517 Shares 8504 views

Obowiązki i rola mężczyzn w rodzinie

W celu stworzenia rodziny każda osoba jest prowadzona przez marzenia o przytulnym portu i razem stary. Romantyczny etap charakteryzuje idealistycznych wyobrażeń o małżeństwie jako życiu dwojga kochanków, wypełnione, ale nic z radości. Realia wykazać istnienie obowiązków, różnica poglądów na nich obojga małżonków, możliwość konfliktu i stałą potrzebę priorytetów rozstanie. Zazwyczaj kobiety są bardziej uwrażliwione ich zadań. Rola mężczyzn w rodzinie męża jest niejasne, często nie zdając sobie z jego ważnych elementów, które po pewnym czasie prowadzi do kontrowersji. Aby zminimalizować sporów na etapie uzyskiwania certyfikatu małżeństwa jest ważne dla każdego partnera, aby zrozumieć wymagania swoich ról małżeńskich, aby przedyskutować i przyjąć je wzajemnie.


Czym jest instytucja rodziny?

Z punktu widzenia socjologii, małżeństwo to związek dwóch osób, mających na celu przybliżenie korzyści dla społeczeństwa; mała organizacja, która spełnia podstawowe potrzeby człowieka; Instytut rodzaju przedłużenie; kolebką rozwoju dla dzieci. Przed wiekami zmysłowy komponent nie jest brane pod uwagę, rodzinę stworzoną w oparciu o dobrobyt materialny, rozumienie rodziny, inne aspiracje. Udany sojusz oparty na wzajemnym szacunku i bezwarunkowej realizacji każdego z małżonków, ich ról. Kobieta – palenisko matka. Rola mężczyzn w rodzinie – podstawowym, mające na celu zapewnienie dobrego samopoczucia.

Demokratyzacja trwała przez wieki. Walka o prawa i wolności osiągnąć sukces. Dziś małżeństwa opiera się na romantycznych uczuć. Jest to wielki przywilej – mieć wspólną drogę życia z ukochaną osobą, z nim mnożyć korzyści i wychowywać dzieci. Komponent emocjonalny cementów sojusze. Ona jest kuszącą pułapkę, gdzie są one zabijane jak najszybciej uczucia ustępują. W celu zapobiegania powstawaniu poważnego kryzysu w relacji małżeńskiej, na etapie ich powstawania, aby prawidłowo zrozumieć iw pełni zaakceptować roli kobiet i mężczyzn w rodzinie.

Ewolucja instytucji małżeństwa

Statuty małżeństwo wywodzą swoje korzenie w prymitywnym społeczeństwie. W czasach matriarchat był żywicielem mężczyzna, kobieta – opiekun ogniska, podczas gdy był on uważany za głowę. Rewolucja neolityczna wykonane rolnictwo, hodowlę zwierząt oraz przewagę patriarchatu. W stadach pojawiła organizację plemienną. Rola kobiet i mężczyzn w rodzinie kilka videoizmenilas, zachowując tę samą istotę. Zapewnia wspólnego zarządzania gospodarką, ale nie wydać „silne” połowę problemów rodzinnych i «słabe» – od narodzin i opieki dla członków rodzaju.

W całej historii ludzkości były różne cywilizacje, w których rola każdej znacznie przesunięte. Historie znane i te, w których było voenachalnitsey, ale nie wiadomo do tych, w których będzie brał tylko opieki nad dziećmi i pracach domowych.

Według niektórych badaczy, formacja początkowa rodowego monogamii zaangażowany grzywny połowę w krajowym systemie niewolnictwa. Wielowiekowej ewolucji płci widłowy możliwe role społeczne, nie są pozbawieni podstawowych obowiązków seksualnych. Ewolucja roli mężczyzn w rodzinie powołuje wypełniania swojego istnienia głęboki emocjonalny składnik w stosunku do żony i dzieci, a także w jednolitym podziału obowiązków domowych „”

Teoria nowoczesnej rodziny

Prosperujących wiejskie i miejskie jednostki rodziny XXI wieku bardzo różnią się od siebie w konwencjach szczęścia. Tak więc, na wsi charakteryzuje się przewagą zarządzania domowym. W związku z tym, wzajemne obowiązki są podzielone w tym samym czasie w kuchni leżą na kobiety i ciężkiej pracy fizycznej – na człowieka. Dla takiej organizacji w nowoczesnych mężczyzn wieku płci są uważane za nienormalne sytuacji zmieniających się w kuchni, a kobieta – na opał.

