270 Shares 8508 views

Ustawianie koloru monitora: krok po kroku

Każdy wie, że przez dłuższy zajęcie przy komputerze jest szkodliwe dla zdrowia. To szczególnie wpływa na ludzki wzrok. Fakt, że dana osoba nie może zobaczyć częstotliwości migotania ekranu monitora, lecz oko odbiera tę częstotliwość i zaburzenia widzenia mogą pojawić się w czasie. Do komputerowe oczy stopniowo stają się zmęczone i zatrzymać się wyraźnie koncentrują się na obrazie. Ale dla wielu, komputer – to praca, a więc aby tego uniknąć szkód nie będzie działać. W celu maksymalnego zmniejszenia wymaga właściwego ustawienia kolorów monitora, jak również jego rozdzielczość.


Konfiguracja z programem AdobeGamma

Dla optymalnego wyświetlania kolorów niezbędnych do konfigurowania ustawień za pomocą specjalnego programu o nazwie AdobeGamma. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zainstalować go na komputerze. Po zainstalowaniu programu należy umieścić na tapetę pulpitu do stałej koloru szarego. Ustawianie koloru monitora w systemie Windows 7 pulpit, patrz „Personalizacja”, która pojawia się w osobnym okienku po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jego ekranie (w tle). Nie będzie trzeba wybrać „Tło pulpitu”, aw niej menu rozwijane „lokalizację obrazu”, która ma punkt menu „Solid Color”. Szary widać natychmiast.

Teraz nadszedł czas, aby przejść bezpośrednio do samej procedury. Po uruchomieniu aplikacji AdobeGamma wykonane ustawienie za pomocą ustawień (wybór tej opcji) Master – specjalny program, który pozwala, aby przejść przez cały proces krok po kroku. Następnym krokiem jest, aby wybrać „Color Profile”. Powszechnie zaleca się pozostawić domyślny profil (dla początkujących użytkowników). Teraz trzeba kliknąć „Dalej”, aby kontynuować i ustawić kontrast do wartości maksymalnej. Jasności należy również skonfigurować tak, aby na placu, który znajduje się wewnątrz innego placu, tak blisko, czarny, ale nadal wyróżnia się nieco na tle. Następnym krokiem może być łatwo przegapić.

Następnie trzeba skonfigurować korekcję gamma, stosując niższe ogólne kartę okno ustawień. Jeśli nie jest zlokalizowana program do regulacji koloru monitora, to zostanie wywołana WindowsDefault. Prawo to istnieje małe pole, w którym proponuje się wprowadzenie parametru gamma. Najpowszechniej stosowany 2.2. W tym samym oknie, należy odznaczyć opcję wyświetlania wartości gamma ViewSingleGammaOnly kolorem. Teraz, za pomocą myszy, konieczne jest, aby przynieść wyniki do tego stopnia, że wszystkie trzy kwadraty stają się absolutnie nie do odróżnienia od ich pochodzenia. Następnym krokiem jest wartość temperatury, barwy, która powinna być równa 6500. Konfiguracja jest zakończona. Po zakończeniu możliwe jest porównanie wyników do pierwotnej wartości. Do tego celu przed przycisku (góra) i po (po). Konfiguracja systemu Windows 10 Monitor drut kolor w ten sam sposób, z tą tylko różnicą, że wersja programu AdobeGamma mogą się różnić.

Regulacja obrazu dzięki funkcji monitora

Prawie wszystkie monitory mają specjalne funkcje (menu), za pomocą którego można szybko dokonać zmian koloru. Interfejs menu w najbardziej jasny i większością urządzeń języku rosyjskim, tak aby zmienić kontrast, kolor i jasność ekranu, wystarczy wybrać odpowiednią pozycję za pomocą przycisków znajdujących się na dole. Aby uzyskać więcej informacji można znaleźć w instrukcji od producenta, który zazwyczaj znajduje się w urządzeniu. Na przykład, ustawienie kolorów monitora Samsung odbywa się za pomocą przycisku menu znajduje się pod wyświetlaczem, po kliknięciu wyświetli się menu spada. Posiada dwie główne sekcje odpowiedzialne za reprodukcję kolorów – jest obraz i kolor, które pomogą dokonać wszystkich niezbędnych ustawień. Różni producenci i różne modele tych odcinków może mieć różne nazwy, ale sens jest ostatecznie nadal taka sama.

