711 Shares 1983 views

Rider – owad, rendering człowiek niezaprzeczalne pomoc

Rider – owad, który różni się od innych członków swojej klasy miejsce składanie jaj. Kiedy przychodzi czas na rozrodczość, kobieta patrzy na zdobycz. Podejmie odpowiednie larwa, że pogrąża się w ciele ofiary pokładełkiem i składa jaja natychmiast. Jedna próba nie wystarczy – i musi zaatakować kilka razy, utrzymując otwarte niebezpieczną walkę że niezdarny ofiara zazwyczaj traci Hustler przeciwnika.

Insect-jeździec może również wpływać na otwartą larwy dzienną i prowadząc życie ukryte, na przykład, drewno lub łodyg. W takich przypadkach, kobieta pokładełko jak wiertarki, przedziurawić przeszkodę. Niektórzy zawodnicy nie składają jaja w ciele ofiary, a na jego powierzchni. Urodził się larwa gryzie mocno powstrzymując dzięki zewnętrznej powłoce ofiar i zjada jej soki.

Rider – owadów cienką ciała wydłużonego brzucha, długie igły, pokładełkiem na końcu. Grubość pokładełkiem jest porównywalna z włosia. Wewnątrz znajdują się trzy nitkowatych kosmki pod perturbacji której porusza jaj. Cechą wyróżniającą jest długi anteny, które bada się powierzchnię i wykrywa najmniejszych drgań rowerzysty (owady). Zdjęcie dobrze pokazuje go.

Co ciekawe zachowuje Dinocampus coccinellae (Rider owadów z około 4 mm, wielkość, związanych z rodziny męczelkowate), które pasożytują na siedem plamami biedronki. Odroczony jajo zaczyna rozwijać się w ciele ofiary. Larwa z jajkiem To wychodzi w ciągu kilku dni. Zaczyna jeść tłuszczowych i tkanki łącznej bez wpływu na narządy wewnętrzne biedronki, które nie wydają się zauważyć zmian. To trwa około 25 dni.

Kiedy nadszedł czas, aby opuścić ciało pojazdu, larwa gryzie nerwy jeźdźca kończyn biedronki, tak, że nie mogła uciec. Wychodzi z ciała, larwa znajduje się między nogami jego „konserwy”, czyli pod jej ciało, ona tka kokon, w którym do dalszego rozwoju. O dziwo, biedronka żyje przez cały ten czas. Pupa rośnie około tygodnia, a następnie opuszcza kokon. Université de Montréal naukowcy udowodnili, że w co czwartym przypadku przewoźnik pozostaje przy życiu, co więcej, po tym incydencie, wrócił do normalnego życia.

Wiadomo obecnie około 40 tysięcy rodzajów jeźdźców. Pomimo dużej liczby ludzi rzadko spotykamy je. Wynika to z faktu, że owady siedlisk przełącz słabo zaludnionych, spokój. Różnią się wielkością (od kilku milimetrów do 5 cm), w miejscu zamieszkania, w kolorze i zachowania. Ofiary mają również różne. Mogą być treschalki szparagi, błędy, Boll wołek, jabłkóweczka i wiele innych. Ale bez względu na to, jak zachowywał się i mieszkał tam, gdzie jeździec, owad zawsze zapewnić ich potomstwo z żywnością. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość ofiar – szkodników upraw rolnych, ich rujnuje, zawodnicy bez wątpienia przyczyni się do osoby, zapobiegając ich dystrybucję. Było to w taki sposób nietypowy reprodukcji oparty biologicznego zwalczania wielu szkodników.