340 Shares 9560 views

Historia kawy w Jemenie

Historia kawy w Jemenie ma korzenie sięgające odległych stuleci. Najwcześniejsze wspomnienia z kawą, według historyków, zawarty jest w arabskiej rękopis, który jest utrzymywany w Francuskiej Biblioteki Narodowej pod numerem 944.


Najmądrzejszym pisarz Shehabeddin Ben Arab z XV wieku, opowiada o pewnym Gemaleddine – mufti jemeńskiego miasta Adeńskiej, która jest stale odwiedzanych piękną Persję.

W jednym z jego długi pobyt tam, mufti zauważył jego plemienia, które warzone i pili kawę. Napój ten nigdy nie przywiązywał wielkiej wagi.

Po powrocie do Aden, nagle zachorował. Gemaleddin myśli czarnej kawy i postanowił spróbować. Napój pomógł mu odzyskać, wzmocnienie sił. Ożywczy efekt kawie pomógł Gemaleddinu łatwo uczestniczyć w nocnych czuwań narodowych i religijnych.

Z biegiem czasu, organ muftiego i zalecenia doprowadziły do szybkiego rozprzestrzeniania się orzeźwiający napój, który był pijany na wszystkich poziomach społeczeństwa.

Dzisiaj, dostawa kawy wiąże się zwykle z Jemenu. W produkcji kawy, to nie jest to mały kraj zajmuje pozycję lidera, ale jest to najbardziej pachnące i smaczne. Jemen jest od dawna uważany za „ojca” kawy. I jego ukochany „syn” jest uważana – mokka. Produkuje tak mało, że sieć handlowa to prawie nie pasuje.

Opisując w swoim traktacie powszechne w starożytnym zwyczajem picia kawy Adeńskiej, Arabian autor nie zapomniał podkreślić, że wszystko jest tak zadowolony z tego aromatycznego napoju, który śpiewał go w swoich pieśni narodowych.

Gdy kawa zyskała popularność w starożytnym Adeńskiej, szybko dotarł do sąsiednich miast.

Stan Jemen (Republika Jemenu) znajduje się w południowej części Półwyspu Arabskiego ze stolicy Sana. Myte przez mórz arabskich i czerwony. Sąsiedzi Omanu i Arabii Saudyjskiej.

Nowoczesne Jemen jest dziś jednym z najbiedniejszych krajów w afrykańskim kontynencie. Oprócz kawy kraj eksportuje ropę, suszone i solone ryby. Głównymi odbiorcami tego wszystkiego, Chiny, Tajlandia, RPA, Indie, Japonia. Olej jest głównym źródłem dochodu dla kraju. Populacja składa się głównie z Muzułmanów – etniczni Arabowie. Większość mieszkańców są zaangażowani w rolnictwie, a reszta w przemyśle i usługach.