Regulacja obrazu za pośrednictwem systemu

W większości Windows System zapewnia również funkcje, aby dostroić kolor monitora. Aby to zrobić, nie jest program o nazwie „kalibracja”, który można znaleźć przeszukując menu „Start”. Sama aplikacja powie Ci jak postępować po jego uruchomieniu. Innym ważnym parametrem jest prawidłowo wybrany rozdzielczość ekranu jest optymalna dla monitora niestandardowej. Zazwyczaj w menu rozwijanym z listą dopuszczalnych wartości rozdzielczości ekranu jest oznaczony jako „zalecane”. To jest to, i należy wybrać. Jest to opcja w ustawieniach karty graficznej. Aby się tam dostać, trzeba kliknąć na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybrać odpowiednią pozycję z menu, które się pojawi. Różni producenci kart graficznych to nazywa się w różny sposób, na przykład z NVIDIA spojrzeć na linię o nazwie „NVIDIA Control Panel”, natomiast Radeon – „Charakterystyki Radeona”. Nie jesteś, a wszystkie inne ustawienia dla reprodukcji kolorów. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, oprócz odpowiedniej wielkości rozdzielczości ekranu, należy wybrać najwyższą wartość głębi kolorów 32 bitów. Zazwyczaj to ustawienie jest zawsze w tym samym miejscu co swojej rozdzielczości ekranu, więc znalezienie go nie będzie trudne.

Regulacja jasności ekranu

Jestem pewien, że wiele z nich zauważył, że stoi w sklepie na stoisku wizualnie monitoruje inny obraz. Jednym z nich jest ciemniejszy, a drugi odwrotnie, zbyt jasny. Wynika to z różnych ustawień kolorów dla każdego urządzenia. Jeżeli kupujący nie jest zadowolony z kolorem ustawień monitora, domyślny, można je zmienić. Aby to zrobić, należy nacisnąć przycisk z nazwą, która pojawia się w pasku menu i wybierz Picture (obraz), gdzie są ustawienia jasności i kontrastu na prawo od tych suwaków regulacji. Należy zauważyć, że różne modele i producenci nazwiskami tych parametrów mogą się różnić, a nawet obchodzony schematyczne postacie, ale ogólny sens dla użytkownika końcowego jest zawsze jasne.

Po znalezieniu odpowiednich ustawień trzeba wziąć czystą białą kartkę papieru, umieścić go przed monitorem, utworzonej za pomocą programu „Notepad” zwykłego papieru puste i porównać kolor papieru z białym tłem dokumentu w programie. Procedurę tę przeprowadza się w celu oceny i dalsze dostosowanie koloru białego monitora. Obok suwaka, jest odpowiedzialny za jasność obrazu, trzeba znaleźć miejsce, w którym biały kolor na monitorze pokrywa się z białym arkuszu papieru na stole.

Wyregulować kontrast ekranu

Aby wyregulować kontrast może obraz był 2 tej koszulki w różnych kolorach: jedną koszulę – czarny, drugi – biały. Najważniejsze jest to, że kolory były monochromatyczne. Oba obrazy mają być otwarte i umieszczone obok siebie. Teraz jest to konieczne, aby przesunąć suwak, jest odpowiedzialny za kontrast, tak długo, jak fałdy po obu koszul nie będzie wyróżniać się wyraźnie. Gdy efekt ten może być trochę retusz jasności. W tym procesie jest kompletna dostosować jasność i kontrast można uznać za zakończone. Wynikające z tych manipulacji biały kolor może się różnić od ustawień monitora, które zostały ustawione domyślnie w momencie jego nabycia. Jednak eksperci twierdzą, że to tylko złudzenie optyczne spowodowane przez uzależnienie od oka do wartości początkowych.

