199 Shares 6057 views

tajemnice rybackie kiedy karp są gryzienie najlepszy?

Wiele domowych entuzjastów połowów zastanawiasz się, kiedy karp są gryzienie najlepiej. Okaże się w niemal wszystkich wodach krajowych. To właśnie przedstawiciele tego typu najczęściej nabrać na przynętę. Na terytorium Federacji Rosyjskiej, są dwa podgatunki karpia. Jeden z nich – to złoty. Można go znaleźć w zbiornikach z europejskiej części naszego kraju i do zlewni rzeki Lena. Lubi być w wolno płynącej wodzie, tak ulubione miejsca na nią są stawy i jeziora i rzeki z małym prądem. Z kolei drugi reprezentant – tołpyga – najczęściej występuje na Dalekim Wschodzie i Syberii. Waga największych przedstawicieli może osiągnąć 1 kg.

Najkorzystniejsze warunki

Teraz do czynienia z faktem, że karpie są gryzienie, o jakiej porze dnia najlepiej jest prowadzić połowów maksymalnych wyników. W ciągu dnia, jak pokazuje praktyka, ta ryba jest w stanie spoczynku, to wynik tego rozrywką będzie słaba. Ale wczesnym rankiem i późnym wieczorem są najbardziej korzystne warunki dla takich połowów. W tej chwili możemy powiedzieć, karp idzie do „B” i „obiad”, a to jest o wiele łatwiej złapać. Najgorszą rzeczą w tej sytuacji gryzie podczas spokój. Jeśli nie ma wiatru, wtedy wszystko powinno działać.

Dobór sprzętu

Z poprzedniego ustępu wiemy, że karpie są gryzienie. Ale to nie wystarczy do pomyślnego rezultatu. Konieczne jest również, aby wybrać odpowiedni bieg. Dobrze nadaje się do konwencjonalnego rybacka teleskopowej wędką lub Osioł. W pierwszym przypadku konieczne haczyki 5 lub 6 wielkości. Osioł jest zalecane, aby rzucić się w odległości 30 metrów. Linia powinny być cienkie (od 0,2 mm kwadratowy w przekroju poprzecznym) i stały (w stanie utrzymać ciężar 1 kg).

szkolenie

Ważne jest, aby wybrać miejsce, które najlepiej nadaje się do wędkowania. Zazwyczaj jest to otwarta przestrzeń z wodą, obok krzaki. Dno powinno być pokryte mułu i glonów – ryby lubią je jeść i ukryć się przed drapieżnikami, to można. Jak wiemy z wcześniej wspomniano, rano i wieczorem – wtedy karpie są gryzienie najlepiej. Dlatego zaleca się, na dzień (lub co najmniej 12 godzin) na miejscu w przyszłości uczynić przynętę. Może to być chleb, kawałki robaków i innych „przysmaków”, który kocha karpia. W rezultacie ryba zostanie wniesiona z góry, co znacznie zwiększy kęs.

wędkarstwo

Przed połowów, trzeba ponownie rzucić przynętę przyciągnąć rybę. Nadaje się do ciasta chleb lub dżdżownice. Mogą być również wykorzystywane jako przynęta. Na teleskopowego wędką w tym przypadku jest to o wiele łatwiej złapać. Kiedy zaczynają się gryźć karasie pływaka lekko odbija, to zaczyna jechać boki. Ponadto, może całkowicie przejść pod wodą. W tym momencie najważniejsze – dobry haczyk na ryby i wyciągnij go. Jeśli złapany jeden karp, nie ma powodu, by zmieniać swoje miejsce – są one zwykle gromadzą się wokół. Gdzie jest jeden, nie będzie innych. Jeśli przez 20 minut bez rezultatu, ma sens, aby natychmiast zmienić łowiska.

wyniki

Jako część tego artykułu została podana odpowiedź na pytanie, karp są gryzienie najlepszy w jakim czasie. To rano i wieczorem. Po południu przedstawiciele tego rodzaju odpocząć i złapać ich jest prawie niemożliwe. Dlatego najlepiej jest zaangażować się w tego rodzaju połowy jest o określonej porze dnia. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby nie wiatr, a na powierzchni istnieje niewielka fala. To znacznie zwiększa szanse na sukces.