333 Shares 9305 views

Kawa „Luwak” – najdroższe i kontrowersje w świecie kawy

I jesteś skłonny zapłacić 30 lub nawet 50 dolarów na jedną filiżankę kawy? Tyle jest najdroższa kawa na świecie – „kopi luwak”. Tak wysoka cena ze względu na trudności i złożoności procesu produkcji tego rodzaju. W roku otrzymać nie więcej niż 270 kilogramów kawy elity „Luwak”. Koszt jednego kilograma ziarna wahała się od 400 do 1500 dolarów.

Pić kawę najwięcej „Luwak”, trzeba być osobą nie tylko bogaty, ale również nebrezglivym, ponieważ proces obróbki ziarna dość osobliwe.

drzewa kawowe dla tego gatunku kawy rośnie w gospodarstwach znajdujących się na niektórych wyspach Indonezji – Sumatra, Jawa, Celebes. Oprócz drzew na tych gospodarstw to małe zwierzęta o smutnych oczach, podobne do kotów – łaskun palmowy lub Palm civet. W miejscowym dialekcie indonezyjskiej są one nazywane „Luwak” i „moje” – Coffee. Z tych dwóch słów, i nie było imię.

Łaskun palmowy jeść dojrzałe owoce drzew kawowych – wiśnie kawy. W przewodzie pokarmowym zwierząt, mięsa otaczającej ziaren kawy, trawienia, i ziarna są nasycone enzymów i wychodzą niezmienione. robotników rolnych zbierać odchody zwierzęce, suszone, oddzielić cenny owoc dokładnie myje, suszy się na słońcu ponownie, a następnie lekko smażone, aby nie zaszkodzić oryginalny smak. Aż do chwili, kiedy ludzie zdali sobie sprawę, że z recyklingu Luwak ziarna kawy mogą być wykorzystane do przygotowania napoju, sądzili tych drapieżników szkodników.

Sok żołądkowy łaskun palmowy civet cenie, co daje kawa „Luwak” Special jasny smak. Miłośnicy i koneserzy kawy – prawdziwy pijących kawę – mówią, że smak kawy „Luwak” jest zrównoważony, z lekkim posmakiem goryczy, czekolady, nugatu, miodu i masła. Napój pozostawia trwały długo i przyjemny posmak. Przy okazji, w domu kawy „kopi luwak” można pić tylko pięć dolarów.

Dziki łaskun palmowy – zwierzęta są bardzo wybredni, rodzaj smakoszy kawy. Oni wybierają tylko najlepsze i ripest jagody kawy. Aby przyciągnąć dzikie gospodarstwo łaskun palmowy kawy, rolnicy zostawić im świeci w nocy pochodnia światła kosz z owocami. Od kilogram zwierzęta mogą wybrać tylko dwanaście ziaren. Rano pracownicy zbierają odchody pozostawione przez zwierzęta.

W gospodarstwach rolnych do produkcji kawy „Luwak” u zwierząt nie ma wolność wyboru, muszą jeść te ziarna kawy, które daje właścicielowi, dzięki czemu jakość napoju jest nieco zmniejszona. To wyjaśnia wahania ceny kilograma kawy „Luwak”, „dziki” to znacznie więcej niż „farmie”. Ale do odtworzenia procesu fermentacji ziaren sztucznymi środkami, bez udziału zwierząt, producentom „kopi luwak” i nie powiodło się.

Wysoki koszt kawy wynika z kilku faktów. Po pierwsze, każdy dzień łaskun palmowy zjada około jednego kilograma kawy jagód, a wyjście jest tylko 50 gramów ziaren kawy „Luwak”. Po drugie, enzymu wymagana do obróbki ziarna w przewodzie pokarmowym zwierząt, w ich organizmach tylko sześć miesięcy w roku. Nie karmić zwierząt przez sześć miesięcy na próżno, rolnicy niech darmo, a następnie ponownie złapany. Po trzecie, Cybet Asian Palm w niewoli nie reprodukować, zwiększenie ich liczby stanowiły przez dzikie zwierzęta.