Konfiguracja notebooka kolorów narzędzi systemu Windows

Laptopy dawna integralną częścią naszego życia. Wystarczy raz skonfigurować laptop ma rację, to aby uniknąć niepotrzebnych problemów i nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu. Konfigurowanie kolory na ekranie komputera nie różnią się od zwykłych ustawień monitora. Są w „Zarządzanie kolorami” w panelu sterowania systemu Windows. Przejdź do sekcji, wybierz zakładkę „Więcej”, a następnie kliknąć na przycisk „skalibrować ekran”. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami sugerowane przez kreatora konfiguracji.

Konfigurowanie kolor notebooka z intelHDgraphics aplikacyjnych

Ale nie jest to jedyna droga, która ma zastosowanie do rozwiązania tego problemu. Na przykład, nie jest oprogramowanie, które bardziej efektywnie rozwiązuje ten problem. Jeżeli komputer jest uruchomiony na procesorze Intel, należy dostosować kolor przez sekcję „Charakterystyki”. Można się tam dostać za pomocą tego samego menu podręcznego wywoływanego przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Po otwarciu pojawi się okno do wielu kategorii, odpowiedzialnych za karty graficznej. Do ustawienia kolorów, wybierz kategorię „Display”. Tam można znaleźć zakładkę „Zaawansowane” w zakładce „Kolor”, w którym znajdują się żądane kontrole korekcję kolorów. Jedynymi parametrami są odcień i nasycenie, przy którym występuje dopasowanie. Poziom zwiększyć lub zmniejszyć wartości określone przez użytkownika w oparciu o jego potrzeby.

Charakterystyka ustawienia jasności na laptopie

Wiadomym jest, że jeśli monitor musi być szybko skonfigurowany, można użyć przycisków interfejsu znajdujące się na urządzeniu. Ale w przypadku laptopa jest nieco inna, i, prawdę mówiąc, wiele nieświadomych użytkowników, to staje się prawdziwym problemem. Fakt, że podstawa notebooka to po prostu nie ma takich przycisków. Wynika to nie z braku miejsca dla tej funkcji, ale z faktu, że optymalny obraz wybranej przez urządzenie programisty.

Ale czasami pojawia się potrzeba szybkiego dostosowania koloru. Aby rozwiązać ten problem na laptopie ma specjalny klawisz Fn, jest odpowiedzialna za dodatkową funkcjonalność. Przytrzymanie tego przycisku uruchamia dodatkowe funkcje klawiszy, na którym znajdują się ikony zaznaczony innym kolorem. Aby ustawić jasność monitora, którego chcesz użyć kluczy z wizerunkiem słońca (średnia ikon jasność).

Testowanie koloru przy użyciu Real Colour

Jest też inny środek, który w pewnych kręgach jako odniesienie. Ta specjalna tapeta Real Colour, które posiadają pewne podobieństwo do ustawień sieciowych stosowanych raz w telewizorach. Stosując tę metodę, tapetę pulpitu z specjalny zestaw optimum dla komputera PC lub laptopa rozdzielczości. Patrząc na ekranie z normalnej odległości, można określić, czy kolory są skalibrowane poprawnie. Jeśli poprawne ustawienia należy zmieniać gładką szarą gradientu, a jeśli pojawią się zespoły i tam jest mieszaniną barw, więc kolor nie jest prawidłowo skonfigurowany.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że ustawienie kolorów monitora – zatrudnienie dość pracochłonne, i zależy od wielu czynników. Dlatego dla każdego indywidualnego przypadku, stosuje się parametry, które spełniają specyficzne potrzeby. Ale nie może być rozpylany wśród różnych sposobów na to jest konieczne: aby szybko skonfigurować system, aby korzystać z wbudowanych opcji i bardziej skomplikowane zadania, można odwołać się do zastosowań zewnętrznych.