384 Shares 5832 views

Menu dla dzieci w 1 roku

Child Health zawsze dotyczyła każdego rodzica, więc trzeba najpierw stworzyć odpowiednią dietę dla swojego dziecka. Dla dzieci po roku jest mnóstwo opcji do gotowania, więc rozważyć menu dziecka na 1 rok. Należy zauważyć, że wykonanie lat Twoje dziecko nie znaczy, że trzeba natychmiast odzwyczaić go od piersi (oczywiście mam na myśli te dzieci, które karmione piersią od urodzenia). Jak pokazują liczne badania na ten temat, mleko matki jest dobre dla dziecka, nawet po roku, ponieważ ma składników odżywczych, dodatkowo ważny jest proces „ssania”, który ma uspokajający wpływ na dziecko, chroni przed stresem.


Tak, menu dla dzieci w 1 roku może być następujący.

ŚNIADANIE. Idealny śniadanie dla pierwszego roku życia dziecka można uznać za bałagan. Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wykazały, że poziom inteligencji u dzieci, które regularnie spożywają śniadanie płatki owsiane lub gryczana, kilka razy wyższe niż w przypadku dzieci , które nie jedzą owsiankę na śniadanie. Więc mama „kręci w głowach”, jeśli chcesz, aby dziecko rośnie silny i zdrowy. Ponadto, płatki mają właściwości ekranowania – to jest, jelito przed różnego rodzaju zaburzeń.

Oczywiście, każdy dzień jest owsianka dziecko nie chce, więc proponuję dwie opcje na śniadanie. 1) Każda zbóż z mleka w połączeniu z masłem. Można użyć kombinacji zbóż, na przykład – ryż, gryka i płatków owsianych. Oprócz kaszy można dodać żółtka (1/2). Cieczy – specjalnej herbaty dla dzieci (można go znaleźć w każdej drogerii lub specjalności sklep żywności dla niemowląt), duszone owoce lub sok. 2) omlet parze. Poza omlet plasterka sera i ciemnego chleba z masłem. Płyn – Kissel, kompot lub sama herbata.

Lunch. Menu dla-letniego dziecka wiąże się mięso lub ryba kolacja. Początkowo można przygotować zupę w rosole mięso z warzywami. Na drugim (jeśli widzisz, że dziecko nie jest jeszcze zaspokojony) tłuczone ziemniaki z rybą, gotowane na parze. Tutaj, oczywiście, można eksperymentować, zamiast ryby mogą być gotowane klopsiki lub hamburgera. Ważne jest, aby wiedzieć, że ryby postanowiliśmy dać dziecku dwa razy w tygodniu przez 70 gramów, to wystarczy. Plus, nie zapomnij o deser – czy to owoce lub szklankę soku z miazgi.

Menu dziecko w 1 roku można uzupełnić podwieczorek. W porze lunchu zwykle podawana lekki posiłek. Na przykład, twarogu lub jogurtu. Dobrym przekąska może być jogurt owocowy (nawiasem mówiąc, może być przygotowana w domu za pomocą specjalnej przystawki jogurt).

Dokonywanie zmian w każdym fanaberia, można zrobić jeden rok stare menu dziecka na tydzień.

Obiad. Istnieje również wiele opcji. 1) Na kolację można gotować gulasz warzywny z kurczakiem dla pary. Na deser – owoce puree, jako ciecz – herbata, kompot owocowy, sok lub napój owocowy. 2) Marchew i twaróg zapiekanka, ciasto owocowe, herbata, sok lub kompot. Można eksperymentować z produktami, najważniejsze, że wszystkie komponenty są na liście dozwolonych dziecka.

Jeśli Twoje dziecko idzie spać późno w menu dziecka w 1 roku mogą obejmować późny obiad. Może to być jogurt dla dzieci, sfermentowany napój mleczny dla dzieci. A może po prostu zastąpić późny obiad w mleku matki.

Jeśli chodzi o słodkim cieście, menu nie powinny być włączone wypieki, ciasta tłuszczowych oleju, czekolady i innych wyrobów czekoladowych. Czasami można dać dziecku cukierki, słodycze. Co do cytrusów, konieczne jest, aby skonsultować się z dziecka pediatra ponieważ każde dziecko reaguje inaczej do cytrusów – niektórzy dopiero się rozpoczął to reakcja alergiczna, inna zwykle przekazywane bez żadnych konsekwencji.

Tak więc wybór należy do Ciebie, najważniejsze – prawo do wyboru zróżnicowanej diety.