900 Shares 3378 views

Outsourcing IT – subtelności i tajemnice

Osiągnięcia najlepszej wydajności – zadania dyrektora każdej firmy. Redukcji kosztów i optymalizacji produkcji, wiele firm zwrócić uwagę na to outsourcingu. Jak wiecie, najlepiej, aby uzyskać to, co robimy najlepiej. Jest to główny sekret skuteczności outsourcingu: firma klient jest zaangażowany w ich zadań, a autsorer firma – neprofililnymi problemu klienta.


„Outsourcing” oznacza przekazanie komputerów i serwerów do innej firmy. W przypadku dużych firm – co oznacza, że część usługi jest przenoszony do innej firmy, a dla małych i średnich firm mogą nawet całkowite porzucenie własnego działu IT. Tak więc, nie trzeba pełnym wymiarze czasu pracy zawodowej – zorganizować miejsce dla niego płacić podatki, święto płac – i jakości usług zapewniających wzrost pomocy komputera. Uwolnienie zasobów i zwalniając szefa głowy roztworów pobocznych zadań, firma zacznie działać lepiej.

Jednak redukcja kosztów personelu – to wierzchołek góry lodowej. Znacznie bardziej interesujące spojrzenie na IT outsourcing IT optymalizacji infrastruktury. Po tym wszystkim, firmy utrzymania PC produkować bezstronnych ekspertów, dla których efektywna praca – najważniejszej rzeczy. Co ważniejsze, być może, tylko do firmy nie rozwiązał umowę z nimi, i wielką motywację, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę, skonfigurować sieć, komputery i serwery dla maksymalnej wydajności.

Choć koncepcja wydaje się prosta, w outsourcingu IT ma swoje tajemnice.

  • Limit: Limit i nieograniczony usług telefonicznych.

Outsourcing oznacza komputery usługi subskrypcji. Cena usługi zależy od liczby komputerów i orientacyjną liczbą nagłych i planowanych wizyt. Niektóre firmy, aby ocenić koszt ten nie jest „na oko” jest wykonywany audyt IT. Ostateczna postać pasuje do umowy. Jednak niektóre firmy nie ograniczają swoich klientów takie ramy i zapewnia nieograniczoną liczbę przejazdów. Przyjmuje się, że takie korzystne wykonanie.

  • Czas reakcji.

Specjalista personel reaguje natychmiast. Ale jeśli firma jest wielooddziałowych, nawet tę przewagę przed jego teraz-autsorsirom nie. Chociaż wszystkie firmy obiecują prędkością pocisku, w rzeczywistości muszą czekać bardzo długo. Upewnij się, że masz nakreślono optymalny czas, aby odpowiedzieć na żądanie umowy. Niektóre zadania, jednak dobre towarzystwo i zdecydować prawdę natychmiast – zdalne administrowanie, ponieważ nikt nie anulowane.

  • Dokumentowanie pracy.

Ci przekazany do innej firmy, a jest on zobowiązany przedstawić Państwu sprawozdanie z pracy w dowolnym momencie. I sprawozdanie zarządu powinno być jasne dla Ciebie i Twoich pracowników. To może być plan struktur IT, staranne zapisy wykonanych prac. Sprawdź firmę jest prosta – poprosić ją przeprowadzić IT badaniem. Większość firm wolnych od jego uścisku i pokazać raportu.

  • Wykaz robót.

Pamiętaj, aby skontaktować się z firmą outsourcingową wszystkie rodzaje pracy masz zamiar je przekazać. Ważne, aby zrozumieć siebie dobrze: firma vutsorsingovaya nie ma prawa ingerować w innych aspektach życia przedsiębiorstwa. A jeśli, na przykład, nie dać jej prawo do pracy z 1C serwera, nie będą z nim pracować, lub złożyć osobny akt pracy, a to dodatkowe wydatki.

  • Specjalistów.

Upewnij się, że dobrzy ludzie pracują dla firmy. Nie jest konieczne, aby współpracować z firmą w całości złożony z uczniów. Z reguły ich doświadczenie nie rozwiąże swoje problemy szybko i sprawnie. Niech usługa będzie kosztować nieco droższe, ale jesteś w planie strategicznym wygra.

  • Dobra praca autsosing na pierwokupu.

Outsourcing często niezauważalne. Nie jest to zły znak, a dobra praca. Jeśli firma ma wyraźnie i bez zakłóceń – co oznacza, że płacisz odpowiednich ludzi.