396 Shares 1525 views

Jak dowiedzieć się, czy karta dźwiękowa zainstalowana w komputerze?

Nowoczesny komputer nie można sobie wyobrazić bez karty dźwiękowej. Chociaż urządzenie to nie jest zaangażowany w obliczeniach matematycznych wykonywanych przez CPU, jednak jest ona ustawiona w dowolnym informatyce i multimedia interaktywność sugerując. To jest powód, że w ostatnich latach kwestia jak sprawdzić kartę dźwiękową, zainteresował się nie tylko guru komputerowych, ale także zwykli użytkownicy.


Ponadto, wiele zainstalowanej karty dźwiękowej (karta dźwiękowa) bezpośrednio wpływa na jakość dźwięku: bezużyteczną połączyć kosztowny system głośników do budżetu mapę, ponieważ dźwięk nadal będzie mierny. Jest oczywiste, że każdy właściciel komputera, doceniając dobrą jakość dźwięku, musi wiedzieć, jak zdefiniować swoją kartę dźwiękową. Pomoże to wybrać najbardziej komfortowy od charakterystyki modelu.

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się o kartę dźwiękową. Wszystkie z nich są skuteczne i wzajemnie się uzupełniają. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie najbardziej przystępne.

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, kartę dźwiękową – to podać pełną nazwę od konsultanta w momencie zakupu. I pożądane jest, aby napisać odpowiedź, ponieważ nieznane terminy techniczne zostały szybko zapomniane.

Ale ogólnie, potrzeba do czynienia z pytaniem, w jaki sposób dowiedzieć się, kartę dźwiękową nie występuje natychmiast. W tym przypadku, należy zapoznać się z arkuszem Gwarancja: czasami wymienia składniki. Fakt, że niektóre sklepy sprzedają, gdy komputer zapewnia pełnej gwarancji dla całej jednostki systemowej, a drugi – dla każdego urządzenia (jak w okresie gwarancyjnym na nich różne). A jeśli na liście zostaną określone adapter audio, problem można uznać za rozwiązany.

Najbardziej radykalny sposób – otwarcie obudowy i kontroli karty dźwiękowej „na żywo”. Braki w tym podejściu, bez wątpienia, wiele, ale ma jedną zaletę, często przewyższa je wszystkie. Jest to 100% dokładność w określaniu niż nie może pochwalić się jakiegokolwiek oprogramowania lub jakichkolwiek innych środków. Oczywiście, jeśli użytkownik nie wie, czy trzeba szukać i jak szukać karty dźwiękowej (szczególnie w przypadku kodeka AC97 lub HDA), wtedy można zapomnieć o tej metodzie. Nieco zapyta: przewód od głośników (wzmacniacz) podłączonych do wyjść karty dźwiękowej. Karta może być oddzielny zestaw składników wprowadzonych do złącza magistrali komputera. W tym przypadku konieczne jest, aby dokładnie zbadać: PCB musi posiadać etykietę z nazwą. Na przykład, Audigy 4. Jeżeli mówimy o chip kodeka, ostatnio stał się bardzo popularnym rozwiązaniem, będzie musiał szukać profesjonalnej pomocy.

Ale zostawmy aż tak ekstremalnych środków, ponieważ istnieje sposób programowy, skąd wiesz, że Twój Windows 7 karty dźwiękowej, to ten system jest zainstalowany w większości. Większość po prostu korzystać z systemu operacyjnego. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem zadzwoń właściwości ikona regulacji głośności, obok zegara z paska zadań. Podążamy w „urządzeń odtwarzających” i wybierz „Właściwości” z menu „Speakers”. Na karcie „Ogólne” znajduje się okno „Controller”, co wskazuje na nazwę karty dźwiękowej.

Zdarza się, że pasek zadań jest ikona głośnika. Kliknięcie na nią dostać w ustawieniach sterownika. Jedna z zakładek – informacje o urządzeniu.

Jednym z najmniej wygodny sposób – jest skorzystać ze specjalnych programów: AIDA64 lub SiSoft Sandra. Aida jest konieczne, aby przejść do „Multimedia” i wybierz „Audio PCI / PnP». Wszystkie urządzenia audio będą wyświetlane i, co ważniejsze, ich dokładny typ (Code). Faktem jest, że czasami karty o tej samej nazwie mają różne charakterystyki. I wyróżnienie i jest słowo kodowe.

I wreszcie, można otworzyć z instrukcjami na płycie głównej komputera i przeczytać o zainstalowanej karty dźwiękowej (odpowiednim dla rozwiązań wbudowanych).

Eksperci mogą określić rodzaj kodu karta sprzętu „Run – dxdiag – Dźwięk”.