303 Shares 6317 views

Michaił Bułhakow: działa. Lista utworów z datami

Dzisiaj mówimy o życiu i twórczości słynnego poety i dramaturga Michaił Bułhakow, wykaz produktów, które znajdziesz na końcu artykułu.


Ten człowiek urodził się 03 maja 1891 w Kijowie. Jego rodzice byli dobrze wykształceni i inteligentni ludzie. Jego matka pracowała jako nauczycielka w przedszkolu, i jest absolwentem Akademii Teologicznej ojciec wykładał na różnych instytucji edukacyjnych. Pod koniec 1893 roku zaczął pełnić obowiązki cenzora regionalnego Kijowie, wśród których była cenzura literatury, nie tylko rosyjskiej, ale również w innych językach. Ale rodzina Michaela miał pięcioro dzieci.

nauka

Bułhakow badane w pierwszej Aleksandra Gymnasium, które miały wysoki poziom edukacji, aw 1909 wszedł Kijów University Medical School. Następnie, w 1914 roku, pierwsza wojna światowa. W 1916 roku, po ukończeniu studiów, przyszły pisarz pracował w szpitalu polowym w Czerepowca i Kamenetz-Podolski. We wrześniu tego samego roku został odwołany z przodu i wysłał do szefa wiejskich szpitala znajdującego się w prowincji Smoleńsku.

okres Vyazemskij

W 1917 roku został przeniesiony do Bułhakowa Vyazma. Ten okres życia znajduje odzwierciedlenie w generowanym stworzenia „Zapiski młodego lekarza” w 1926 roku. Prace Bułhakowa, których wykaz znajduje się poniżej, to trudno sobie wyobrazić bez wzmianki o tej pracy. Bohaterem jego – utalentowanego lekarza, uczciwym pracownikiem, często oszczędzając ludziom w sytuacjach pozornie beznadziejnych, jest uwrażliwione losem niewykształconych chłopów ze Smoleńska głuchych wsi i czuje się bezsilny, aby zmienić coś na lepsze.

rewolucja

Rewolucja wybuchła zwykłego sposobu życia. W eseju „Kijów-City” (1923), autor wyraża swoją opinię na jego temat. Zauważa on, że z rewolucyjne zmiany groźny i nagle „przyszedł historię.” Bułhakow zwolniony ze służby wojskowej po Rewolucji Październikowej, wrócił do Kijowa, który został wkrótce okupowanej przez wojska niemieckie. Tutaj pisarz zanurza się w wir wojny domowej rozpoczął. Prace Bułhakowa, których lista znajduje się poniżej, obejmują utworzenie tych lat.

Bułhakow – lekarz

Ponieważ Pan Michaił był dobrym lekarzem, potrzebne były jego usługi, a ona i pozostałe strony wojujące. Chociaż jest on w każdej sytuacji pozostał wierny humanistycznych ideałów w jego sercu stopniowo zaczęła się zwiększać niechęć wobec okrucieństwa białych i Petlurites następnie odzwierciedlenie w opowieści o „Night at the numerem trzecim” i „latać” w powieści „Biała gwardia” i gra „Running” i „Dni turbin.” Rzetelnie wykonując obowiązek lekarza, Bułhakow pod koniec 1919 roku, ona stała się mimowolnym świadkiem brutalnych zbrodni w Władykaukaz. Odmowę wzięcia udziału w tej wojnie, na początku 1920 roku, zrezygnował z armii Denikina Bułhakowa. Prace, których wykaz znajdziesz w tym artykule, taki czy inny sposób odzwierciedlać te i inne dane biograficzne.

kariera literacka

Pan Michał kiedykolwiek zdecyduje się opuścić studia w dziedzinie medycyny i rozpocząć pisanie karierę pisząc artykuły do lokalnych gazet. Jego pierwsze opowiadanie, skończył się jesienią 1919 roku. W zimie 1919-1920 został napisany kilka humorystycznych anegdot i opowieści. W jednym z nich, „Tribute to podziwu,” opowiada historię starć ulicznych, które miały miejsce w czasie wojny domowej i rewolucji w Kijowie.