Dla współczesnej rodziny miejskiej jest podstawowym aktywności społecznej i zawodowej. Trudności w prowadzeniu życia codziennego są zredukowane do czyszczenia, mycia i gotowania. Biorąc pod uwagę równość płci, mogą one również być zrównoważone. Na tej ustawie jest uważane za normalne, gdy jest dużo pracy, a czasami może przygotować jedzenie lub pracować z dziećmi. W obciążeniu do miejskich dni powszednie rodziny dodaje potrzeby każdej z par monitorować swój wygląd i zdrowie. Pokoje fitness i salon kosmetyczny zajmuje pewną część dnia i wymaga drugiego z małżonków wykonywać pewne obowiązki, na przykład, spotykać się z dzieckiem. Nawet pół wieku ta część życia małżeńskiego nie istnieje. I tu znowu pokazano ewolucję roli mężczyzn w rodzinie – jeśli chce zobaczyć jego kobieta zadbana i zdrowa, musi udostępnić część swoich funkcji.

harmonizacja ról

rola społeczna – to zbiór działań, które dana osoba wykonuje w stosunku do rodziny i społeczeństwa. Podczas swojego życia, obejmuje wiele z nich. Rola społeczna mężczyzn składa się z następujących elementów: kochanka, przyjaciela, ojca, żywiciela, protektor, Mistrzu, przynależność profesjonalny, przyjazny stosunek w towarzystwie przyjaciół. Kobiety nie są też łatwe. Powinna być piękna, pani, doradca, matka, gospodyni, kucharz, projektant domu, ekonomista, kobietą sukcesu i wierny towarzysz. Społeczna rola kobiet i mężczyzn w rodzinie o zrównoważony w teorii, ale w rzeczywistości niestabilny. Na wiele etapów może nastąpić osobiste konflikty społeczne role , jeżeli wymagania nie są zgodne z własnymi pragnieniami i motywacji.

Ona – matki i gospodynie domowe – chce rozwijać twórczo, a mąż żąda od jej pracy zawodowej i rodziny – zarządzania domem. Mężczyzna – żywiciel i protektor – chce angażować się w hobby, podczas gdy żona wymaga go do stacjonarnego wysokie zarobki, a blisko – pomoc. W razie potrzeby i chce połączyć otrzymuje, nie ma osobistego i rodzinnego konfliktu, który może prowadzić do depresji lub rozwodu.

Na scenie małżeństwa, jak również na każdy z okresów kryzysu ważne jest, aby pamiętać Główną zasadą jest: rodzina – jest współistnienie całych osób, z których każdy ma taki sam ogólny zakres odpowiedzialności, jak również ich prawa, które w udanej instytucji społecznej powinny być brane pod uwagę. Po tym wszystkim, główną rolą kobiet i mężczyzn w rodzinie – rodzaj rozbudowy i edukację swoich dzieci w miłości i zrozumienia.

wizja damski z rodziną

Kobiety – wyrafinowane i romantyczny charakter. Pogodzić, były prowadzone przez wielu złudnych wyobrażeń o nim jako instytucja wiecznej miłości i zrozumienia. Na poziomie emocjonalnym, czekają na stałej uwagi męża i przywiązanie, uścisków i pocałunków, wysokiej jakości regularny seks, dzięki za dobre jedzenie i komfort w domu, opieka nad dziećmi, ich miłości i uczestniczyć w wychowaniu swojego pragnienia przyjemności, biorąc swoje interesy, przyjaciół i krewnych. Na poziomie pragmatycznym – rozwoju osobistego i zawodowego, stabilne dobrych zarobków, bezpieczeństwa, niezawodności, zdrowego stylu życia, ogólnego przebiegu życia. Niezadowolenie powstaje, gdy jakieś naturalne pragnienia i wymagania nie znaleźć odpowiedź w modelu behawioralnym męża.

Kobiety mają tendencję do wyolbrzymiania ich roli w relacji małżeńskiej. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do pierwszych 10-15 lat, kiedy jej główne obowiązki są wychowywania dzieci i opieki nad nimi. Szczególnie jest to typowe dla sytuacji, w których człowiek ciężko pracuje i nie jest w stanie podzielić się trudności związane z jego żoną. Do czasu, gdy wraca do domu w nadziei prywatności z piękne seksowną kochankę, była wychudzone trudności w pracy, praca z dzieckiem i „gotowania” działa. Spędza resztę wieczoru oglądając telewizję lub robi proste zadania domowe.

Po zakończeniu tego okresu kobiecego życia łatwiejszego – dzieci stają się niezależni dorośli i pomóc w pracach domowych. Społeczna rola mężczyzn w rodzinie pozostaje niezmienny przez całe życie. Co więcej, wymagania wzrosną. On oczekuje się wzrostu kariery i rosnącej zamożności, jest on odpowiedzialny za obecność wygodnego mieszkania, modne ubrania żony i dzieci, samochód i urlopów. To co jest ważne, aby pamiętać, każdą kobietę.

