308 Shares 5263 views

Jak zrobić lalkę tkaniny? Jak zrobić lalkę własnymi rękami w domu

Szukasz nowego hobby lub po prostu postanowił spróbować swoich sił w innej formie sztuki? Chcesz dowiedzieć się jak zrobić lalki tkaniny? W artykule szczegółowo omówiono proces i podany wzór. Wybierz żądaną opcję. Szyć razem ze swoimi dziećmi. Ten fascynujący proces może przekształcić się w przyjemnym doświadczeniem codziennego.

Hobby dla siebie lub praca z córką

Tworzenie pamiątki z ich rąk jest zawsze miła. Zdolność do szycia – przydatne umiejętności. Jeśli zdecydujesz się znaleźć nowe hobby, i powiedzieć moją córkę jak zrobić lalkę własnymi rękami w domu. Jeśli interesie dziecka, będzie można spędzić czas razem z wykorzystaniem wymyślanie różnych znaków i realizując je w tkance.

Materiały i narzędzia

Aby zrozumieć, jak zrobić lalkę własnymi rękami w domu, należy dowiedzieć się, co to zajmie. I musi spełniać następujące wymagania:

 • Beżowe ciało tkaniny lub biały kolor. Lepiej wziąć naturalny materiał (Tkaniny bawełniane, bawełna, satyna) lub użyć rajstopy nylonowe.
 • Herbata, kawa plamiąc białą szmatką, jeśli nie można znaleźć właściwego tonu.
 • Wata, wyściółka poliestrowa lub inny materiał do wypychania.
 • Materiał na ubrania.
 • wykroje ołówek.
 • Szablon.
 • Nici, igły, szpilki.
 • Szycia kreda na rysunku kontury.
 • Nici do haftu cech twarzy lub farby z pędzli i PVA klej do tego samego celu.
 • Elementy dekoracyjne do dekoracji odzieży.
 • Maszyna do szycia, ale można użyć ręcznego szwy.

Ilość materiałów i listę nich będzie zależeć od sposobu tworzenia produktów.

Jak zrobić lalkę własnymi rękami: technologia produkcji

Cały proces może zostać podzielony na dwa etapy:

 1. Tworzenie ciała postaci.
 2. Wykonywanie strój.

W pierwszym kroku należy wykonać następujące czynności:

 • głowica;
 • twarz;
 • fryzura;
 • korpus;
 • ręce;
 • Nogi.

Ubrania są wykonane oddzielnie, ale dla lalek wnętrz zwykle sprawiają, że na stałe. Może być przyszyta bezpośrednio do bazy lub nawet kleju. Najważniejszym i najbardziej odpowiedzialny – aby organizm sam. Wykonana jest zarówno dla poszczególnych części i zrobić, na przykład, głowa wraz z ciałem, kończyny z ciała.

Podczas napełniania części syntetycznej wyściółka należy wziąć pod uwagę to, że gęstość głowicy powinna być wyższa niż stopy. Jeśli wypełnić kończynę zbyt mocno, nie będzie praktycznie żadnego flex, bo z tego, co roślina nie dostać lalkę. Kiedy szyja będzie trochę pełny, głowica może spaść. To powinno być uważane za zbyt. Jeśli za pierwszym razem coś nie działa, nie powinien być zdenerwowany. Wszystko przychodzi z doświadczeniem.

Warto zauważyć małe zastrzeżenie o wydajności stawów. Niektóre szyte przez nich wyciąć części klapy, a następnie zająć nożyczki i bardzo blisko do obwodu szwem bocznym. Można to zrobić w sposób tradycyjny. Na kompleks zaokrąglone kontury zrobić cięcia w tkance nie kurczyć po skręceniu i element do druku na przedniej stronie.

Aby włączyć się długie i wąskie części nóg i rąk, i jest to cecha charakterystyczna dla popularnych wnętrz lalek, trudne. Warto używać ołówka ani kija, z dodatki szew zrobić minimalne.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić lalkę z tkaniny: najpierw dokonać głową, a potem resztę ciała, najmniej wykonywania strój. To jest najbardziej interesujące, ekscytujące faza oszczędny, ale trzeba iść i odpocząć.

Jak uszyć lalkę własnymi rękami: klasy mistrzowskie na głowie produkcyjnego

Lalki często rozpocząć szycie od tego elementu. Głowica wykonana jest z tkaniny lub odcięcie części rajstop nylonu. W pierwszym przypadku obie części są szyte po niewłaściwej stronie. Przez otwór pozostawiony przez produkt wywrócone na drugą stronę, wypełniona syntetycznym wypełnieniem. W drugim przykładzie wykonania bezpośrednio wełny nadziewane w nylon „kieszeni”. Przy skurczu wątku tkanek w niektórych miejscach jest to możliwe, aby utworzyć osobę ulga. Jeśli chcesz naturalnym, a objętość może być nawet używany jako podstawa do dolnej części plastikowej butelce. Dla niego będzie wystarczające, aby dodać wełny policzki wahadłowością a podbródek.