sztuki teatralne

Bułhakow krótko przed Białym wycofał się z Władykaukaz, poważnie chory z nawracającą gorączkę. Wyzdrowiał na wiosnę 1920 roku, kiedy Armia Czerwona już zajęli miasto. Od tego czasu, pisarz zaczął współpracować z komitetu rewolucyjnego, jego jednostkę sztuk, pisząc dla ingusko i Osetii zespołów grać, co odzwierciedla jego poglądy na temat rewolucji. Byli tylko jeden dzień pobudzenie i zostały stworzone głównie w celu przetrwania w trudnych czasach. wrażenia Władykaukaz Bulgakov znalazły odzwierciedlenie w jego słynnej powieści „Notatki na mankietach”.

Przeprowadzka do Moskwy

Najpierw w Tbilisi, a potem w Batumi Bułhakowa możliwość emigracji. Ale wiedział, że musi być blisko ludzi, w tym trudnym dla kraju. Dlatego też, w 1921 roku przeniósł się do Moskwy Bułhakowa. Od wiosny 1922 roku, w artykule pod jego autorstwa regularnie pojawia się w Moskwie czasopism i gazet. Satyryczny eseje i pamflety odzwierciedla główne cechy porewolucyjnej społeczeństwa. Głównym przedmiotem satyry literackiego są nowobogackich-nepmen, którą nazwał „szumowiny NEP” (nowela „Cup of Life” i „Trillioner”), a także posiadające niski poziom kultury członków populacji: bazar przedsiębiorców, mieszkańców Moskwy komunalnych biurokraci pracowników i innych. Pan Michał zauważa i cechy nowego czasu. W jednym z tamtejszych esejów chłopiec jest studentem (jako symbol nowych trendów), chodzenie po ulicy z nowym plecaku.

„Fatalne jaja”

„Fatalne jaja”, wydanej w 1924 roku, Bułhakowa. Prace, których lista znajduje się poniżej, to trudno sobie wyobrazić bez wzmianki o tej historii. Jego działanie zostało przełożone na odległej wyimaginowanej przyszłości, a dokładniej w 1928 roku. Następnie NEP wyniki stało się oczywiste, w tym silny wzrost poziomu życia ludności. Brzoskwinie, główny bohater tej historii, dokonał wielkiego odkrycia, które może przynieść wielkie korzyści dla ludzkości. Ale w rękach arogancki, niepiśmienni osób, z rodzącym się biurokracji, rozkwitły w czasie komunizmu wojennego i wzmocnione w latach NEP swoje stanowisko, wynalazek jest tragedia. Nie tylko brzoskwinie, ale również niemal wszyscy bohaterowie powieści Bulgakov 20s zawodzą. W pracach Bułhakowa starał się przekazać czytelnikowi ideę niedostępności nowoczesnego społeczeństwa do przyjęcia nowych zasad stosunków opartych na szacunku dla pracy, wiedzy i kultury.

„Running” i „Dni turbin”

W sztukach „Lot” i „Dni turbin” (1925-1928 lat), pisarz sportretował fakt, że wszystkie kolejne władze w wojnie domowej są wrogo nastawieni do intelektualistów. Bohaterowie tych dzieł są typowymi przedstawicielami tak zwanych „nowych intelektualistów”, którzy popierali rewolucję pierwszy, lub ostrożnie lub otwarcie walczyli przeciwko nim. Pan Mikhail uważał się za nową warstwę, podobnie jak humor, napisał w swoim artykule „fabularnego Capital w notebooku.”

Los pisarza

Reaguje na zmiany społeczne, czułem niesprawiedliwość, wątpliwości co do konieczności środków, ale nie przestają wierzyć w ludzi, w ludzkiej Bułhakowa. Prace, których wykaz oferujemy, znajduje odzwierciedlenie. Pytali z nim i doświadczonych bohaterów w swoich pracach, które spotkało się z krytyką niegrzecznie. Ataki na pisarza w 1929 roku nasiliły. Zostały one usunięte ze sceny wszystkich jego sztuk: „Crimson Wyspa”, „Days turbin” i „Zoyka mieszkaniu”. Będąc w trudnej sytuacji, pisarz postanawia napisać list do rządu, który poprosił o pozwolenie na opuszczenie kraju. Krótko po rozmowie ze Stalinem, po której Bułhakow został dyrektorem Moskiewskiego Teatru Artystycznego jako asystent. Ponownie pojawił się w fazie formułowania sztuk Bułhakowa, a po pewnym czasie – i inscenizacja „Martwych dusz” (Bułhakow).