Rola rodziny w życiu kobiety

Płeć rewolucja wyrównywanie praw obu płci. Piękna połowa miała okazję prowadzić aktywne życie zawodowe i społeczne. Kobiety są bardziej niezależne. Pół wieku temu, w gestii osoby młodej, inteligentnej i miłej było małżeństwo. Dla współczesnych dziewcząt ścieżka życie rozwój priorytetem jest sekwencja: Wykształcenie wyższe – Praca – Rodzina – dzieci. Są silne i odporne, ale wciąż marzą jedynego człowieka. Tylko wymagania doświadczenie do niego coraz bardziej rosnących, natomiast liczba niezamężnych dobrych facetów maleje.

Nieważne, jak silny jest i niezależny, potrzebuje silnego i wiarygodnego człowieka, z którymi mogła wykręcenia własne przytulne gniazdo. Harmonijny związek, pełen pozytywnych emocji, kwitnie, staje się miękki i kobiecy – tak objawia swoją istotę, przez naturę.

Kobieta – matka. Niezależnie od trudności przyciągane przez obowiązków macierzyńskich, w pełni ujawnić swój charakter genetyczny to może, po urodzeniu dziecka i angażując się w jego wychowaniu.

Czuć i być zdrowym, potrzebuje wysokiej jakości regularny seks. Ukochany mąż – najlepszym partnerem i gwarantem stabilnego życia seksualnego.

Miłość, macierzyństwo, regularny seks – to trzy podstawowe powody, dla dziewczyny, który zachęcił ją do stworzenia unii rodziny.

Jednocześnie jest to naprawdę trudno być miły, delikatny, czuły, piękny, opiekuńczy i zabawy, niosąc obowiązki spraw wewnętrznych i osiągnięć zawodowych. Rewolucja płci rozszerzył prawa kobiet, ale nie uprościć swoje życie.

Męska idea rodziny

Mężczyźni czekają na rodziny przynajmniej w oparciu o czynniki emocjonalne, ale bardziej na pragmatyczne. Czasami jego roszczenia do niego mają przewagę ilościową. Kobieta powinna być piękne, zadbane i zdrowe. Jest on zobowiązany do pomocy przyjaciół i rodziny, aby wspierać ich relacji szacunku, być jego towarzysz uroczy i mądry umysł z dala, ale w domu – seksowną kochankę, dobra gospodyni i opiekuńcze matki. Mąż chce zobaczyć żonę w całej osoby, która będzie również mądry, tolerancyjny i wyrozumiały. To zrozumienie dla siebie – główne zapotrzebowanie współczesnego mężczyzny z kobietą. A następnie oznacza akceptację jego hobby i rozsądne „wad”, brak porozumienia z nich ręką. Mógł znosić tyle pyszne klopsiki i kurz na meblach, ale on jest silny przedstawiciel społeczeństwa, nie będzie tolerować wzajemnego oskarżania i tłumić swoje pragnienia. Jednakże, ze wszystkimi wadami i zaletami nowoczesnej żywiciela rodziny, społeczna rola mężczyzn w rodzinie wiąże się z faktem, że wymaga on wybrańcem. Jeśli on akceptuje jej wewnętrzny świat, to jest zobowiązany do jej podjęcia. W przypadku niezgodności trzeba rozwiązać problem, a następnie przenieść się do nowych wymagań.

Rodzina w życiu człowieka

Aktywnie szuka przyszłej żony, on szuka prawdziwej mądry towarzysz, który wyposaży ich wspólne życie. Ze względu na równości seksualnej, jest zadowolony, aby zobaczyć szereg dobrze zaokrąglone udanej dziewczynki. Jednak on nie patrzył na jej sukces, a sam obok niej. Rola rodziny w życiu mężczyzn określona swoje priorytety w życiu. Unia rodzina dla niej – to zachęta dla osiągnięcia osobistej, w tym samym czasie wsparcie i pomoc na drodze do nich.

Powinien czuć główną, żywicielem i obrońcą. To może zabrać ją jako osobę, ale jego własna będą zmniejszane, jeżeli będzie to lider.

Jest zadowolony, gdy jest smaczne obiady i porządek w domu; zadowolony, gdy tworzy zdrowa atmosfera z bliskich stosunków; spełnione, gdy chwalił, podziwiałem ich i zadbanie. Mąż do żony szuka postać matki, a jednocześnie, niezawodnego tyłu.

Wsparcie i zrozumienie z jej strony – ważny aspekt męski wygląd rodzinnego. Kiedy czuje i rozumie je, otwiera nowe zasoby na najbliższe wydarzenia.

Podświadomie stara się rozszerzyć rodzaj zdrowy wygląd kandydatem do roli matki swoich dzieci. On kocha i troszczy się o nich, ma swoją szczęśliwą przyszłość. Jednak nie są one w centrum życia. Jego cel – sukces w życiu, a jego żona – asystent na drodze do samorealizacji.