Jeśli zdecydujesz się zrobić głowę perkalu lub innych naturalnych tkanin, ale nie znaleźliśmy odpowiedni odcień, wziąć biały materiał i barwieniem kawy lub herbaty z naturalnych pigmentów tworzyć własne pożądany odcień. Kawa daje ciemniejszy kolor.

Technika barwienie polega na tym, że biała tkanina obniża się do gorącego roztworu (do infuzji), substancji naturalnej odbywa się tam aż do ostygnięcia. Wypychany zawieszenia lub rozkłada na płaskiej powierzchni nie ROZWODOWEGO niekompletnym suszenie, prasowanie. Po tych procedur, można uzyskać pożądany odcień, który dzięki ostatniej operacji nie będą smarowane.

Tkanina jest lepiej malować duże klapy na patelni na kolor jednolitości, ale najpierw należy spróbować zrobić to na małym kawałku. Herbata powinna być zawsze napięte, lub poprzez spawanie plamy pozostają. Wlew można stosować nie tylko, ale także do wrzenia około 0,5 minut.

rysy twarzy są zwykle malowane kolory. Akryl nadaje. Że pigment nie pogrążyć się w tkaninie, należy zagruntować odpowiednim miejscu z białym klejem. Druga metoda – haftować oczy, usta, kształt nosa tkaniny ze względu na opakowaniu. Możesz być zatrzymany zakupione plastikowe oczy. Ta opcja jest zwykle używany, gdy lalka jest wykonana w postaci znaku przyrody (kotów, królików).

Włosy są wykonane z nici do szycia, przędzy na drutach lub innego dostępnego materiału. Jeśli masz zabawek starej WIG niepotrzebnych dzieci i można go spróbować. Zwykle włosy są najpierw zbierane we włosach, a następnie delikatnie przymocowane do głowy.

Stroje dla lalek

Teraz już nauczyli się, jak zrobić lalki tkanina, ale nadal trzeba je ozdobić. tworzony jest pewien obraz nie tylko przez rysy twarzy, ale także ze względu na zużycie. Podstawą charakteru mogą być wykonane przy użyciu tego samego szablonu. Pozwoli to znacznie przyspieszyć ten proces. Różnią się twoje postacie są tylko ubrania. Szyć na sukienkę dla innego stroju, trzeci spodnie strój i koszulę (to będzie lalka-chłopiec). Sukienki mogą być tematyczne, i można korzystać z tradycyjnych strojów. Jak już wspomniano, odzież jest zazwyczaj stałe, więc może nawet być klejone, a nie szyte do bazy.

kolekcja tematyczna

Jeśli nie lalki wnętrz dla Twojego domu, szukać jakiejś ogólnej idei, na przykład, nadaje się do kuchni, sypialni povaryata – czy księżniczka. W salonie można zorganizować postacie w strojach narodowych. Jeśli szyć prezenty dla rodziny i przyjaciół, wybrać postać według pewnej osoby zawód, który jest pamiątką. Tak więc, można dostać lalkę-master, malarz, kierowca itd Śmieszne lalki z tkaniny w postaci zwierząt .. koty, psy, owce, kozy, niedźwiedzie i myszy, króliki.

Postacie zrobić i jak cute baby zwierząt bez wydłużonych proporcjach ciała.

sprzedawać pamiątki

Teraz już nauczyli się, jak zrobić lalki tkaniny, zobaczyłem, jak różne pomysły mogą być ich rejestracji. Można włączyć ten zawód jest nie tylko interesującym hobby dla siebie, ale zacząć podejmować pamiątki na sprzedaż. Teraz produkty w ręcznie robione styl jest bardzo popularny, szczególnie w wewnętrznych lalek. Mogą dyskretnie dywersyfikacji pomieszczenie, nadając mu niepowtarzalny styl i charakter. Nabywców jej produktów można znaleźć za pośrednictwem Internetu na specjalnych platformach tematycznych, sieci społecznych, a można ustawić elementy do sprzedaży w sklepie z pamiątkami w mieście. Istnieją nawet niektóre sklepy, które specjalizują się w konkretnej postaci produktów lub wykorzystują wyłącznie unikalne ręcznie.

Nauczyłeś się, jak zrobić lalki szmatką. To proste, jeśli masz gotową próbkę kilka szablonów wzorów części ciała i odzieży. Wybierz swój ulubiony pomysł. Skręć interesujący zrobić w hobby rodziny.