został zbudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku na ruinach greckiego kościoła Zwiastowania, znajdował się tu od 1909 roku. W latach trzydziestych XX wieku została przekształcona stacji techniczno dzieci. Teatr Lalek budynek został wzniesiony na fundamentach starego kościoła, były częściowo ściany kościoła, zachowane w trakcie rozbiórki.

Na początku 2000, pomysł został po raz pierwszy ogłosił eksmisji teatru lalkowego budynku należącego do niego. To było motywowane faktem, że budynek teatru znajduje się na miejscu dawnego kościoła. Urzędnicy miejscy spotkali się i biorąc pod uwagę miejsce do budowy nowego kościoła, w pobliżu, w pobliżu biblioteki publicznej. Jednak jakiś czas później, diecezja ponownie zaapelował do Ministerstwa Stosunków własnością tej dziedzinie. W niniejszym odwołaniu nawiązałem z prawem „w sprawie zwrotu ziem kościelnych” i został podniesiony kolejny wymóg, aby wrócić do budynku.

W maju 2014 roku z inicjatywy wydawnictwa „chłopskiej” zbierania podpisów przeciwników takiej decyzji zostało zorganizowane. Jej celem było zapobieżenie teatru lalkowego z budynku. W marcu 2016 Wicewojewoda Bondarev oficjalnie ogłosiła, że budynek teatru lalkowego zostaną przeniesione do ROC. Teatr powinien przenieść się do budynku znajduje się przy ulicy Krasnoarmeyskaya do końca października 2019 r.

Muszę powiedzieć, że decyzja ta została witany z przerażeniem przez licznych widzów i wielbicieli tego najstarszego teatru. Grupy inicjatywnej aktywnych wolontariuszy, uważa, że walka nie jest zakończona. Są przekonani, że będą w stanie chronić ulubionego teatru eksmisji.

opinie

Według Rostovites i gości, Teatr Lalek – wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o rozwoju i edukacji dzieci. Zatrudnia utalentowanych i opiekuńczy ludzi, którzy kochają swój zawód, młodych widzów, dla których pracują, tworzą wspaniałe występy. Zdecydowana większość rodziców, którzy kiedyś byli sami widzowie, twierdzą, że nie jest tworzony specjalną atmosferę dobrej opowieści, która odróżnia teatr od instytucji innych dzieci w mieście.