Uwielbia oczy. Jeśli jest dobry i sexy w tym samym czasie odpowiada reszcie swoich potrzeb, jest on zadowolony z wizualnie i fizycznie, tak, szczęśliwe małżeństwo. W przeciwnym razie, to nadal szukać.

Rola mężczyzn w rodzinie i społeczeństwie nie jest zdefiniowana tyle sam jak kobieta zechce.

Standardowe wymagania dla niego

Główną rolą mężczyzn w rodzinie jest, że odpowiedzialność za rodzinnego szczęścia i dobrobytu leży głównie w nim. W związku z powyższym, możliwe jest sformułowanie dokładnie to, co jest wymagane od przedstawiciela silniejszej płci do instytucji małżeństwa stworzonej przez niego stała się sukcesem.

Tradycyjna rola mężczyzn (rodzina powinna być brana pod uwagę):

  1. Doradca i przyjaciel. Komunikacja – ważnym składnikiem szczęśliwego związku.
  2. Uprzejmy ojciec i mądrym nauczycielem.
  3. Kochanek, dobry i wierny.
  4. Niezależny panem we własnym domu, w stanie wykonywać swoje obowiązki nie tylko praca, ale także dzielić funkcje żony.
  5. Garant magazynujący i korzyści stabilności.
  6. Uprzejmy członek jej rodziny, który szanuje swoją rodzinę i przyjaciół.
  7. Think Tank w przyjęciu wspólnych rozwiązań – silny, niezawodny, rozsądny, silnej woli, dążenia do rozwoju.

Tradycyjna rola mężczyzn oznaczają te podstawowe funkcje, które musi wykonać, żeni. Jest on odpowiedzialny za swoje działania, na samopoczucie i zdrowie emocjonalne w rodzinie – ważnym obowiązkiem, który powinien być prowadzone przez siebie. W przeciwnym razie nie będzie w stanie utrzymać sojusz na rzecz rozwoju i akumulacji bogactwa.

role interpersonalne

Jak już zostało powiedziane, z punktu widzenia kobiet, główna rola mężczyzny w rodzinie złożonej przez równi z interpersonalna emocjonalnie uwarunkowane. O ile dla niego zmysłowy komponent jest zawsze wtórne, albo staje się więc po kilku latach.

Powody niezadowolenia kobiet w małżeństwie są często utracone lub brakujące następujące elementy szczęśliwego unii:

– uwagi i uczucia;

– regularną komunikację;

– uczciwość;

– Dzięki za zaciszu domu;

– przyjęcie jej jako jednostki i członka społeczeństwa;

– regularne wspólny wypoczynek.

Jak pokazuje praktyka, zajęcia na świeżym powietrzu i wieczorem razem oglądać filmy, separacji obawy i interesy siebie znacząco zgromadzi partnerów. Rola mężczyzn w rodzinie czyni ten składnik duchowej bliskości i zapewnić jego obecność w domu. Ważne jest, aby zrównoważyć wymagania dla siebie i partnera zgodnie z jego życzeniem.

Konieczności regularnego dialogu wymaga poważnego wysiłku. Entuzjazm ich osobiste sprawy i problemy podejmowania obaj partnerzy obojętną i nieczuły w stosunku do siebie i codzienny kontakt jest zredukowane do minimum rozmów o dzieci lub krewnych. Ważne jest głęboko zainteresowany nie tylko przez zewnętrzne okoliczności, ale wewnętrznych doświadczeń, przedyskutowania pomysłów, uczuć, lęków, pragnień i celów. Niestety, jest to część silniejszej płci żadne motywy głębokiej komunikacji emocjonalnej. Potrzeba starać się zrozumieć siebie i starać się zmienić na korzyść ogólnego szczęścia.

Zatem rola mężczyzn w nowoczesnej rodziny i społeczeństwa jest zmniejszona, aby dopasować swoje trzy wieloryby:

  1. Garant stabilność finansowa.
  2. Towarzysz w obowiązkach domowych i wychowywania dzieci.
  3. Przywódca duchowy i emocjonalny partnerem.

Małżeństwo – bardzo złożoną substancją. Tworzenie przystawki rodziny. Trudno jest zapewnić szczęście obu partnerów oraz ich dzieci w tym związku. To wymaga poważnego wysiłku, niekiedy graniczące naruszenia własnych interesów. Ważne jest, aby pamiętać, że jedna osoba może wiele osiągnąć w życiu, ale dwie kochające partnerzy mają okazję uzyskać wiele więcej dobrze skoordynowane we wspólnym sojuszu. Ale uruchomienie wszystkich systemów spoczywa na ramionach męża. Jest to najważniejsza rola mężczyzn w rodzinie.