Wszystkie prace, których lista znajduje się poniżej, zostały wymienione w tym artykule, w porządku chronologicznym, z której można zobaczyć, że po roku 1927 w druku nie pojawi się już więcej wierszy autora, jak był członkiem listy zakazane. Mimo to, Pan Michał nie opuścił domu. Jest w naszym kraju stworzył wszystkie dzieła Bułhakowa. Lista latach pisania i ich nazwy odnoszą się do końca artykułu.

„Mistrz i Małgorzata”

W 1933 roku, próba pisarz opublikować powieść została wykonana „Życie Monsieur de Moliere” w serialu „Życie na wybitnych ludzi”, ale znowu się spodziewać awarii. Aż do jego śmierci, Pan Michał nie jest już stara się publikować swoje prace. Tym razem poświęcony pracy nad produktem „Mistrz i Małgorzata” powieść, która stała się jednym z największych osiągnięć w świecie prozy 20. wieku. Do pracy zabrał 12 lat życia Bułhakowa.

Wczesne wersje produktu wydawało mu się niewystarczająco skuteczne, więc po kilku latach wrócił ponownie i ponownie do swoich bohaterów, konflikty i wymyślić nowych scen. Dopiero w 1932 roku powieść nabyte story kompletności.

W ostatnich latach, Bułhakow, choć i kontynuował pracę, jeszcze nie publikowane. To się zepsuł, a to doprowadziło do zaostrzenia choroby i późniejszej przedwczesnej śmierci. Bułhakow zmarł w dniu 10 marca 1940 roku i został pochowany w Moskwie, cmentarz Nowodziewiczy.

Lista dzieł Bułhakowa z datami

historie:

– „Notatki na mankietach”:

 • 1922 – „Nadzwyczajne Przygody Dr.”, „Czerwony Korony”, „Noc w liczbie trzeciego”;
 • 1923 – Chiński historia „” Raid „” Notatki na mankietach „;
 • 1924 – "La Boheme".

– „Zapiski młodego lekarza”:

 • 1925 – „Chrzest kolej”, „egipskie ciemności”;
 • 1926 – „Ręcznik z koguta”, „blizzard”, „Missing Eye”, „Starry wysypkę”, a także przyległych do cyklu opowieści „zabiłem”;
 • 1927 – sąsiaduje z cyklu opowiadań „Morphine”.

Michaił Bułhakow pisał różne prace. Lista kondygnacji, z których już wymienionych, powieści i dramatów suplementów.

powieści:

 • 1924 – „Biała gwardia”;
 • 1962 – "Życie Monsieur de Moliere";
 • 1965 – „Notatki zmarłego”;
 • 1967 – „Mistrz i Małgorzata”.

gra:

 • 1925 – "Zoyka mieszkanie";
 • 1925 – "Rachunkowość Pięść";
 • 1926 – „Dni turbin”;
 • 1930 – „Kabała hipokrytów”;
 • 1955 – "Aleksander Puszkin";
 • 1962 – "Run";
 • 1965 – "Iwan";
 • 1965 – "Szalony Jourdain";
 • 1966 – "Bliss";
 • 1977 – "Batum";
 • 1986 – „Wojna i pokój”;
 • 1986 – "Martwe dusze".

Są to główne kreacje, które utworzone Bułhakow. Prace, których wykaz został przedstawiony do Ciebie nie ograniczają się do powyższych. Tutaj nie mamy zamówione satyry, artykułów, esejów i niektóre inne prace, do zapoznania się z tym byłoby również użyteczne.

Filmy oparte na twórczości Bułhakowa, których wykaz został określony powyżej, stworzył wiele producentów krajowych i zagranicznych. Najsłynniejsza filmowa adaptacja „Mistrza i Małgorzaty” – Aleksandra Pietrowicz, George Curry i Władimir Bortko, stworzony w Rosji.