795 Shares 6702 views

Czujnik wału korbowego VAZ-2114: powołanie i wymiana

Nowoczesny samochód jest zbiorem wielu różnych części i systemów, z których każda odgrywa szczególną rolę. Niektóre z nich nie tylko wykonywać funkcję kontrolę, lecz także powodować synchronizację fazy wtrysku benzyny i karmienia impulsu elektronicznego do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej w określonym momencie. Staje się oczywiste, że awaria jednego z tych składników może mieć znaczący wpływ na stan techniczny całego pojazdu. A dzisiaj, zwracamy uwagę na jednej z małych i ważnych szczegółów w samochodzie – na szerokości wału korbowego.

przyczepić objawy

Z pewnością każdy kierowca wie, jak ważna jest rola czujnika wału korbowego w samochodzie. W przypadku awarii silnika rozruch jest niemożliwy, ale do określenia z góry zbliżającym zestawienie składników może być z następujących powodów:

  1. Zauważalne w pracy silnika bezczynności niestabilny.
  2. Podczas jazdy obserwowane „luki” w rozproszeniu, maszyna zaczyna tracić moc.
  3. Spontaniczny wzrost i spadek liczby obrotów wału korbowego ( „pływające” speed).
  4. Detonacji podczas przyspieszania lub jazdy pod górę.
  5. Trudne uruchomienie silnika nawet „na gorąco”.

Przyczyną tego wszystkiego może być zarówno uszkodzenie cewki czujnika i manipulowanie połączeń przewodów i urządzeń w ogóle.

Często, jeśli tak się dzieje?

mam ogólnie złamać czujnik wału korbowego? VAZ-2114, podobnie jak wszystkie jego następców, dostarczany jest z dość niezawodnych czujników. Dlatego też ich brak – to zjawisko dość rzadkie. Najczęściej awaria może być spowodowana wytwarzających wad lub uszkodzeń mechanicznych części. Ponadto, wał korbowy awarii czujnika 2114-tym modelu spowodowane zanieczyszczeniem w komorze silnika. A jeśli dwa pierwsze czynniki są niezależne od kierowcy, jest tu czystość komory silnika powinny być regularnie monitorowane. Jest to duże stężenie pyłów i zanieczyszczeń może pogorszyć DPKV pracy w samochodzie.

Co jeszcze może być wywołane awarią takich szczegółów jak czujnik wału korbowego? VAZ-2114, jak już wcześniej powiedziałem, to jest zakończona z dość wiarygodnego DPKV, więc nie powinno być naturalne zużycie jego mowy. Czujnik często nie z powodu nieautoryzowanego wycieku oleju silnikowego, zwłaszcza w miejscu zamontowania elementu. Jeśli zauważysz, że obudowa pompy oleju ma śladów płynu, należy je niezwłocznie usunąć. W przeciwnym razie czujnik stłuczenie jest nieuniknione. Należy pamiętać, że elementy w komorze silnika jest stale narażone na różne zmiany temperatury. Może to być jeden z najbardziej prawdopodobnych przyczyn awarii takie szczegóły jak czujnika wału korbowego.

VAZ-2114: sprawdzić jakość części związków

Ale co, jeśli w komorze silnika nie ma kurzu, nie ma śladów wycieku oleju? W tym przypadku należy sprawdzić jakość połączeń i kontaktów między częściami i przewodów. Pamiętaj, że izolacja nie powinna mieć żadnych uszkodzeń do naga i żył, a kontakt zawsze powinny być czyste i pozbawione. Jest możliwe, że awaria elementu spowodowane przez druty utleniania.

Czujnik wału korbowego VAZ-2114: jak sprawdzić serwisowania części?

Jeśli przestanie działać lub działa nieprawidłowo, nie spiesz się, aby zmienić go na nowy. Pierwsze uruchomienie pingowanie stary wydajność czujnika. I to nie tylko oszczędność pieniędzy, ponieważ nawet przy nowej części jest czasami problem nie znika. Zgadzam się, co jest dobre, to wymienić, jeśli przyczyna leży w skażonym połączeń złącza? I przetestować funkcjonalności elementu dopiero po demontażu. Ułatwiają: najpierw należy wyłączyć zapłon i wyjąć wtyczkę przewodu do terminala, a następnie odkręcić mocowanie śrubowe skrajni i usunąć tę część na zewnątrz. Należy zauważyć, że ten element jest utrzymywany tylko przez jedną śrubę, która jest połączona z pokrywą pompy olejowej.

Po kontakcie usunięto czujnik położenia wału korbowego VAZ-2114 można pozostawić w garażu i bardzo szczegółowo oddzielnie zdiagnozowania. Tutaj musimy omomierza. Za pomocą tego narzędzia będziemy sprawdzić oporność uzwojeń czujników. Idealnie omomierz musi znajdować się w zakresie od 550 do 570 omów. Jeżeli dane różnią się od normalnej w wyższe lub niższe, najprawdopodobniej, element jest uszkodzony. W tym przypadku, chyba tylko wymiana czujnika wału korbowego. VAZ-2114 jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu można zmienić DPKV siebie, tym bardziej, że stare zostały usunięte.

Jak jest instalacja czujnika?

Po pierwsze, trzeba oczyścić miejsce montażu przed brudem i kurzem. Jak zamontować dodatkowo nowy czujnik położenia wału korbowego? VAZ-2114 jest odłączony od sieci pokładowej (nie obowiązkowe), a sam element jest przymocowany do odpowiedniej lokalizacji i jest skręcony przez jedną śrubą. Po tym, że jest zużyty w złącze drutu. Wszystko na tym etapie montażu czujnika położenia wału korbowego można uznać za zakończone. I wreszcie trochę rada: jeśli masz zamiar się w długą podróż, Wczesny Zakup zapasowego DPKV. Przestrzeń pnia trwa prawie nie ma, a jeśli są dostępne zawsze wiesz, co do miejsca docelowego na czas i bez laweta.

Więc zorientowaliśmy się, jak dokonać wymiany czujnika wału korbowego. VAZ-2114 i VAZ-2115 mają zasadniczo taką samą konstrukcję, więc DPKV ustawienie algorytm może być stosowany nie tylko na 14 „Lade”.